Žvaigždes suvienijo bendras tikslas: kad Lietuvos vaikai būtų laimingi

Rūta Mikelkevičiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Visi Lietuvos tėvai – už visus Lietuvos vaikus“ – penktadienį su tokiu šūkiu žinomi Lietuvos žmonės koncerte ragino aukoti likimo nuskriaustiems vaikams ir taip prisidėti, kad jie nepatektų į globos namus. Prašymas buvo išgirstas – paaukota rekordinė suma.

Penktą kartą rengiamas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ koncertas pritraukė kaip niekad daug ir žinomų žmonių. 

Renginyje, kurį daugiau kaip keturias valandas LNK eteryje vedė Rūta Mikelkevičiūtė, Daiva Tamošiūnaitė, Žygimantas Stakėnas ir Giedrius Leškevičius, dalyvavo ir savo istorijas pasakojo vaikystėje be tėvų augęs dainininkas Radžis, Simona ir Jonas Nainiai, grupė „Pop Ladies“, Stano, Vaida Genytė, „Pinup Girls“, Katažina, „Mango“, „Pikaso“, Eglė Jakštytė, Radžis, Birutė Dambrauskaitė, Paulius Bagdonavičius, Irena Starošaitė, Sasha Song, Milita Daikerytė ir kiti.

Koncerto metu geros valios žmonės skambindami paaukojo 156 tūkstančius eurų. 

Aukoti vis dar galima skambinant 1416 (auka 1 EUR) ir 1418 (auka 3 EUR).

„Gelbėkit vaikus“ paramos koncertas „Už vaikystę“ (19 nuotr.)
+13

Žmonių ir įmonių paaukoti pinigai bus skirti 33 vaikų dienos centrams, kuriuos lanko apie tūkstantį vaikų iš rizikingų ar valstybės remiamų šeimų. Už surinktus pinigus būtinoji pagalba teikiama ir šeimoms, kurių vaikai lanko šiuos dienos centrus.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ direktorė Rasa Dičpetrienė sako, kad Lietuvos žmonės linkę aukoti, tačiau dažniau tai daro tuomet, kai pamato, kad šalia gyvena šeimos, kurioms kasdienis galvos skausmas – kaip pamaitinti vaikus ir kuo aprengti juos žvarbią dieną.

Katažina Zvonkuvienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Renginio vedėja Rūta Mikelkevičiūtė, kviesdama į paramos koncertą, prisiminė šią savaitę išgirstą istoriją. 

„Susipažinau su penkiolikmete, kuriai likimas buvo toks negailestingas, kad šis posakis tam net per silpnas: ji pateko į vaikų globos namus, kai jos mama mirė nuo vėžio. O būdama trylikos pati susirgo vėžiu. Žinot, kas jai skaudžiausia? Tai, kad sirgdama neturėjo ko apsikabinti, šalia nebuvo artimo glėbio. Paklausta, kodėl jos nelankė tėvas, mergina nieko neatsakė, tik verkė.

Aš visų prašau: jei jūsų širdyje daug meilės, atsakomybės, rūpesčio pasidalinkite su tais, kuriems to reikia kaip oro ir vandens. Nueikite į vaikų globos namus, aplankykite, parodykite kitokį pasaulį. Aš esu tikra, kad nėra jokio kito kelio užaugti stipriu, pasitikinčiu savimi žmogumi, be šeimos, mylimų, saugančių žmonių“, – ragino Rūta Mikelkevičiūtė.

Katažina Zvonkuvienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Su Lietuvos gyventojų paaukotais pinigais per pastaruosius koncertus „Gelbėkit vaikus“ organizacija jau pasirūpino 27 šeimomis ir 145 juose augančiais vaikais, jie apsaugoti nuo vaikų nuo patekimo į globos namus, gelbėti iš skurdo ir vargo, pakeisti seni langai, gyvenamieji būstai, iškasti šuliniai,  pataisytos krosnys, pašiltintos sienos, nupirkti baldai, kompiuteriai, remontuoti šeimų gyvenamieji būstai, papildomai maitinti, vežti vaikai į vasaros stovyklas, daugelis vaikų pirmą kartą turėjo galimybę pamatyti jūrą. 

Taip pat pasirūpinta 33 vaikų dienos centrus lankančiais 700 vaikų visoje Lietuvoje – vaikai centruose galėjo valgyti sveikesnį ir sotesnį maistą, vasarą nuvykti į stovyklas. Taip pat remontuoti vaikų dienos centrai. 

Katažina Zvonkuvienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Skaitykite daugiau