Žolininkė Dominika Balčiūnė: „Pats laikas išvalyti organizmą nuo kirmėlių“. Specialistės receptai

Dominika Balčiūnė. / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Dominika Balčiūnė. / Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-09-30 19:00
AA

Esate tikri, kad neturite kirmėlių? Žolininkė Dominika Balčiūnė jus nuvils – pasak jos, šių nemalonių parazitų turime visi ir tik nuo jų kiekio priklauso, kaip pasireiškia jų buvimo požymiai.

Kirmėles išduoda spuogai

„Nuo parazitų prasideda daugybė ligų, todėl būtina juos naikinti. Priskaičiuojama net iki šimto parazitų rūšių, kurie gali gyventi organizme. Jie gali būti visur – ne tik žarnyne, bet ir akyse, smegenyse, kituose mūsų organuose.

Dažnas kirminų simptomas – įvairūs bėrimai ant odos. Kai važiuoju viešuoju transportu, matau daug gražių jaunų žmonių su spuogais ant veido. Dažnai jie vadinami jaunatviniais spuogais, bet labai gali būti, kad problema visai ne ta, o parazitai. Kol organizmo imuninė sistema stipri, jis susitvarko su jame gyvenančiais parazitais, bet kartais jų prisiveisia per daug, tuomet jie išlenda įvairiais pūlinukais, spuogais ir guzais“, – tikino pašnekovė.

Taip pat skaitykite: Save išgydžiusios kūno psichoterapeutės Rasos Mažionienės patarimai: kokios emocijos sukelia kokias ligas

Kol organizmo imuninė sistema stipri, jis susitvarko su jame gyvenančiais parazitais, bet kartais jų prisiveisia per daug, tuomet jie išlenda įvairiais pūlinukais, spuogais ir guzais.

Pasak jos, ypač didelį neigiamą kirmėlių poveikį patiria vaikai, kadangi jų organizmas jautresnis. Kirmėlės ne tik minta mūsų maistu, bet ir nuodija mūsų organizmą, užteršdamos jį savo išmatomis, kurios po to patenka į kraują, ardo audinius, todėl dingsta apetitas, atsiranda skausmai pilve arba kitose kūno vietose, vaikai dėl to kartais vemia.

Kiti specialistai taip pat įspėja, kad jei sergate lėtinėmis sąnarių, kvėpavimo, virškinimo sistemos ligomis, krinta arba auga svoris, nuolat kamuoja alkio jausmas, vidurių pūtimas, kamuoja neaiškios kilmės skausmai, odos niežėjimas, alerginiai bėrimai, labai tikėtina, kad organizme gyvena parazitai.

Žolininkė pataria valyti organizmą nuo kirminų du kartus per metus. Ji pati tai daro pavasarį ir rudenį: „Dabar pats metas tai padaryti – išvalyti, ko prisivalgėme su neplautomis uogomis ir daržovėmis vasarą“.

 Trys stebuklingi augalai

Norint išnaikinti parazitus, reikia kalbėti apie tris augalus: pelyną, britkrėslę ir gvazdikėlį. Džiovintos žolės sumalamos kavamale ir lygiomis dalimis sumaišomos. Į mišinį įdedama šiek tiek medaus, kad iš žolių būtų galima suformuoti žirniukus. Kas rytą suplojame žirniukus kaip tabletes ir ant tuščio skrandžio nuryjame užsigerdami vandeniu. Vakare, praėjus valandai po vakarienės, darome tą patį. Po procedūros nevalgyti reikia 40 min.

Suaugusiam žmogui reikėtų išgerti po 3–4 žirniukus ryte ir vakare; vaikui užtenka 2–3 žirniukų. Vaistus nuo kirmėlių reikia gerti be pertraukos 40 dienų, kad išsivalytume nuo jau esančių kirmėlių ir nuo tų, kurios vėliau išsiris iš jau padėtų kiaušinėlių.

„Dar galima įmaišyti neprinokusio graikinio riešuto. Tiesa, jau šaukštai po pietų, nes jis turi būti nuskintas iki liepos 10 d. Tuomet jis atrodo, kaip kaštonas, be tvirto kevalo“, – pasakojo D. Balčiūnė.

Saldžios arbatos galia

Vaistus nuo kirmėlių reikia gerti be pertraukos 40 dienų, kad išsivalytume nuo jau esančių kirmėlių ir nuo tų, kurios vėliau išsiris iš jau padėtų kiaušinėlių.

Pasak jos, taip pat būtina žinoti, kad kirmėlės ima puotauti, t. y. užsimano valgyti ir suaktyvėja, maždaug nuo antros valandos nakties. Jeigu žmogus tokiu paros metu prabunda, šimtu procentų jis turi kirmėlių. Taigi geriausia vaistus būtų gerti naktį.

Be to, po kirmėles naikinančių preparatų – tiek žolinių, tiek cheminių, maždaug po 10 minučių reikia išgerti vidurius laisvinančių vaistų arba arbatos, pavyzdžiui, šaltekšnio. Nebūtina vidurius laisvinti labai stipriai, kad naktį lakstytume į tualetą. Užtenka, kad laisvai pasituštintume ryte.


„Vakare labai gerai išgerti labai saldžios arbatos, kuri privilioja kirmėles, –tuomet jų pasišalina daugiau. Tiesa, yra labai atsparių žolelėms kirmėlių, pavyzdžiui, kaspinuočiai, liamblijos. Joms naikinti tinka šimtagrūdė balanda, tačiau tai retas augalas. Tuo tarpu pelyną, kurį daug kas puikiai žino, vartoti reikėtų atsargiai, ypač vaikams. Jis labai toksiškas – užmuša parazitus, bet perdozavus kenkia ir pačiam organimui“, – įspėjo pašnekovė.

Taip pat kirmėles gali privilioti ir cukraus sirupas, išvirtas arbatoje. Tokio skysčio užtenka ir kelių šaukštų, tačiau jo išgerti taip pat reikia antrą valandą nakties, o po jo –  vidurius laisvinančio preparato ar arbatos, dar geriau – ne mažiau nei tris šaukštus ricinos, nuo kurios jau po valandos teks bėgti į tualetą. Procedūrą kartoti reikia kasnakt vieną savaitę. Pirmą ar antrą naktį kirmėlių dar gali nesimatyti, bet anksčiau ar vėliau jos pradės šalintis.

Taip pat skaitykite: Netikėtos viduriavimo priežastys: gali būti kaltas naktinis darbas ar kramtomoji guma

Pelyno ir jodo derinys

Taip pat kirmėles gali privilioti ir cukraus sirupas, išvirtas arbatoje. Tokio skysčio užtenka ir kelių šaukštų, tačiau jo išgerti taip pat reikia antrą valandą nakties.

Nors žolinininkė D. Balčiūnė pataria pelyną vartoti atsargiai, yra gausu ir kitokių receptų, siūlančių kirmėles naikinti būtent šia žole. Pavyzdžiui, džiovintus pelyno stiebelius siūloma sumalti kavamale ir trečdalį arbatinio šaukštelio gautų miltelių kas rytą nevalgius užsipilti ant liežuvio galo ir nuryti užsigeriant 2–3 gurkšniais vandens. Po 12–14 dienų padaryti 3–4 savaičių pertrauką ir vėl pakartoti kursą. Galima gerti ir pelyno arbatą, tačiau pastaroji labai karti, o miltukų skonio nė nespėsime pajusti.

Yra ir sudėtingesnių valymosi receptų. Pavyzdžiui, 15 dienų kursas, kuriam naudojamas smulkintas pelynas, gvazdikėliai ir juodojo graikinio riešuto tabletės (jų galima nusipirkti). Pirmą dieną prieš pusryčius reikia suvalgyti arbatinį šaukštelį pelyno, prieš pietus – arbatinį šaukštelį gvazdikėlio, prieš vakarienę – dvi juodojo graikinio riešuto tabletes. Antrą dieną – 2 arbatinius šaukštelius pelyno, 2 arbatinius šaukštelius gvazdikėlio, 1 juodojo graikinio riešuto tabletę. Toliau schema kartojasi kas dieną pridedant po vieną šaukštelį pelyno ir gvazdikėlių, tačiau geriant tik po vieną juodojo graikinio riešuto tabletę. Taigi penkioliktą dieną jau gersite po 15 šaukštelių pelyno ir gvazdikėlių.

Dar vienas receptas su pelynu ir gvazdikėliu. Siūloma pradėti gerti vakare nuo 0,5 šaukštelio dozės pelyno ir tiek pat gvazdikėlių (15 min. prieš valgį). Po dviejų dienų dozę padidinti iki šaukštelio (kiekvieno augalo), t. y. gerti po dvi dozes, 5-tą ir 6-tą dieną – po 3 dozes ir taip iki 13 dienos, kol pasieksite 7 dozes. Tuomet šį kiekį užteka išgerti vieną kartą per savaitę.

Kai kurie specialistai į šį receptą įtraukia dar trečią komponentą – jodą arba liugolį. Pirmą dieną siūloma jo įlašinti vieną lašą, antrą dieną – du lašus ir taip kasdien po lašą iki septynių. Kartoti šį kursą su jodu galima tik po ne mažiau kaip mėnesio pertraukos, tačiau iš tiesų užtenka ir poros kartų kurso per metus.

Moliūgų sėklos – pats nekalčiausias valymosi būdas

Aprašyti kirmėlių naikinimo būdai netinka nėsčioms moterims ir jautresiems žmonėms. Jiems alternatyva – moliūgų sėklos. Ryte ant tuščio skrandžio reikia suvalgyti 300 g moliūgų sėklų. Valgyti jas reikia lėtai, gerai sukramtant, po valandos išgerti ramunėlių arbatos. Kad žuvusios kirmėlės pasišalintų greičiau, po kelių valandų galima pasidaryti klizmą.