Žygimantas ir Anžela Gečai iš naujo atrado Telšius: dalijasi vasaros išvykų idėjomis Lietuvoje

Žygimantas Gečas ir Anžela Adamovič-Gečienė su sūnumi/Asmeninio albumo nuotr.
Žygimantas Gečas ir Anžela Adamovič-Gečienė su sūnumi/Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-06-18 08:00
AA

Graži ta mūsų Lietuva... Rodos, ne kartą girdėta frazė, tačiau turbūt tik nedaugelis mūsų gali pasigirti puikiai pažįstantis tėvynę ir buvęs gražiausiuose jos kampeliuose. Štai dainininkų šeima Žygimantas ir Anžela Gečai sakosi šį planą įgyvendinti pradėję dar per karantiną ir jau turi sąrašą vietų, kurias šią vasarą būtinai aplankys.

„Pirmosios išvykos vyko karantino metu, kuomet namie sėdėti nesinorėjo –  sėsdavome į automobilį ir važiuodavome kažkur, kur dar nebuvome landžioję. Porą valandėlių Vilniaus apylinkėmis – ir namo, –  šypteli Žygimantas, atsiminęs pačią keliavimo Lietuvoje pradžią. – Kažkada turėjome norą aplankyti Lietuvos TOP 10 didžiausius piliakalnius, galbūt šią vasarą tai pavyks.“

Rugpjūtį antrąjį sūnaus Žako gimtadienį minėsianti šeima prisipažįsta, kad išvykos su mažamečiu kartais tampa tikru iššūkiu, tačiau tai – ne priežastis užsidaryti tarp keturių sienų.

„Įprastai automobilyje Žakutis sėdi ramiai, bet tikrai būna momentų, kai zirzia ir yra nepatenkintas, tad kartais tikrai pasigailime išvažiavę, – juokiasi Žygis.  – Jis toks, kad pamatęs kažką vykstant už lango nori bėgti kartu su paukščiukais, arkliukais ir panašiai.“

Žygimantas Gečas su sūnumi Žaku/Asmeninio albumo nuotr.

Gimtieji Telšiai kitomis akimis

Neseniai šeima lankėsi gimtuosiuose Žygimanto Telšiuose – visi aplankė Šatrijos kalną, kur jis mėgdavo laipioti dar būdamas vaikas.  Dabar čia atvykęs jau su savo sūnumi, Žygis prisipažįsta buvęs sujaudintas tokios akimirkos ir džiaugiasi galėdamas šią savo vaikystės patirtį perduoti savo mažajam.

„Labai norėčiau pakviesti visus apsilankyti Telšiuose. Visų pirma, tai yra labai susitvarkęs miestas, Žemaitijos sostinė, su gilia ir įdomia istorija. Vien tai, kad palei didelę miesto dalį nusidriekęs Masčio ežeras, leidžia suprasti, jog miestas kitoks. Jis žavus, pakrantės sutvarkytos, pritaikytos visiems. Turime jau ir vandens pramogų – wake parkas su ilgiausia trasa Lietuvoje, laivai, kuriais galite paplaukioti. Senamiestis – nors ir nedidelis, bet istorinis“, – miestelio pliusus vardija pašnekovas.

Jis prisipažįsta, kad nors ir praleido aštuoniolika savo gyvenimo Telšiuose, tačiau savaitgalio išvyka su šeima leido naujai pažvelgti ir atrasti šį Lietuvos kampelį, kuriame, tiki, pramogų surastų visa šeima.

Žakas Gečas Telšiuose

Vasaros planas Lietuvoje

Žygimantas pasakoja, kad šeima šią vasarą, kaip ir daugelis, atostogas leis Lietuvoje, tad jau turi ir norimų aplankyti vietų sąrašą, kuriuo dalijasi ir su skaitytojais – galbūt kažkas patrauks ir jūsų dėmesį:

  • Ginučių kaimelis Ignalinos rajone. Ten galima rasti ir apžvalgos bokštą, ir pažintinį taką.
  • Ledakalnis, Ignalina. Tai 176 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas. Nuo kalno matosi net 6 ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis, ir Alksnas.
  • Dūkštos apylinkės. Su įdomiais pažintiniais takais.
  • Neries ir Žeimenos santaka. Pažintinis takas su kabančiu tiltu.
  • Pagirių karjeras
  • Rūdninkų girios žemyninė kopa
  • Gravitacinė kalva. Šis man toks keistai įdomus: vieta, kur, rodos, kyli į kalną, bet iš tikro leidiesi nuokalne.
  • Neries pakrantės turi labai nuostabių vietų, kurių nesame dar matę.

„Vietų nemažai, tačiau šis sąrašiukas dar tikrai ne baigtinis ir bus pildomas. Labai norėčiau susidaryti tokį maršrutą, kad būtų galima važiuoti iš Vilniaus link, pavyzdžiui, kokių Telšių ir tiesiog pakeliui aplankyti daug pažintinių taškų“, – šypteli Žygis.