Žurnalo „Laima“ birželio numeryje: Kitokie vaikai - mes jiems ar jie mums daugiau padeda?

Žurnalo „Laima“  birželio mėnesio numerio viršelis
Žurnalo „Laima“ birželio mėnesio numerio viršelis
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Jau pasirodė birželio mėnesio žurnalo „Laima“ numeris. Jame skaitykite:

Kitokie – jie ar mes?

Kitokie vaikai – taip sakoma apie neatitinkančius tobulo standarto: turinčius įgimtų fizinių, psichinių, elgesio sutrikimų. Jie gyvena tarsi niūriame paraleliniame pasaulyje, į kurį daugumai mūsų liūdna ir nejauku užklysti. Tačiau „Laimos“ klube diskusijai susirinkusios keturios jaunos moterys tvirtina, kad tas pasaulis yra džiaugsmingas, žėrintis visomis spalvomis ir tik mūsų aklumas neleidžia to pamatyti...

Susipažinkime: Paulina Kuraitienė, Kauno rajono socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos centro vedėja, save vadinanti vaikų, turinčių autizmą, drauge; Eglė Jokužytė, VšĮ „Verslas ar menas“ direktorė, leidžianti knygas neregiams vaikams ir inicijuojanti socialinius projektus, ugdančius jų kūrybiškumą; Aistė Jasaitytė-Čeburiak, psichologė ir edukologė, „Kūrybinių partnerysčių“ projekto koordinatorė Vilniaus mergaičių socializacijos centre, kuriame mokosi teistos ar vaikų globos namuose užaugusios paauglės; Eglė Stasiulytė, teatro pedagogė, viena iš devynių lietuvių gydytojų-klounų, kurie kasmet aplanko tūkstančius sunkiai sergančių vaikų.

„Laimos“ klubas: Kitokie vaikai
„Laimos“ klubas: Kitokie vaikai / Mariaus Žičiaus nuotr.

Parako jai nestinga

Šiuolaikiniam verslininkui ar įmonės vadovui vien ekonominių rinkodaros žinių jau per maža. Metas turėti tvirtus filosofijos, psichologijos, filologijos ar menotyros pagrindus. Tokią išvadą daro lauko reklamą ir oranžinių dviračių cirkuliaciją Vilniuje valdančios įmonės „JC Decaux Lietuva“ generalinė direktorė Žaneta Fomova. Pusšimčiui žmonių vadovaujanti moteris įgytą išsilavinimą ir užgyventą asmeninę patirtį sieja su atvirai ir drąsiai priimamais iššūkiais. O pokalbyje tete-a-tete nebijo pripažinti: atlaikyti sėkmės valandas – ir šeimoje, ir darbe - nėra lengviau, nei kilti iš prarajos.

„Laimos“ klubas: Kitokie vaikai
„Laimos“ klubas: Kitokie vaikai / Mariaus Žičiaus nuotr.

Kodėl jie mūsų neveda?

Aišku, galima suformuluoti klausimą kitaip: kodėl mes už jų netekame? Tačiau ką daryti, jei jūs seniai (ir vis dar) kartu, gyvenate po vienu stogu, mielai suvaikščiotumėte prie altoriaus ar bent į metrikacijos skyrių, o jis vis nepasiteirauja: ar būsi mano žmona?  

Su statistika nepasiginčysi: tik penktadalis porų, praleidusių kartu ilgiau nei metus, galiausiai nusprendžia įteisinti savo santykius. 

Su statistika nepasiginčysi: tik penktadalis porų, praleidusių kartu ilgiau nei metus, galiausiai nusprendžia įteisinti savo santykius. Jei pora pragyveno kartu daugiau kaip 7 metus, o paskui vis dėlto išsiskyrė, tikimybė, kad vyriškis sukurs naują šeimą, siekia 63 proc., o 70 proc. moterų, išgyvenusių tokią patirtį, taip ir neišteka.  

Visgi jei jau mes apdovanotos ta įgimta aistra ugdyti, auklėti ir keisti, galime pamėginti paklibinti ir savo išrinktojo poziciją vedybų klausimu. Jei labai norime. 

Vasarai pasiruošusi

Sakoma, kad visi daiktai, kuriuos turi, privalo teikti pasitenkinimą, o jei taip nėra – belieka jų atsikratyti. Ne kartą į Lietuvos stilingiausių žmonių sąrašus patekusi mados fotografė Reda Mickevičiūtė, mėgstanti periodiškai atlikti savo spintų reviziją, irgi laikosi panašaus principo. Jūsų dėmesiui – pavasarinis Redos drabužinės detoksikacijos planas, kuris galbūt ir jus įkvėps permainoms.

„Laimos“ klubas: Kitokie vaikai
„Laimos“ klubas: Kitokie vaikai / Mariaus Žičiaus nuotr.

Valgyk, judėk, džiaukis 

Kol stebukladariams chirurgams nepavyko persodinti galvos, mes vis dar esame holistinės būtybės iš kūno, sielos ir smegenų. Siūlome idėją, kaip pasirūpinti visais šiais komponentais! 

Tai ne dieta, ne valgiaraštis ir net ne pozityviosios psichologijos rekomendacijos, o tiesiog „Laimos“ gidas į laimę.