Žurnalistų paramos „Eurovizijoje“ sulaukusi Marija Jaremčuk: „Už mano nugaros – kiekvienas Ukrainos pilietis“

Ukrainos atstovė Marija Jaremčuk / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Ukrainos atstovė Marija Jaremčuk / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-05-07 02:27
AA

Antradienio vakarą Danijoje, Kopenhagoje, vyko pirmasis „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalis. Iškart po jo 10 naujų konkurso finalistų – Juodkalnijos, Vengrijos, Ukrainos, Rusijos, Armėnijos, Azerbaidžano, San Marino, Švedijos, Nyderlandų ir Islandijos atstovai – dalyvavo spaudos konferencijoje. Ypatingo žurnalistų dėmesio čia sulaukė ukrainietė Marija Jaremčuk – Ukrainos ir Rusijos santykiai aktualūs ir „Eurovizijoje“.

Kiekvienas finalistas spaudos konferencijos metu atsakė į du klausimus: vieną pateikė tautietis, kitą – užsienio žurnalistas. Vargu, ar pati M.Jaremčuk nustebo paklausta, kaip vertina agresyvius Rusijos vykdomus veiksmus prieš Ukrainą ir kaip šiuo atveju šaliai reikšminga pergalė „Eurovizijos“ pusfinalyje. 

„Didžiuojuosi esanti ukrainietė ir viskas, ką veikiu čia, yra daroma tik dėl Ukrainos. Scenoje stoviu ne viena: už mano nugaros – kiekvienas Ukrainos pilietis. Pagrindinė mano pasirodymo mintis – gyventi reikia dabar. Tačiau laikausi nuomonės, kad muzika ir politika nesisieja“, – diplomatiškai ir tuo pat metu patriotiškai kalbėjo ukrainietė. 

10 pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojų dalyvavo spaudos konferencijoje (32 nuotr.)
+26

M.Jaremčuk nesistengė sutramdyti emocijų. „Man labai sunku rasti tinkamus žodžius savo emocijoms apibūdinti. Manau, Ukrainai tai – labai laimingas momentas, o tiksliausiai savo jausmus apibūdinčiau sakydama didelį ačiū visiems“, – konferencijos metu kalbėjo ji.

Spaudos konferencijos metu dalyviai taip pat traukė burtus, kurioje finalo dalyje – pirmoje ar antroje – pasirodys. Ukrainos daina skambės pirmajame „Eurovizijos“ konkurso pusfinalyje.

Parėmė žurnalistai

Tačiau politinio aspekto Ukrainos klausimu neišvengta ir pačios pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio transliacijos metu – šimtai žurnalistų iš skirtingų pasaulio šalių deklaravo savo paramą ir solidarumą su Ukraina. 

Daugiau nei tūkstantis žurnalistų iš viso pasaulio pirmąjį „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį stebėjo greta „H&W Hallrena“ arenos esančiame spaudos centre. Kai į konkurso sceną žengė Ukrainos atstovė Marija Jaremčuk, tautiečiai žurnalistai pakilo nuo stalų ir žengė į spaudos centro vidurį: savo šalies atstovės dainos „Tick Tock“ klausėsi atsistoję, pečius pridengę Ukrainos vėliavomis. 

Žurnalistai iš viso pasaulio pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį žiūrėjo spaudos centre (42 nuotr.)
+36

Toks ukrainiečių veiksmas netruko sulaukti kitų žurnalistų susidomėjimo: į žurnalistus iš Ukrainos tučtuojau atsigręžė kolegų filmavimo kameros, ėmė žybsėti fotoaparatų blykstės. Tuo tarpu ukrainiečiai savo dainos klausėsi šokdami, dalį jos atliko kartu su dainininke. 

Pasibaigus M.Jaremčuk pasirodymui „Eurovizijos“ pusfinalyje aistros spaudos centre ėmė kaisti: ženkli dalis žurnalistų iš kitų pasaulio valstybių Ukrainai plojo atsistoję, skambiai nuaidėjo žurnalistų šūksniai „Viva Ukraina!“. 

Žmonės.lt primena skaitytojams, kad Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė „Eurovizijoje“ pasirodys antrojo pusfinalio metu, ketvirtadienį.