Žvaigždžių šokių mokytoja Živilė Kučauskienė: kokie vaikystėje buvo dabar garsūs šokėjai

Živilė Kučauskienė / Asmeninio albumo nuotr.
Živilė Kučauskienė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-11-26 16:06
AA

Živilė Kučauskienė – išskirtinė asmenybė Lietuvos šokių pasaulyje. Ne vieną dabar įžymų šokėją mokiusi pedagogė, artėjant savo šokių studijos „Alemanda“ jubiliejui, sugrįžo į praeitį. Garsi šokių ekspertė papasakojo, kokie buvo jos mokiniai – Deividas Meškauskas, Marius Gaižauskas, Patricija Belousova, Katerina Voropaj ir kiti.

Gruodžio 12-oji diena Živilei bus išskirtinė – būtent tada „Compensa“ koncertų salėje vyks jos šokių studijos „Alemanda“ dešimtasis jubiliejus. Ta proga organizuojamas renginys ne tik šokių entuziastams, bet ir šios srities gerbėjams.

Ž.Kučauskienė itin gerai žinoma šokėjams ir choreografams. Pati šokių vadovė kadaise buvo pagrindinė šokių kolektyvo „Žuvėdra“ narė. Jame šoko net 14 metų. Dabar ji šokių mokytoja ir teisėja.

„Šokių pasaulyje atsiradau dar būdama penkerių. Tada pradėjau mokytis, o meilė šiai sričiai nedingo iki šiol“, – pasakoja specialistė.

Pasak šokio profesionalės, ne vienas dešimtmetis atiduotas šokiams, giliai įstrigo atmintyje. Užauginta ne viena šokėjų karta, daugelis jos mokinių – dabar garsūs ir geidžiami šokėjai.

Živilė Kučauskienė su sūnumi / Asmeninio albumo nuotr.

„Teko nuo vaikystės treniruoti Patriciją Belousovą, iki pat pilnametystės mano globoje buvo ir Marius Gaižauskas. Nuo 10-ies metų mokiau šokti ir talentingąją Kateriną Voropaj“, – garsius mokinius vardija Živilė.

Įdomi istorija buvo ir su garsiuoju Deividu Meškausku ir jo broliu Donatu. „Šių vaikinų tėtis – taip pat garsus šokėjas. Jie kilę iš Anykščių, todėl ne vieną vasarą teko praleisti šiame gražiame Lietuvos mieste. Buvau asmeninė brolių Meškauskų mokytoja. Teko ir ne viename turnyre su šiais jaunuoliais pasirodyti“, – gražiais prisiminimais dalijasi šokių vadovė.

Pasirodo, ir daugiau dabar žinomų asmenų kadaise domėjosi šokiais. Laidų vedėjas Paulius Skučas, dar mokydamas mokykloje, vieną po kito skynė laurus vietiniuose turnyruose. Jo mokytoja Ž.Kučauskienė prisimena, kad jai Paulius visuomet atrodė perspektyvus šokėjas. Taip pat Živilė mokė šokti ir dainininkę bei reklamų kūrėją Ingridą Kolytę, neseniai kariuomenę vietoj televizijos pasirinkusį Igną Krupavičių bei kitus garsius žmones.

Artėjančiame Živilės šokių klubo gimtadienyje vyks specialus turnyras „Alemandos taurė 2015“, kuriame per dieną pasirodys net 300 porų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos. Šventinėje dalyje bus laimėtojų apdovanojimai ir šventinis koncertas, kuriame pasirodys tautos dainius Vytautas Šiškauskas, savo pasirodymais džiugins „Šok su manimi“ spindėję Jomantė Dapkevičiūtė ir Ignas Barkauskas. Renginyje kviečiami dalyvauti tiek šokio profesionalai, tiek šios srities gerbėjai, kurie mėgdavo stebėti šokių projektus per televiziją.

Primename, kad „Alemandos“ šokių studijos auklėtiniai – nuolatiniai Lietuvos ir pasaulio čempionatų dalyviai bei laimėtojai.