Žurnalistas P.Kaupelis vos neprarado mylimo šuns: „Noriu perspėti augintinių šeimininkus“

Paulius Kaupelis ir jo augintinis / Socialinių tinklų nuotr.
Paulius Kaupelis ir jo augintinis / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-01-09 18:37
AA

Savaitgalį viešėdamas Klaipėdoje žurnalistas Paulius Kaupelis patyrė nemalonų sukrėtimą – blogai pasijutus jo mylimam augintiniui Brasui, vyras viename didžiųjų Lietuvos miestų nesulaukė tinkamos veterinarų pagalbos. „Noriu perspėti augintinių šeimininkus“, – sako Paulius, kuriam vos per plauką pavyko išgelbėti savo šunį.

Nemalonia patirtimi žurnalistas P.Kaupelis pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“. 
 
„Vakar, šito didelio streso akivaizdoj, galva sproginėjo nuo vieno klausimo  – kaip taip gali būt?“, – tokiais žodžiais savo įrašą pradėjo žurnalistas.
 
„Su šita nenormalia situacija susidūriau ir anksčiau, kai artimi draugai neteko net dviejų savo augintinių tik todėl, kad laiku buvo nesuteikta tinkama pagalba. Ir ne todėl, kad pritrūko rūpesčio, tiesiog paaiškėjo, kad visame pajūrio regione budinčios veterinarinės pagalbos NĖRA.
 
Rašau ne tam, kad pasipiktinčiau ar ką nors apkaltinčiau, rašau norėdamas atkreipti dėmesį ar net perspėti augintinių šeimininkus – situacija nenormali ir taip būti neturi.
 
Vakarykštė istorija kaip tik apie tai.
 
Jau ėjom pro duris susitikti su draugais savaitgalio vakarienės, kai Brasas, prieš tai puikiai jautęsis, pavedžiotas ir pamaitintas (18:25 val.) ėmė netikėtai blaškytis po namus tampomas spazmų mėgindamas vemti. Išbėgom į lauką, o ten tiesiog akyse ėmė pūstis šonas. Išsigandau, nes esu susidūręs su tuo, o mano įtarimus Braso veterinarė (Vaida Misiūnienė, ji Kaune) tik patvirtino – apsivertė skrandis. (19:05 val.) Laiko turim nuo 20 min iki 2 valandų. Daugiausiai. Jei per tiek laiko nebus atlikta operacija – Brasas mirs. Iš Klaipėdos iki Kauno mes nespėjam...
 
Pauliaus Kaupelio augintinis Brasas / Socialinių tinklų nuotr.
Sėdžiu mašinoje, Brasas gale – kur važiuoti? Kas per valandą gali atlikti skrandžio atvertimo operaciją ar bent jau įkištų zondą? Tai gali padaryti tik chirurgas.
 
Po daugybės skambučių visais įmanomais kanalais, ne tik telefono numeriais skelbiamais internete, paaiškėjo realybė. Pagalbos NĖRA. Tai ne naktis, ne ankstyvas rytas, o šeštadienio vakaras – 19:10 val.
 
Ačiū visiems, kas kartu suko galvą ir ieškojo išeičių, ačiū Vaidai Misiūnienei, ačiū veterinarui Ričardui, padovanojusiam realiai vienintelę viltį, kreiptis į Šilalėje dirbantį Mindaugą Lidžių. Ačiū jam, kad sutiko priimti Brasą! Ačiū ačiū ačiū.
 
Tačiau iki Šilalės dar beveik valanda! Skridom, skaičiuodami kiekvieną ilgą ilgą minutę galvodami apie tai, kad jei išėję iš namų būtume bent minute anksčiau, Brasuko jau neberastume. Nenoriu pasakot ką jautėm, nes turbūt įsivaizduojat.
 
Brasą išgelbėti spėjom (20:07 val. pradėta operacija). O kiek tokioje situacijoje gyvūnų išgelbėta nebuvo?“, – sukrėtusia patirtimi dalijosi žurnalistas Paulius Kaupelis.