Žurnalą moterims leidusi Inesa – apie linksmą nutikimą su „B'Avarija“: rezultato tikėjosi kitokio
Inesa Uktverienė gimė ir augo neoficialia Žemaitijos sostine vadinamuose Telšiuose. Tačiau jau tada, vaikystėje, ji suprato, kad nors Telšiai – širdžiai mielas ir jaukus miestelis, užaugusi ji norėtų savo gyvenimą sieti su didmiesčiu. Taip Inesa atsidūrė Kaune, rašoma pranešime spaudai.
Pastaruosius sekmadienius nukėlusi į skirtingus Europos kampelius, kuriuose šiuo metu savo namus yra atradę mūsų tautiečiai, TV3 laida „Lietuvis pas lietuvį“ šįkart ir vėl sugrįžo į Lietuvą. Čia žiūrovų laukė maloni pažintis su Inesa – moterimi, kuri prieš daugelį metų pamilo Kauną.
Po gyvenimo etapo Kaune Inesa buvo emigravusi – iš pradžių į Škotiją, vėliau – į Angliją. Iki šios dienos moteris tai vadina vienu iš ryškiausių savo gyvenimo epizodų. Inesa prisipažino, kad būtent Anglijoje atrado daug pozityvių dalykų, kurie jai pravertė ir grįžus į Lietuvą.
„Tapau laisvesnė – susipažinau su kitų tautybių žmonėmis, pamačiau, kaip viskas vyksta pasaulyje, kaip kuriasi verslai, kaip galima užsidirbti. Londone gyventi man patiko, tačiau visą laiką į tai žiūrėjau kaip į nuotykį – visada žinojau, kad tikrai grįšiu į Lietuvą, čia gyvensiu ir auginsiu vaikus. Ne vienas yra sakęs, kad kai grįš į Lietuvą, pabučiuos jos žemę. Toks jausmas buvo ir man“, – laidoje pasakojo Inesa.
Galiausiai atsidūrusi gimtojoje šalyje, Inesa ilgai nesvarstė – naują gyvenimo puslapį pasirinko versti ne kur kitur, o būtent Kaune. „Visuomet jaunimui sakau, kad jeigu nori daryti karjerą – važiuok į Vilnių. O jei nori kurti verslą, tuomet lik Kaune. O verslumo aš turėjau“, – su šypsena sakė ji.
Pirmasis jos darbas čia – leisti žurnalus, skirtus moterims. Tiesa, į rankas paėmusi pirmąjį žurnalo numerį, Inesa šypsosi iki šiol. Pastarasis turėjo būti skirtas rankų darbo mezginiams – kad pasiektų tikslą, moteris mezgė ir pati, o vėliau, papuošusi savo sūnų ir mamą, žurnale publikavo jų fotografijas.
Tiesa, to buvo negana. „Kai leidau žurnalą, maniau, kad pirmo numerio viršeliui būtinai reikia žinomų žmonių. Kadangi buvau neseniai grįžusi iš Londono, dar neįsitvirtinusi Kaune ir per daug nepažįstanti žmonių, nusprendžiau paskambinti savo pusbroliui į Klaipėdą, nes jis buvo dirbęs televizijoje. Pasakiau jam, kad man reikia žvaigždžių, kurios vilkėtų rankų darbo megztinius. Jis iškart pasiūlė „B'Avariją“, o jau netrukus po to atsiuntė nuotraukas. Ir tik tada, kai atėjo metas žurnalą maketuoti, pamačiau, kad jie ne tik vilki megztiniais iš parduotuvių, bet dar ir su etiketėmis. Nė vieno su rankų darbo megztiniu!“ – juokėsi moteris.
Vėliau Inesa prodiusavo televizijos laidą, o šiandien vadovauja Kauno verslininkus buriančiam klubui. Čia apsilankė ir jos šios laidos svečias iš Vokietijos, Laimis Fergizas.
Įprasta sakyti, kad miesto širdis yra ten, kur stovi rotušė. Laikinoji sostinė – ne išimtis. Būtent čia prasidėjo ir malonių potyrių kupina Laimo kelionė į Kauno miestą. Čia jis susipažino ir su Inesa. Įvairiais laikotarpiais, rotušės ir jos aikštės paskirtis buvo skirtinga: čia vyko pagrindiniai miesto turgūs, mugės, teismai, po grindiniu veikė vaško lydymo krosnys, rūsiuose – kalėjimas, prekių sandėliai. O šiandien rotušėje organizuojami ne tik oficialūs renginiai, bet ir santuokos ceremonijos.
Inesa čia Laimį supažindino ir su savo drauge, gide dirbančia Diana, kuri apie šį miestą žino turbūt viską. Taip pat šeimininkė ir šios laidos svečias apsilankė Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje, kur ne tik apžiūrėjo dailininko paveikslus, bet ir išvydo daugybę apdovanojimų pasaulyje pelniusį virtualios realybės filmą „Angelų takais“.
„Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.20 val. per TV3.