Žvaigždžių vizažistė Eginta Radžiūnaitė: „Viskas ateina per didelį įdirbį“
Baigti mokslai Vilniuje ir Paryžiuje vizažistei Egintai Radžiūnaitei atsipirko su kaupu. Dabar jos darbo vaisius galite pamatyti žurnaluose, reklamose, kine ar net madų šou pasirodymuose. Neretai daugelis susimąstome, ar teisingu keliu gyvenime einame. Klausant Egintos dar sykį galima įsitikinti, kad tikrai verta siekti savo svajonių, jog šypsotųsi ne tik lūpos, bet ir akys.
Eginta, tavo gyvenimas prieš keletą metų atrodė visiškai kitaip – ilgos valandos prie kompiuterio, viršvalandžiai.. Kas tave paragino pakeisti karjeros kryptį?
Nors baigiau grafinį dizainą ir man labai patiko studijuoti, pradėjus dirbti pagal specialybę susidūriau su realybe, o ji tikrai nebuvo tokia, kokią įsivaizdavau. Pakeičiau labai daug darbų: dirbau reklamos agentūroje, spaustuvėje, laisvai samdoma grafikos dizainere ir supratau, kad niekur nesijaučiau daranti tai, kas man iš tiesų patiktų. Pamažu užplūsdavo mintys: nejau taip bus visada ir nuolatos reikės užsiimti veikla, kuri man visiškai neteikia džiaugsmo? Tai man tapo signalu, kad metas gyvenime kažką keisti. Pradėjau galvoti, kur link norėčiau judėti ir prisiminiau savo svajonę – tapti vizažiste. Pradėjau ieškoti, kur galėčiau mokytis šios profesijos subtilybių. Atradau tarptautinę grimo ir vizažo akademiją, įstojau ir po truputį grafikos dizainas mano gyvenime pasitraukė į antrą planą, kol galiausiai visai dingo.
Kas dažniausiai yra tavo klientai, užsakovai?
Dirbu tiek su reklamos agentūromis, tiek su kino ir reklamos gamybos kompanijomis, mados fotosesijomis, televizijos projektais, renginiais, o nuo šios vasaros dar ir privačiai priimu klientes grožio salone. Niekada nesiekiau dirbti tik vienoje vietoje. Manau, man tai greitai nusibostų. Todėl džiaugiuosi, kad dirbu skirtingose srityse. Tai man neleidžia įklimpti į rutiną.
Kaip užsakovai tavo susiranda? Juk grožio srityje turėtų būti nemažai konkurencijos.
Viskas ateina per didelį įdirbį. Nors ir būdavau pavargusi, nes dienos metu mokiausi, o vakarais dirbau, dalyvavau kiekviename siūlomame projekte. Norėjau atlikti visas įmanomas praktikas tiek televizijoje, tiek teatre ar madų projektuose. Taip, po truputį, atsirado ryšiai su projektų organizatoriais. Mane pradėjo pastebėti ir palaipsniui neapmokami darbai tapo apmokamais.
Su kokiais iššūkiais tenka susidurti tavo profesijos atstovams?
Dažniausiai pasitaikantis – moterų kompleksai. Kiekviena moteris turi apie save prisigalvojusi begalę dalykų, kas jai tinka ir kas – ne, kada ji blogai atrodo ir kada gerai. Pastebėjau įdomų dalyką, kad kuo gražesnė moteris, tuo daugiau kompleksų ji turi, todėl vizažistui neretai tenka pabūti ir psichologu.
Teatre ar filmavimuose dažnai būnu paskutinis jų sutiktas žmogus prieš asmeniui išeinat į sceną ar televizijos eterį, tad visada stengiuosi, kad mano kėdėje žmogus atsipalaiduotų ir jaustųsi gerai. Jei reikia – išsikalbėtų, patylėtų ar pasimokytų tekstą.
Kokia yra įdomiausia patirtis arba projektas, kurį tau teko įgyvendinti?
Vieną įdomesnių patirčių turėjau visai neseniai, kai pasitaikė galimybė prisidėti prie žinomo lietuvių režisieriaus kurto filmo. Reikėjo sukurti iliuziją, kad aktorius yra smarkiai sumuštas: su paburkusia mėlyne po akimi, prakirstu antakiu, sukepusiomis lūpomis, prakirsta nosimi. Tai buvo ganėtinai sudėtinga ir baisu, kadangi jutau atsakomybę prieš žinomą režisierių, o ir aktorius buvo filmuojamas stambiu planu.
Kaip vieną įsimintiniausių patirčių išskirčiau ir dalyvavimą „Mados infekcijoje“. Šįmet organizatoriai buvo pakvietę mane tapti pagrindine viso renginio grimuotoja. Tai man buvo didžiausias iššūkis. Drauge su 10 grimuotojų komanda padažėme net 300 modelių! Projekto metu atrodė, kad nei valgiau, nei miegojau, bet, manau, kad viskas puikiai pavyko. Neseniai dalyvavau ir tų pačių organizatorių sukurtame „Mados Injekcijos“ renginyje.
Kokios charakterio savybės yra būtinos tavo profesijos atstovams?
Labai geras klausimas, nes man atrodo, kad žmonės ir pasiekia daug dėl kažkokių charakterio savybių. Vizažistas turi gerai išmanyti savo darbą, būti paslaugus, draugiškas, nes dažniausiai jis dirba komandoje arba su vienu asmeniu labai artimai. Svarbu, jog niekada nevėluotų ir atsakingai žiūrėtų į savo darbą. Taip pat būtina mylėti žmones!
Skaitant šį interviu tikrai atsiras susidomėjusių vizažistės profesija. Papasakok, kaip atrodo tavo darbo diena?
Labai skirtingai. Gyvenu pastoviam nepastovume. (juokiasi) Kadangi dirbu įvairiose srityse, tai vieną dieną aš galiu dažyti nuotaką salone, kitą – važiuoti prie jūros į fotosesiją, sekančią dieną galiu 12 valandų sėdėti filmavimo aikštelėje ir nieko nedaryti, tik purvinti rankas aktoriui, kuris vaidina santechniką. Labai skirtingos mano dienos: nuo labai glamūrinių iki mėlynių ar riebaluotų plaukų kūrimo. Tas mane be galo žavi ir, atrodo, niekada neatsibos.
Koks tavo pačios mėgstamiausias makiažo įvaizdis?
„Nude“, švytintis, gaivus, neperkrautas, nors kartais labai mėgstu ir paeksperimentuoti, ypač, jei tai susiję su mados sritimi.
Kuriais atvejais kuriant makiažą galioja taisyklė, kad mažiau yra daugiau?
Šia taisykle vadovaujuosi visada: tiek kurdama įvaizdį modeliams reklamose, aktoriams filmuose, tiek dirbdama su privačiais klientais. Labai nemėgstu perkrauto makiažo – mieliau paryškinu natūralius, gražius moters bruožus, nesistengiu sukurti naujų. Kas liečia mados sritį, asmeniškai man yra priimtinesnis minimalizmas, labiau patinka akcentuoti vieną detalę, neperkraunant įvaizdžio, nesukuriant kičo.
Turbūt esi girdėjusi istorijų, kuomet merginos, likus porai valandų iki svarbaus renginio arba šventės, pamato, kad jų nusamdytos meistrės makiažas neatitiko lūkesčių ar net privertė susimąstyti, kad būtų geriau eiti į šventę be jokio makiažo. Ką patartum tokiu atveju daryti?
Taip, esu girdėjusi. Manau, kad reikia išsianalizuoti pas kokį meistrą eini, peržiūrėti jo darbus, su juo pabendrauti, kad paskui netektų nusivilti. Būsimoms nuotakos siūlyčiau pasidaryti bandomąjį makiažą. Net jei atrodo, kad meistrės atliktų darbų aplankas labai geras, bet ateinanti šventė yra itin svarbi, reikia pabandyti pabendrauti su vizažistu, įsitikinti, kad drauge rasite bendrą kalbą ir kartu bus gera dirbti.
Šiuolaikiniame pasaulyje nėra nieko pastovesnio už laikinumą. Kaip suspėji sužinoti, išbandyti naujausius makiažo sprendimus, kol jie dar būna madingi?
Aš labai mėgstu žiūrėti vizažistų ar kosmetikos gamintojų vaizdo įrašus, patalpintus socialiniame tinklapyje „Youtube“ ar „Instagram“. Man įdomu pamatyti, kaip jie daro įvairiausius makiažus, kuria produktų apžvalgas. Išbandyti ne viską pavyksta, bet gal ir nereikia. Jei kažką noriu pirkti, pasvarstau, ar man to dalyko reikia, nes makiažo priemonių turiu tikrai nemažai. Nesinori visko pirkti... Nors ne, norisi pirkti viską, bet tada suprantu, kad man tiek nereikia.
Kaip manai, į ką labiausiai verta investuoti perkant makiažo priemones?
Man atrodo, kad labiausiai verta investuoti į gerą makiažo pagrindą. Bet viskas iš tiesų priklauso nuo pačios moters makiažo įpročių, odos tipo ir panašiai. Kas yra svarbu vienai, kitai gali pasirodyti visai nereikalingas dalykas. Investuokite į tai, ką naudosite kiekvieną dieną. Svarbu atminti, kad ir su mažo biudžeto priemonėmis galima sukurti gerą makiažą. Tiek itin pigių, tiek labai brangių kosmetikos priemonių gamintojai savo asortimente turi vadinamų „perliukų“ reikia tik bandyti ir ieškoti.
Ne už kalnų šventinis laikotarpis. Kokios makiažo tendencijos vyraus šių metų vakarėliuose?
Dabar madingi bronziniai, auksiniai, rudi tonai, nors siūlau nepabijoti ir daugiau spalvų. Ateinantį sezoną bus itin madingi rožiniai, violetiniai akių šešėliai, įvairaus ilgio, dydžio ir spalvų akių pravedimai. Vis dar išlieka labai populiarūs blizgučiai. Na, ir raudonos lūpos – klasika, kuri niekada neišeis iš mados.