„Žmonės“ transliacijoje – Jurgita Jurkutė-Širvaitė: „Nuo pat gimimo dukrą stengiuosi supažindinti su knygomis“

Jurgita Jurkutė-Širvaitė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Žmonės“ keturioms dienoms persikėlė į Vilniaus knygų mugę, kur savo skaitytojams ir žiūrovams pateiks įdomiausias mugės naujienas. Tiesioginės transliacijos „Facebook“ tinkle su knygas šiais metais pristatančiais autoriais, diskusijos su knygų ir filmų mylėtojais bei kūrėjais – viso to ieškokite „Žmonės“ feisbuko paskyroje bei portale Zmones.lt visos Knygų mugės metu.

Antrosios tiesioginės „Žmonės“ transliacijos iš knygų mugės pašnekovė – televizijos laidų vedėja, aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė. Pokalbio metu garsi moteris prisipažino, kad ne tik yra aktyvi skaitytoja – Jurgita ir pati yra sulaukusi pasiūlymų parašyti knygą.

„Apie ką ji būtų – nežinau. Jeigu tokia diena ateis aš apie tai labai rimtai pagalvosiu“, – sakė ji.

Jurgita Jurkutė/Gretos Skaraitienės nuotr.

Knygų tipą ir tematiką Jurgita renkasi pagal tai, kokį gyvenimo etapą tuo metu išgyvena. Kuomet mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Jurgita skaitė daug klasikinės, grožinės literatūros. Vėliau – krimto knygas apie savipagalbą, psichologiją. Gimus dukrytei Kornelijai Jurgitos gyvenime figūruoja vaikiškos knygos, taip pat knygos apie vaikų auklėjimą, raidą, psichologiją.

„Skaitydama labai mėgstu širdimi prafiltruoti tai, kas rezonuoja su mano vidiniu pasauliu, o man tinkančias idėjas pritaikau savo kasdienybėje. Neįsivaizduoju kaip galėčiau auginti vaiką negaudama tam tikros informacijos, o kad rastum sau tinkamą, reikiamą atsakymą – privaloma jo ieškoti. Kas ieško, tas randa“, – šypsojosi Jurgita.

Jurgita Jurkutė/Gretos Skaraitienės nuotr.

Paklausta ar jos dvimetė dukrytė Kornelija jau domisi knygomis – J. Jurgutė pritariamai sulinksėjo. Mat dukrytę knygomis sudominti moteris bando nuo pat gimimo.

„Nuo pat gimimo stengiausi ją supažindinti su knygomis. Aš visada nejaukiai pasijuntu, kai iš tėvų išgirstu frazę, kad jie vaikui knygų neskaito, nes jis dar nieko nesupranta. Aš tikiu, kad vaikas viską supranta dar būdamas pilve. Skaitydavau jai dar negimus ir tas indėlis, kurį aš stengiausi padaryti jai dar būnant pilvelyje labai jaučiasi. Ji mėgsta vartyti knygas, turi savo mėgstamus personažus“, – pasakojo J. Jurkutė-Širvaitė.

Jurgita Jurkutė/Gretos Skaraitienės nuotr.

Laikas su knyga Jurgitai – viena iš poilsio formų.

„Aš pailsiu skaitydama visokias knygas, man svarbiausia, kad tai būtų gyva knyga. Pavyzdžiui, man labai gera buvo skaityti Renatos Šervelytės knygą apie Barborą Radvilaitę. Patiko ta tragiška meilės istorija“, – sakė ji.

Jurgita prisipažįsta – ji nėra viršelių vergė.

„Mėgstu, kai viršelis būna gyvas, jį galima užuosti, tačiau svarbiausia man – turinys. Dažniausiai aš žinau ko noriu, kokios temos, kokios srities knygos. O viršelyje mane labiausiai patrauktų žinutė, kuri užrašyta pavadinime“, – kalbėjo moteris.

„Geras knygas čia rasite lengviau!“ – su tokiu pažadu startuoja naujas prekės ženklo „Žmonės“ projektas „ŽMONĖS Knygos“, kuris pristatomas Vilniaus knygų mugėje. Naujajame internetiniame knygyne skaitytojai galės rasti tik kruopščiai atrinktas, dėmesio vertas knygas.

Netradiciniai knygų pasiūlymai ir rekomendacijos, gerai žinomų tinklaraštininkų apžvalgos, kurios padės apsispręsti – visa tai žmonėms, mėgstantiems skaityti, siūlo „ŽMONĖS Knygos“ platforma internete www.zmonesknygos.lt .

„Žmonės“ transliacijoje – aktorė, laidų vedėja Jurgita Jurkutė (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau