Žuvusios Dovilės Didžiūnaitytės dėdė sako, jog turi verstis per galvą, kad judėtų bylos procesas

Modelis Dovilė Didžiūnaitytė
Modelis Dovilė Didžiūnaitytė
Šaltinis: Žmonės
2018-10-12 12:53
AA

Beveik prieš metus Lietuvą sukrėtusi jaunos merginos ir modelio Dovilės Didžiūnaitytės mirtis aistras kelia iki šiandien. LNK laidoje „KK2 Penktadienis“ dalyvausiantis merginos dėdė Arūnas Pakulevičius sakys, kad jam yra nesuprantamas teisėsaugos abejingumas, bei kalbės, kad Ričardas Pinikas ir toliau gali kelti grėsmę kitoms merginoms.

„Vangiai ir lėtai vyksta tyrimas. Pirmąją savaitę po įvykio iš vis nebuvo niekas daroma“, – 19 val. 30 min. laidoje „KK2 Penktadienis“ pasakos A. Pakulevičius.

Vyras sako, kad nukentėjusiųjų advokatas turi verstis per galvą, kad judėtų bet kokie procesai: „Prokuratūra tapo teisėja ir nusprendė, kas teisus, o kas ne. Mūsų advokatas turi rašyti skundus, kad byla bent kiek nors judėtų į priekį, jis prašo pateikti įrodymus, prašome, kad būtų pateikti įtarimai“.

Tačiau advokatas Valdemaras Bužinskas teigia, kad kelerius metus besitęsiantys tyrimai šiandien jau tapo norma: „Tyrimo laikotarpis manęs nestebina. Šiandien dveji ir treji metai jau yra normalu. Ar tai žmogiška prasme normalu? Nežinau. Be jokios abejonės, aukų artimieji siekia teisingumo maksimaliai greitai, bet greitas ikiteisminis tyrimas ne visada yra objektyvus ir efektyvus“.

Lemtingą tragedijos vakarą mergina laiką leido su prodiuseriu R. Piniku, kuris tapo pagrindiniu šios nelaimės liudininku ir įtariamuoju. 

„Man tikrai nėra pikta. Tai yra pavojinga kitiems žmonėms. Kol žmogus nenuteistas – jis nėra kaltas, bet jeigu žmogui keliami įtarimai nužudymu, išžaginimu ir narkotikų platinimu, jis negali vaikščioti laisvėje, nes tai kelia pavojų kitoms merginoms“, – kalbės A. Pakulevičius.

Advokatas V. Bužinskas laidoje kalbės, kad kol kas sunku pasakyti, ar R. Pinikas turi būti laisvėje, ar turi būti suimtas. Anot jo, ši byla negali būti lyginama su Sandros Grafininos dingimo byla: „Spręsti ir lyginti vieną bylą su kita yra labai sunku. Kiekviena byla yra unikali, o aplinkybės nėra atskleidžiamos, kol vyksta tyrimas“.