10 įdomių, bet paprastų būdų sužinoti apie savo sveikatą be gydytojo

Liežuvis / Fotolia nuotr.
Liežuvis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-08-04 15:50
AA

Nors kai kurie būdai gali jums pasirodyti keisti, tačiau visiškai numoti į juos ranka nereikėtų. Jei nerimaujate, paprasčiau yra nueiti pas gydytoją ir įsitikinti, kiek pagrįstos yra jūsų abejonės.

1. Skonis

Patepkite mėlynų maistinių dažų ant vatos tamponėlio ir patrinkite juo liežuvį. Padedami didinamojo stiklo suskaičiuokite, kiek mėlynų taškelių yra ant jūsų liežuvio. Jei suskaičiavote daugiau nei 20 taškelių, turite neįtikėtinai gerus skonio receptorius.

Tačiau turėti stipresnį skonio pojūtį gali būti ne itin geras dalykas. Šis reiškinys gali būti susijęs su kai kurių vėžio rūšių išsivystymu. Pavyzdžiui, daržovės, tokios kaip brokoliai, kopūstai ar briuseliniai kopūstai turi kartumo, todėl gali apsaugoti nuo vėžio. Tačiau šios daržovės gali būti pernelyg intensyvaus skonio būtent žmonėms su jautresniais receptoriais. Galite brokolinius bei kitus kopūstus valgyti su ryžiais ar bulvėmis, jei norite neutralizuoti jų kartumą.

2. Skysčių kaupimasis

Jei gersite daugiau vandens, padėsite organizmui išvalyti druską ir sumažinti skysčių kaupimąsi.

Tvirtai nykščiu spūstelėkite keliose kojų vietose. Ar tose vietose liko baltų įspaudų kelias sekundes po to, kai patraukėte nykštį? Jei taip, jūsų organizme kaupiasi skysčiai, ypač jei pastebėjote, jog kulkšnys ir keliai atrodo putlesni. Pabandykite sumažinti druskos kiekį ir perdirbtų produktų vartojimą. Jei gersite daugiau vandens, padėsite organizmui išvalyti druską ir sumažinti skysčių kaupimąsi.

Taip pat skaitykite: Riebalai ant pilvo: 5 tipai ir 5 strategijos jų atsikratyti

3. Geležies trūkumas

Ištieskite ranką aukštyn ir ištieskite pirštus. Jūsų delnas gali pabalti, bet jei tamsios linijos ant delno irgi pabalo, tuomet tai gali būti anemijos požymis, o tai susiję su geležies trūkumu. Pasitarkite su gydytoju ir pasidarykite kraujo tyrimus. Jei jūsų organizmui trūksta geležies, į mitybą įtraukite daugiau mėsos ir žalių lapinių daržovių.

4. Maisto virškinimas

Šaukštelį sodos išmaišykite stiklinėje vandens ir išgerkite. Ar atsirūgimas ateina iškart? Jei taip, tuomet viskas gerai. Šarminio elemento patekimas į rūgštinę terpę (jūsų skrandį) sukelia dujas, o jei atsirūgimo nėra, tuomet reiškia, jog rūgščių lygis skrandyje nėra pakankamas. Vadinasi, organizmas nepasisavina visų medžiagų, todėl gali išsivystyti vitaminų trūkumas.

Taip pat skaitykite: Anemija – nepastebima, bet pavojinga kraujo liga

Vyro skrandis. / Shutterstock nuotr.

5. Regėjimas

Ženkite 20 didelių žingsnių nuo pastatytos mašinos. Ar aiškiai matote jos numerį? Bet koks neaiškumas ir susiliejęs vaizdas gali būti ženklas, jog jūsų regėjimas nėra pakankamai geras vairuoti automobilį.


6. Cholesterolio kiekis

Pažiūrėkite į savo odą po akimis ir virš jų. Ar matote plokščius geltonus iškilimus? Tai riebalų nuosėdos, kurios gali būti ženklas, jog jūsų cholesterolio kiekis kraujyje yra padidėjęs. Jei pastebėjote tokį dalyką, nepanikuokite, bet pasitarkite su gydytoju.

7. Virškinimo sistema

Pasimatuokite pulsą, ramiai atsisėskite ir suvalgykite vidutinę porciją maisto, kuris, jūsų manymu, turi įtakos dujų kaupimuisi žarnyne.

Ar kada nors pagalvojote, jog tam tikrų maisto produktų vartojimas sukelia pilvo pūtimą, o tai gali būti susiję su maisto netoleravimu? Jei taip, šitas testas kaip tik jums. Pasimatuokite pulsą, ramiai atsisėskite ir suvalgykite vidutinę porciją maisto, kuris, jūsų manymu, turi įtakos dujų kaupimuisi žarnyne. Tada vėl pamatuokite pulsą. Jei jis padažnėjo, tuomet greičiausiai turite alergiją tiems maisto produktams, kuriuos suvalgėte. Nėra aišku, kaip šis testas veikia, tačiau jis neįtikėtinai tikslus.

Taip pat skaitykite: 5 keistos priežastys, kodėl pučia pilvą

8. Plaučių funkcijos

Atsistokite apie 30 centimetrų nuo uždegtos žvakės ir pabandykite „su garsu“ užpūsti žvakę. Ar pavyko? Jei nebuvo jokio garso užpūčiant žvakę, tuomet tai gali būti astmos požymis, ypač jei pastebėjote ir kitokių ženklų, pavyzdžiui, kosėjimas naktį miego metu. Jei kitokių požymių nėra, tuomet reiškia, jog patys plaučiai nėra itin elastingi ir reikėtų padidinti fizinį aktyvumą.

9. Kandida – burnos ir virškinamojo trakto grybelis

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti ryte, – išspjauti nemažą kiekį seilių į stiklinę vandens. Jei po pusvalandžio ant seilių atsirado baltų ūselių ar jos papilkėjo, tikriausiai jūsų organizme vystosi būtent tokia grybelio rūšis. Virškinimo ar imuninės sistemos sutrikimai turi įtakos tokio grybelio atsiradimui, o kartu gali atsirasti ir kitokios rūšies alergijos ar energijos trūkumas. Tokiu atveju geriausia būtų pasitarti su dietologu.

10. Dubens raumenys

Jei tai padarėte apie 16 kartų, tuomet viskas gerai, bet jei mažiau (ypač jei apie 10 ar dar mažiau), tuomet reiškia, jog šie jūsų raumenys yra silpni.

Atsisėskite ir įtaukite dubens raumenis 10 sekundžių. Atleiskite ir kartokite tiek kartų, kol daugiau nebegalėsite padaryti.

Jei tai padarėte apie 16 kartų, tuomet viskas gerai, bet jei mažiau (ypač jei apie 10 ar dar mažiau), tuomet reiškia, jog šie jūsų raumenys yra silpni. Tai gali turėti įtakos šlapimo nelaikymui ar sukelti problemų seksualiniame gyvenime.

Taip pat skaitykite: 5 jauninantys ir energijos teikiantys Tibeto pratimai

Jei norite sustiprinti dubens raumenis, atsigulkite, pakelkite sėdmenis nuo grindų, įtempkite raumenis ir palaikykite skaičiuodami iki 6, tuomet atleiskite. Kartokite tai 6 kartus per dieną.

Svarbu. Visgi, tokie testai nėra galutiniai, todėl reikėtų pasitarti ir su šeimos gydytoju.