„Žmonės“ transliacijoje – žurnalistė Aistė Stonytė: „Svarbiausia savitumas. Tiek asmenybėje, tiek filme"

„Žmonės“ transliacijoje – žurnalistė Aistė Stonytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
„Žmonės“ transliacijoje – žurnalistė Aistė Stonytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-02-23 14:18
AA

„Žmonės“ keturioms dienoms persikėlė į Vilniaus knygų mugę, kur savo skaitytojams ir žiūrovams pateiks įdomiausias mugės naujienas. Tiesioginės transliacijos „Facebook“ tinkle su knygas šiais metais pristatančiais autoriais, diskusijos su knygų ir filmų mylėtojais bei kūrėjais – viso to ieškokite „Žmonės“ feisbuko paskyroje bei portale Zmones.lt visos Knygų mugės metu.

Trečiosios mugės dienos viešnia – žurnalistė, televizijos laidų vedėja, režisierė Aistė Stonytė. „Žmonės“ transliacijoje Aistė prisipažino, kad knygų mugė – renginys, kurio ji stengiasi nepraleisti.

„Žmonės“ transliacijoje – žurnalistė Aistė Stonytė / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Šio renginio visuomet laukiu ir kruopščiai planuoju laiką, kad galėčiau ateiti čia visas keturias dienas. Dažniausiai – tiksliai žinau ko ieškosiu, tačiau leidžiu sau nustebti atradus kažką netikėto“, – šypsojosi A. Stonytė.

Kurdama kultūros laidas Aistė yra pakalbinusi begalę iškiliausių Lietuvos kūrėjų, o paklausta ar turimos medžiagos nenorėtų suklijuoti į knygą žurnalistė prisipažino, kad apie kiekvieną asmenybę galima būtų parašyti ne tik knygą, bet ir susukti kino filmą.

Žurnalistikos studijas baigusi A. Stonytė neseniai įgijo ir dar vieną specialybę – Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje baigė režisūros studijas. Anot jos, apie šios srities studijas ji galvojo dar mokykloje, tačiau džiaugiasi, kad režisūrą baigė vyresniame amžiuje.

„Žmonės“ transliacijoje – žurnalistė Aistė Stonytė / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Kai baigiau mokyklą nebuvo renkamas režisūros kursas, todėl įstojau į žurnalistiką. netrukus pradėjau dirbti televizijoje, o kaip žinia televizija – įtraukia. Kurdama laidas apie kiną – pati sau kūriau tą kino mokyklą, daug sužinojau apie kino istoriją ir visa tai buvo tam, kad galiausiai pasiryžčiau įstoti į režisūrą.

Nors kiekvienas turėtų kalbėti apie savo patirtį – tai, kad studijavau vyresniame amžiuje – man buvo tik privalumas. Turėjau didelę motyvaciją, kitokį priėjimo prie temų kampą. Šios studijos man buvo kaip dovana, nes tai yra geriausia, kas man nutiko profesiniame gyvenime“, – pasakojo Aistė.

A. Stonytės šeimoje – begalė kino žmonių: tėtis Česlovas – aktorius, brolis Audrius -dokumentinio kino kūrėjas, sūnėnas operatorius, o dukterėčia Marija – taip pat dokumentinio kino kūrėja. Paklausta ar šeimoje nejaučia konkurencijos moteris nusijuokė ir prisipažino, kad jie vienas kitą besąlygiškai palaiko .

„Mes žavimės vienas kito darbais. Apskritai konkurencija ir man, ir broliui yra svetimas jausmas. Niekada nemėgau konkursų, estafečių. Man patinka daryti tą, ką moku ir daryti tai, taip, kaip moku geriausiai“.

Nors A. Stonytė neseniai įgijo režisierės specialybę – taip save vadinti jai dar nėra jauku.

„Žmonės“ transliacijoje – žurnalistė Aistė Stonytė / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Aš jaudinuosi apie tai kalbėti ir nežinau ar turiu teisę. Manau, kad galėtum save vadinti režisiere – turi prisistatyti darbais. Į režisūrą stojau, kaip ir 90 proc. žmonių galvodama, kad noriu kurti vaidybinį kiną. Tačiau reikėjo tų kelių metų, kad suprasčiau jog dokumentika – dar įdomesnė. Juk – kam fantazuoti, kai gyvenimas yra toks įdomus“, – prisipažino ji.

Jaunųjų kūrėjų noras atsikratyti lietuviško kino identiteto Aistei atrodo gana juokingas, mat dokumentalistai Lietuvą garsina visame pasaulyje.

„Aš nežinau ar bandymas pabėgti nuo lietuviško identiteto yra protingas dalykas, nes lietuviškas dokumentinis kinas šalį garsina visame pasaulyje. Jis nebėga nuo savęs ir nuo kino kalbos. Nežinau ar lietuviškame vaidybiniame kine mes jau galėtume apibrėžti tą identitetą, ir ar jis apskritai yra. Manau į šį klausimą geriau atsakytų kino kritikai, tačiau visą laiką galvojau, kad savitumas yra labai svarbus dalykas. Nesvarbu ar kalbame apie asmenį, ar apie filmą“, – kalbėjo A. Stonytė.

Geras knygas čia rasite lengviau – su tokiu pažadu startuoja naujas prekės ženklo „Žmonės“ projektas „ŽMONĖS Knygos“, kuris pristatomas Vilniaus knygų mugėje. Naujajame internetiniame knygyne skaitytojai galės rasti tik kruopščiai atrinktas, dėmesio vertas knygas.

Netradiciniai knygų pasiūlymai ir rekomendacijos, gerai žinomų tinklaraštininkų apžvalgos, kurios padės apsispręsti – visa tai žmonėms, mėgstantiems skaityti, siūlo „ŽMONĖS Knygos“ platforma internete .

Visą pokalbį su Aiste Stonyte rasite čia: 

„Žmonės“ transliacijoje – žurnalistė Aistė Stonytė (10 nuotr.)
+4