Žvaigždė be makiažo: modelio Gintarės Sabeckaitės nuomone, dieną ryškiai dažosi tos, kurioms trūksta žinių arba skonio
Modelis, tituluota gražuolė Gintarė Sabeckaitė (23) nesutriko išgirdusi pasiūlymą įsiamžinti be makiažo. „Dienos metu labai retai kada būnu su makiažu. Ir jei staiga iš manęs kas nors atimtų dekoratyvinę kosmetiką, tikrai nesidaryčiau galų, išgyvenčiau ir be jos“, – šypsosi diplomuota rinkodaros specialistė, krepšininko Dariaus Songailos širdies draugė Gintarė Sabeckaitė.
Nuo 13 metų modelių pasaulyje besisukančiai merginai niekuomet nekildavo minčių į mokyklą ateiti prisidažius. Ji žinojo, kad mama už tokius dalykus jos tikrai nepaglostytų.
„Tas makiažas, su kuriuo žengdavau podiumu, neturėjo nieko bendro su tuo, kokia kitą dieną ateidavau į mokyklą. Juk mimai irgi dažosi veidus baltai, bet kasdien taip atrodydami nevaikšto. O tai, kad bendraamžės netinkamai dažosi, supratau stebėdama savo mamą. Kai palygindavau santūriai, skoningai pasidažiusią mamą ir bendraklasę, ant kurios veido vienu metu galėjau išvysti mėlyną, žalią ir raudoną spalvas, tai ir suprasdavau, kad mergina nepataikė, juk mokykla – ne karnavalas“, – šypsosi 23-ejų metų gražuolė.
Jau keletą metų Gintarė modeliu dirba tik savo malonumui, kai tikrai pati to nori. Šis darbas nėra nei jos pragyvenimo šaltinis, nei pagrindinė profesinė veikla. „Tai užsiėmimas, kuris kelia nostalgiją. Būti profesionaliu modeliu Lietuvoje neįmanoma, reikia keliauti. O aš, kaip modelis, nebekeliauju jau beveik 3 metai“, – šypsosi Gintarė.
Dirbtinio grožio priemonių neišsižada
Nors šviesiaplaukė mergina nebijo viešumoje pasirodyti be makiažo, tačiau prisipažįsta, jog ypatingai žavisi tomis moterimis, kurios moka dažytis.
„Jos galbūt ir nėra labai dosniai gamtos apdovanotos, tačiau sugeba dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis taip paryškinti savo bruožus, kad atrodo nuostabiai“, – sako mergina. Galbūt dėl to Gintarė neskuba išsižadėti ir dirbtinio grožio priemonių.
„Niekuomet jokių problemų neturėjau dėl savo plaukų: jie tikrai stiprūs, galiu dažyti keliomis spalvomis ir jiems nieko blogo neatsitiks – tiesiog taip yra. Tačiau jei moteris jaučiasi nelaiminga dėl to, kad jos plaukai silpni ir prisiauginusi keletą sruogų pralinksmėja, aš ją visuomet palaikysiu ir pritarsiu tokiam sprendimui. Kalbant apie nagus, prisipažinsiu, esu ilgalaikio lakavimo šalininkė, nes šiuo būdu nusilakavusi nagus mažiausiai dvi savaites galiu dėl jų nesukti galvos. Neišsižadu ir priauginamų blakstienų. Tiesa, jas prisiauginu tuomet, kai laukia didesnis darbo krūvis, daugiau susitikimų darbe. Man daugiausiai rūpesčių kelia paakiai. Jie nuo vaikystės mane išduoda, nes nuo streso, nuovargio, miego trūkumo iškart pajuosta. Tačiau jei blakstienos būna priaugintos, man tereikia maskuojamuoju kremu pasitepti patamsėjusius paakius ir makiažas baigtas“, – šypsosi Gintarė.
Tačiau mergina perspėja, kad su priauginamomis blakstienomis moterys turėtų būti labai atsargios: svarbiausia – nepersistengti, juk blakstienos turi atrodyti natūraliai, o ne taip, kaip tik ką išėjus iš karnavalo.
Kažkada Gintarė Dariui prasitarė, kad norėtų išbandyti permanentinį makiažą. „O jis man sako: gali savo veidą dažyti kaip nori, bet, prašau, daryk taip, kad visą tą „grožį“ vakare, kai esi su manimi, galėtum nusivalyti. O „permanento“ juk vakare nenusivalysi...“ Supratau, kad jam mielesnė esu natūrali “, – atvirauja žinomo krepšininko mylimoji.
Apie ryškų makiažą dieną
Gintarės manymu, Lietuvoje dienos metu ryškiai dažosi tos, kurioms trūksta žinių ar skonio. Juk, pasak merginos, daug žmonių gyvena provincijoje ir net nėra matę, kaip dienos metu turėtų atrodyti pasidažiusi moteris. „Tačiau kažkam ryškus makiažas gali būti ir saviraiškos priemonė, kai trūksta dėmesio, tuomet bent jau užsitepdama riebų šešėlių sluoksnį, moteris jo sulaukia“, – šypsosi Gintarė.
Ne vienoje svečioje šalyje pabuvojusi mergina pastebėjo, kad labiausiai makiažu išsiskiria slavės. Pernai Darius žaidė Ukrainoje, todėl Gintarė šioje šalyje praleido daug laiko (savaitgaliai, atostogos, šventės), tuomet ji ir suprato, kad slavų moterys yra kitokios.
„Mes, lietuvės, palyginus su jomis, esame daug kuklesnės, neturime tos drąsos, kuria pasižymi jos. Rusės, ukrainietės naudoja daug dekoratyvinės kosmetikos, daug spalvų. Pamenu, ketinau eiti į vakarėlį, bet prieš tai nusprendžiau užsukti į saloną pasidaryti makiažo. Žinodama, kaip dažosi vietos moterys ir merginos, pasistengiau užbėgti vizažistei už akių ir iškart paprašiau dieninio makiažo, nors ir ketinau eiti į vakarinį renginį. Tuomet man net ir jų vadinamas „dieninis makiažas“ pasirodė per ryškus. Galbūt dėl to, kad slavės impulsyvesnės, drąsesnės, joms tinka ryškus makiažas. Taip, jos atrodo efektingai, jas visuomet pastebėsi, tačiau aš taip pasidažiusi jausčiausi negerai ir pati sau atrodyčiau kaip prisidažiusi beždžionėlė. Tiesiog stebėdama ukrainietes ir ruses, supratau, kad slaviškam makiažui esu per kukli“, – prisipažįsta Gintarė.