Žolinių šventėje – orientacinis vaistažolių turas su Zita Kelmickaite ir Virgilijumi Skirkevičiumi

Zita Kelmickaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Zita Kelmickaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-08-13 09:41
AA

Garsi muzikologė, Lietuvos radijo ir televizijos laidų vedėja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Zita Kelmickaitė Žolinių šventės proga kviečia visus, vaistažoles pažinti kitaip. Kartu su žinomu fitoterapeutu prof. Virgilijumi Skirkevičiumi, įmone „Valentis“ bei sporto trenerių komanda Lietuvos liaudies buities muziejuje visiems norintiems organizuojamas orientacinis turas– „Pažink lietuviškas vaistažoles“.

„Žinant mano charakterį, kalbėti nuobodžiai apie vaistažoles, aš negaliu! Tokį Lietuvos gamtos turtą turim pažinti visi smagiausiu ir sveikiausiu būdu“, – pristatydama renginį komentuoja Zita Kelmickaitė.

„Iš nežinojimo, vos tik sunegalavę griebiamės cheminių vaistų, o juk Lietuvoje auga daugiau nei pusė tūkstančio augalų, turinčių gydomųjų savybių. Malšiname ligų simptomus brangiais medikamentais, kai jas galima išgydyti teisingai pasirinktomis žolelėmis ar jų preparatais“, - stebisi žinoma moteris.

Profesoriaus Virgilijaus Skirkevičiaus nuomone, žmogus yra gamtos kūrinys, todėl būtent vaistažolėse reikia ieškoti sveikatos šaltinių. „Jie yra arčiausiai žmogaus, todėl veiksmingi“ – visada pabrėžia fitoterapeutas.

Renginio organizatorių, įmonės „Valentis“ atstovės Indrės Šumskienės nuomone, Žolinių šventė yra pati geriausia proga Lietuvos liaudies muziejaus autentiškoje aplinkoje prisiminti senolių išmintį ir gamtos siūlomus stebuklus. „Prasminga ir smagi šventė, naudingos žinios apie lietuviškų vaistažolių gydomąją galią ir lengva kūno bei proto mankšta – geriausias jaunystės ir vasaros atostogų receptas!“, – pažymi Indrė.

Jau rugpjūčio 15 d. nuo 12 val. Rumšiškėse skambės ne tik liaudies dainos, gros kapelos, bet į smagų orientacinį turą Lietuvos liaudies ir buities muziejuje galės žygiuoti visi, kas nori išbandyti ėjimą šiaurės lazdomis, pažinti lietuviškos gamtos ir buities grožybes, ir iš ekspertų lūpų išgirsti svarbiausias vaistažolių gydomąsias savybes, kurias verta išnaudoti kasdienoje.