10 maisto produktų, kurie natūraliai balina dantis

Mergina valgo obuolį / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Dantų balinimas vertinamas prieštaringai – kai kurie odontologai sako, jog dantys po tokių procedūrų tampa itin jautrūs, greičiau pažeidžiami, o ir procedūrą reikia nuolatos kartoti. Galime rinktis ir kur kas sveikesnes alternatyvas, pavyzdžiui, papildyti savo racioną daržovėmis, vaisiais ar paprasčiausiu... vandeniu. Štai ką pataria Niujorko estetinės odontologijos specialistas dr. Irwinas Smigelis, jeigu trokštate dantis išlaikyti baltutėlius.

Kriaušės

Teigiama, kad kriaušės padeda neutralizuoti nemalonių burnos kvapą, sunaikina bakterijų kolonijas, kurios noriai kaupiasi mūsų burnos ertmėje. Be to, kriaušės padidina seilėtekį, pašalina maisto likučius, o dantys tampa švarūs ir spindintys.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Pienas ir jogurtas

Gydytojas pieną ir jogurtą, kuriame gausu kalcio, vadina tikru supermaistu mūsų dantims. Pastarasis mineralas stiprina dantis bei dantų emalį. Visgi būkite atsargūs su kitu maistu, kuriame aptinkami kalcio kalnai. Pavyzdžiui, špinatai neturi tokio paties balinimo efekto mūsų dantims dėl to, kad gali palikti dėmių dėl savo tamsiai žalios spalvos.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Vanduo

Vanduo būtinas ne tik mūsų odos grožiui ir normalioms organizmo funkcijoms palaikyti. Jis šviesina dantis, palaiko drėgmę burnoje, taip pat specialistai pataria jo turėti po ranka, kai geriate tamsius gėrimus, pavyzdžiui, raudoną vyną, valgote tamsų maistą. Taip pat šis gyvybės eliksyras sumažina rūgščių produktų poveikį mūsų dantims ir emaliui. Griežtas NE tariamas gazuotam vandeniui, kuris itin kenkia burnos ertmei.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Taip pat skaitykite: Žiaurus vaikino pokštas įvarė šoką jo merginai

Apelsinai

Citrusiniai vaisiai, valgomi nedidelėmis dozėmis, gali pabalinti jūsų dantis, tačiau nepersistenkite, kadangi juose gausu rūgščių. O jos, kaip visi puikiai žinome, turi neigiamos įtakos dantų emaliui. Trumpai tariant – su saiku ne tik sustiprinsite savo sveikatą, imuninę sistemą, patenkinsite vitamino C poreikį, bet ir džiaugsitės baltesne šypsena.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Kietasis sūris

Kalcio bomba, stiprinanti jūsų dantenas ir dantis – tai kietojo sūrio privalumai. Be to, dauguma sūrių yra labai apetitiškos ir šviesios spalvos, todėl nenudažys jūsų dantų kaip kiti tamsūs maisto produktai.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Taip pat skaitykite: Makiažo pamokėlė: kaip paputlinti lūpas

Brokoliniai kopūstai

Gardieji ryškūs žalėsiai – lyg natūralūs dantų šepetėliai: šalina tamsias dantų paviršių dėmes, juos gerai nušveičia, šviesina, stiprina dantenas.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Salierai ir morkos

Apie morkas ir salierus greičiausiai girdėjote ne kartą: jie skatina seilių išsiskyrimą, padeda pašalinti maisto likučius, stiprina dantenas ir dantų emalį. O apie naudą sveikatai ir minėti neverta – tai puikūs užkandžiai, kupini vitaminų.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Obuoliai

I. Smigelis pažymi, kad obuoliai, kaip ir kriaušės, naikina bakterijas, neutralizuoja blogą burnos kvapą, taip pat stiprina dantenas, balina dantis. Trumpai tariant, jeigu pamiršote dantų šepetėlį, griebkite traškų obuolį. Tikrai nepasigailėsite.

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Taip pat skaitykite: Moters kvapas – galinga jėga

Svogūnai

Na, šiam produktui tikrai negalėtume priskirti sakinio – „padeda pašalinti blogą burnos kvapą“. Tačiau juose esančios medžiagos apsaugo dantis nuo patamsėjimų. Taip pat sužadinamas noras užkandus šių „skanėstų“ kaipmat išsišveisti dantukus, o juk tai nėra blogai, ar ne?

Kriaušės / Fotolia nuotr.

Sėklos ir riešutai

Dr. Matthew Messina tikina, kad riešutai ir sėklos – puikus užkandis, kuriame gausu baltymų, naudingų riebalų, taip pat jie turi šveičiamųjų dalelių, padedančių pašalinti tamsias dantų dėmes ir apnašas. 

Kriaušės / Fotolia nuotr.
Skaitykite daugiau