10-metį scenoje grupė „ba.“ atšventė antrąkart: Valdovų rūmuose – jautri roko versija

Grupės „ba.“ koncertas Valdovų rūmų kieme / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Grupės „ba.“ koncertas Valdovų rūmų kieme / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-21 22:06
AA

Ketvirtadienio vakarą Valdovų rūmų Didįjį kiemą užbūrė dešimtmetį mininčios grupės „ba.“ muzika. Akustinę pasirodymo versiją pristatęs grupės lyderis Benas Aleksandravičius susirinkusius apdovanojo žinomais hitais ir naujomis dainomis iš būsimo albumo „unplugged“. Išvysti ir išgirsti jautriosios rokerių pusės atvyko būrys gerbėjų, tarp kurių – ir žinomi veidai.

Valdovų rūmų Didžiajame kieme įvykęs akustinis gupės „ba.“ koncertas pasižymėjo netikėtais sąskambiais, išieškotais ir atrastais būtent „Midsummer Vilnius’22“ festivaliui.

Programoje nuskambėjo tiek grupės veiklos pradžią žymintys, klausytojų pamėgti, tiek naujausi kūriniai iš būsimo albumo grupės albumo, kuris bus išleistas rudenį kartu su pasauline įrašų kompanija „Sony Music Entertainment“.

Į koncertą susirinko ištikimiausi grupės gerbėjai, tarp kurių – ir atlikėjas Vaidas Baumila, laidų vedėja Gabrielė Martirosian, dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, Šarūnas Joneikis iš grupės „Garbanotas“, žurnalistas Darius Užkuraitis bei reperė Viktorija Vyšniauskaitė-Cheri.

Koncerto akimirkos – galerijoje:

Grupės „ba.“ pasirodymas festivalyje „Midsummer Vilnius“ (42 nuotr.)
+36

Scenoje žiūrovai išvydo visus keturis grupės „ba.“ narius – akustine gitara grojantį ir dainuojantį Beną Aleksandravičių, taip pat akustinėmis gitaromis grojančius Simoną Motiejūną ir Nikitą Voitovą bei būgnininką Dominyką Babiką.

Po pirmojo kūrinio „Iliuzija“ Benas kreipėsi į publiką. „Kaip jaučiatės, ar viskas gerai? Kaip chebra? Noris pašokt – galim pagrot“, – kalbėjo grupės lyderis.

Toliau skambėjo kūriniai „Trenk“, „Pati kalta“, „Išnara“, „Paprastu instinktu“, „Anti“, „Aš pats esi“, „Klaidos“, „Saulės užtemimas“, „Atsiprashow“, „Purvo gerkle“, „Vitrina“, „Juodaesi“, „Sugebėt pasikeist“ bei „Auka“.

Tiesa, muzikantas scenoje pasakojo, jog tik atvykęs į Valdovų rūmų kiemą sužinojo, jog koncertas bus filmuojamas.

„Reikia nepasišikt“, – žodžių kišenėje neieškojo atlikėjas.

Kaip vėliau atskleidė, dėl to niekaip nenustoja jaudintis. „Blemba, vis dar jaudinuosi“, – atvirai savo jausmais su publika dalijosi jis.

Koncerte netrūko ir šmaikščių akimirkų. Po vieno kūrinio Benas tarė žodį „dėkui“, ir netrukus pats iš savęs pasijuokė.

„Ką tik pirmą kartą per dešimt metų pasakiau „dėkui“ ir supratau, kaip lievai suskambėjo. Dėkui. Ne mano tema“, – juokavo B.Aleksandravičius.

Grupės „ba.“ pasirodymas festivalyje „Midsummer Vilnius“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Gerbėjai turėjo galimybę išgirsti ir vinilų pakuotės atsiradimo istoriją. Juos pakuoti į medžiagą įkvėpė Beno sapnas.

„Pirmąkart unplugged koncertą sugrojome MO kieme prieš kelerius metus, viskas atrodė labai gražiai, koncertą įrašinėjome, tikėjomės, kad gerai sugrosime ir galėsime išleisti jo įrašą. Kaip dekoraciją to koncerto metu naudojome tokią storą aksominę medžiagą, norėjau, kad būtų dvi spalvos, lydinčios mus ilgai, raudona ir geltona. Medžiaga buvo labai sunki.

Kažkurią naktį susapnavau, kad gauname vinilų siuntą, praplėšiu, o ji supakuota į tą pačią raudoną medžiagą, kurią naudojome koncerte. Prabudęs iškart parašiau šią idėją kolegai, supratę, kad turime labai daug medžiagos, supakavome į ją vinilus.

Reikia nepamiršti savo sapnų, rekomenduoju jų nelaikyti ir užsirašyti į telefoną, tik nelaikyti jo prie galvos, kaip man Goda neleidžia“, – pasakojo Benas ir nusiuntė savo draugei linkėjimus.

Dar prieš pasirodymą grupė pasakojo, kad ruošdamiesi būsimam koncertui patys stebėjosi kaip artimai, naujai ir jautriai skamba akustinės dainų versijos.

„Tikrai didelis malonumas iškeisti elektrinę gitarą į akustinę ir stebėtis kaip mūsų kūryba gali skambėti kitaip. Norime leisti žmonėms įdėmiau įsiklausyti į tai, ką norime pasakyti savo kūryba“, – kalbėjo grupės lyderis Benas Aleksandravičius.

Grupės „ba.“ pasirodymas festivalyje „Midsummer Vilnius“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Dešimtmetį mininti grupė „ba.“ – kritikų ir klausytojų pripažinta viena išskirtiniausių roko grupių Lietuvoje. „ba.“ nedaugžodžiauja komunikuodami, bet kalba per savo muziką ir turi milijonines dainų perklausas, tūkstantinę publiką, savitą charizmą, pilną atsidavimą savo klausytojams. Kiekvienas grupės koncertas kitoks, nešantis skirtingą nuotaiką ir žinią žmonėms.