Žvakių butiko įkūrėja: „Kvepianti žvakė šventę namuose sukuria kasdien“

Agnė Sakalauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Agnė Sakalauskaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kol neįsitikinsi savo nosimi, sunkiai patikėsi, jog stikliniame inde, pripildytame vaško, įmanoma „užkonservuoti“ salsvą, su niekuo nesupainiojamą prinokusių pomidorų kvapą. Arba švelnų levandų, samanų, o gal miško uogų ar egzotiškos medžio žievės dvelksmą. Ir tai tik keli iš daugybės aromatų, kuriuos vieną po kito galima išbandyti užsukus į Vilniuje veikiantį kvapų namams butiką „Candelaria“.

Nedidelė parduotuvė, įsikūrusi tarp dviejų kavinių, visai šalia buvusio „Lietuvos“ kino teatro pradėjo veikti pernai gruodį – tokiu metu, kai daugelis dairėsi dovanų Kalėdoms.

Stilingos ir jaukios vietos šeimininkei Agnei Sakalauskaitei šis žvakių butikas – pirmasis nuosavas verslas. Ir akivaizdu, kasdien ne tik stebinantis mažais netikėtumais, bet ir džiuginantis – parduotuvės savininkė apie žvakes, jų skleidžiamus aromatus, gamintojus, su kuriais bendrauja, galėtų pasakoti ilgai ir su užsidegimu. „Paprastai nosis ima „pavargti“ jau po 4–5 žvakės“, – sako ji ir tiesia pauostyti jau 8-ą ar 9-ą švelnų aromatą skleidžiančią žvakę…

Žvakių butikas „Candelaria“
Žvakių butikas „Candelaria“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Teisę ir tarptautinį verslą studijavusi moteris ne vienus metus dirbo samdomą darbą, kol galų gale nutarė tapti pati sau vadove: „Visada žinojau, kad norėčiau turėti savo verslą. Gal viskas šiek tiek užtruko, tačiau dabar siūlau produktą, kurį labai mėgstu ir kuriuo tikiu“, – sako A.Sakalauskaitė.

Ji prisimena, kad netrumpai truko ir tokių patalpų, kokias ji įsivaizdavo, įrengimas – pasitelkusi gerai žinomą ir pripažintą architektūros studiją moteris sukūrė jaukią medžio lentynomis ir spintomis apstatytą erdvę, kurioje karaliauja įvairių spalvų ir dydžių žvakės – kvapiosios ir bekvapės, taip pat specialūs aromatai namams, aksesuarai. Palubėje kabo medinis retro stilistikos, tačiau kol kas nejudrus ventiliatorius. „Kai atšils, jis suksis,“ – juokiasi butiko savininkė.

Žvakių butikas „Candelaria“
Žvakių butikas „Candelaria“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Nors jau iš lauko „Candelaria“ interjeras dvelkia prabanga, tačiau ši prabanga jauki ir nešalta. Kuo ypatingos lentynose išrikiuotos žvakės? A.Sakalauskaitė teigia norėjusi dirbti tik su tokiais prekės ženklais, kurie siūlo kokybiškas ir švarias (pagamintas iš natūralaus vaško arba švaraus maistinio parafino), parfumuotas, natūralių eterinių aliejų prisodrintas ir interjerus puošiančias žvakes.

Šiuo metu parduotuvėje galima rasti tokių pasaulyje gerai žinomų prekių ženklų, kaip „Kobo“, „Ester & Erik“, „Baobab“, „Archipelago“, „Hypsoe“ ir kitų gaminių, kurie atkeliauja iš JAV, Prancūzijos, Italijos, Danijos ir t.t.

Žvakių butikas „Candelaria“
Žvakių butikas „Candelaria“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Žvakių butikas „Candelaria“
Žvakių butikas „Candelaria“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pigiausiai čia atsieis bekvapės įvairių spalvų stalo žvakės iš švaraus maistinio parafino, kainuojančios 3 eurus ir degančios 8 valandas, o skirtingų gamintojų kvepiančių įvairių dydžių žvakių kaina svyruoja priklausomai nuo degimo laiko.

Daugiausiai teks atseikėti už įspūdingo dydžio žvakę blizgiame inde, kuri ne tik skleidžia pasakišką aromatą, yra nuostabi interjero detalė, bet ir degs apie 800 valandų (!). „Tokia žvakė – nuostabi dovana vestuvių ar kita ypatinga proga, o išdeginus indą galima naudoti kaip vazą gėlėms“, – sufleruoja butiko savininkė.

O kaipgi skeptikai, kurie moja ranka link netoliese veikiančios vieno prekybos tinklo parduotuvės ir teigia, jog ir ten galima įsigyti puikų kvapnių žvakių, tik keletą ar keliolika kartų pigiau? A.Sakalauskaitė šypsosi, sakydama, kad nesiruošianti visų peraukėti ar kažko įrodinėti, juk ir kvepalus renkamės skirtingus – vieni masinius prekybos centruose, kiti nišinės parfumerijos parduotuvėse.

Žvakių butikas „Candelaria“
Žvakių butikas „Candelaria“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Užsidegus citrusais kvepiančią žvakę ant pusryčių stalo, galima sukurti puikų ryto ritualą.

Įprasta, kad žvakes namie daugelis dega švenčių proga ar norėdami susikurti romantišką, paslaptingą atmosferą, tad ar žvakių verslas nėra pernelyg nišinis? „Žvakės jau daugeliui mūsų klientų seniai yra tapęs kasdieniu jaukiu atributu, tokiu, koks yra skandinavų namuose, – sako A.Sakalauskaitė. – Ir jų tikrai nebūtina deginti tik vakare, kai už lango tamsu. Juk užsidegus, tarkime, citrusais kvepiančią žvakę ant pusryčių stalo, galima sukurti puikų ryto ritualą.“

Paklausta, kokie pirkėjai dažniausiai pas ją užsuka, A.Sakalauskaitė patvirtina, kad žvakes dažniausiai perka moterys – ir nebūtinai tik gėliškų ar klasikinių „romantiškų“ aromatų, labai mėgstami ir sunkesni rytietiški, egzotiški kvapai, žvakės, dvelkiančios medžio žieve, tabaku, oda. „Candelaria“ savininkė labai džiaugiasi ir užsukančiais vyrais, kurie žvakes perka ne tik mylimosioms, bet ir savo namams, ofisams.

Žvakių butikas „Candelaria“
Žvakių butikas „Candelaria“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Parinkus tinkamą aromatą, žvakė puikiai derės ne tik namuose, bet ir biure – yra įmonių, kurios aromatinę žvakę nuolatos degina susitikimų kambaryje“, – pasakoja A.Sakalauskaitė ir čia pat su šypsena prisimena vieną pirkėją, kuris prisipažino, jog visai norėtų mėgautis žvakės aromatu savo kabinete, tačiau pabijojo „likti nesuprastas aplinkinių…“. „Manau, kad tai tik stereotipai, kurių sparčiai atsikratome,“ – sako žvakių butiko savininkė.

Butiko „Candelaria“ savininkės Agnės Sakalauskaitės patarimai, norintiems mėgautis žvakių aromatu ir jaukumu:

  • Rinkdamiesi aromatinę žvakę vadovaukitės panašiais principais, kaip ir rinkdamiesi kvepalus – vienu kartu uostykite 4–6 žvakes, nes nosis „atbuks“. Prisiminkite, kad kaip kvepalai keičiasi ant odos, taip ir žvakės kvapas skirsis ją uostant neuždegtą ir uždegtą.
  • Perkant žvakę reikėtų pasitarti su pardavėju, kokio dydžio patalpą ketinate kvėpinti – jei patalpa labai didelė, aukštomis lubomis, gali būti, kad nedidelės žvakės skleidžiamo aromato paprasčiausiai nejausite. Jei žvakė pagal savo dydį tinka patalpai, pakaks ją palaikyti uždegtą apie porą valandų, kad justųsi švelnus kvapas.
  • Labai svarbu nuolat pakirpti žvakės dagtį specialiomis žirklėmis, kurios neleis, kad nukirpta dagčio dalis įkristų į vašką. Iš vaško dagtis privalo kyšoti ne daugiau, kaip 1 cm, turi būti neišsišakojęs, neapanglėjęs. Jei dagčio nepakirpsite, žvakė rūks, liepsnelė virpės, o vašką užterš suodžiai.
  • Jei perkate žvakę giliame inde, pasirūpinkite, kad turėtumėte kuo ją saugiai uždegti – tiks ilgi degtukai ar specialus žiebtuvėlis žvakėms.
  • Geriausia žvakę užgesinti specialiu gaubtuku, o jei žvakės indas turi dangtelį, tuomet juo reikia tiesiog uždengti žvakę ir ši pati užges nepaskleisdama dūmų kvapo.
  • Kiekviena žvakė turi savo paskirtį, tačiau nei viena žvakė nėra skirta neutralizuoti kvapams. Kartais geriau rinktis bekvapes stalo žvakes, o kitąkart, pavyzdžiui, prie lengvų užkandžių su vyno taure, labiau tiks subtilią atmosferą sukurianti kvapni žvakė. Svarbiausia nepamiršti vėdinti patalpų, kad kvapai turėtų galimybę atsiskleisti taip, kaip juos kurdami įsivaizdavo parfumeriai.