10 moderniojo etiketo taisyklių

Jis ir Ji / Fotolia nuotr.
Jis ir Ji / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Būti mandagiam įvairiose gyvenimo situacijose nėra sudėtinga – tai reiškia pagarbą tiek sau, tiek kitiems. Tačiau yra keletas niuansų, kuriuos, atrodo, žino tik nedaugelis žmonių. Štai keletas taisyklių, kurios gali pagelbėti kasdien.

Jei kada esate netikėtai aplankyti, kai to visiškai nesitikėjote, žinote, kad tokios staigmenos nėra labai malonios.

Niekada neikite į svečius pirmiausia nepaskambinę. Jei kada esate netikėtai aplankyti, kai to visiškai nesitikėjote, žinote, kad tokios staigmenos nėra labai malonios. Prieš darydami tokį žingsnį, pagalvokite, kaip jūs patys jaustumėtės, ar toks apsilankymas jums būtų mielas. Pagalvokite, kad žmogaus gali nebūti namie, jis gali turėti planų. Eiti neperspėjus tiesiog nemandagu.

Niekada nelaikykite rankinės ant stalo ar kėdės. Nedidelė delninė gali būti dedama ant stalo, tačiau tik ne didelė rankinė. Visgi įprasto dydžio turėtų būti pakabinta ant kėdės atlošo arba padėta ant grindų, jei nėra kitos vietos.

Plastikiniai maišeliai turėtų būti naudojami tik einant į prekybos centrą. Tikriausiai ne kartą teko matyti žmogų, kuris eina, rankose laikydamas plastikinį maišelį. Toks vaizdas tikrai nėra gražus. Svarbu atminti, kad tokie skirti tik pirkiniams parsinešti iš parduotuvės. Kitais atvejais jie atrodo labai nekaip.

Aksesuarų skaičius. Bendras dėvimų papuošalų skaičius turėtų neviršyti 3. Beje, apyrankę galima dėvėti ant pirštinių, tačiau žiedo – ne. Kuo vakaras vėlesnis, tuo brangesni turėtų būti jūsų papuošalai. Seniau deimantai buvo laikomi puošmena tik susituokusioms moterims, tačiau dabar juos galima dėvėti ir dieną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Valyti reikia ne tik kūną! 5 dvasios švarinimo būdai

Pokalbis
Pokalbis / Fotolia nuotr.

Moka tas, kuris kviečia. Sakydami „kviečiu jus“, iškart pasakote, kad mokėsite jūs. Jei moteris kviečia verslo partnerį į restoraną, moka ji. Jei kas nors sako: „Eikime į restoraną“, tai reiškia, kad visi moka už save; jei vyras siūlo mokėti už moterį, ji gali sutikti.

Pirmasis iš lifto išeinantis asmuo yra tas, kuris yra arčiausiai durų. Tad kiti neturėtų skubėti ir brautis, tai tiesiog nemandagu.

Kai telefonas netyla... Jei žmogus, kuriam skambinate atmeta skambutį, vadinasi, jis šiuo metu negali kalbėti, todėl skambinti dar kartą nederėtų. Kiekvienas mato praleistus skambučius ir tik radęs laisvą minutę, perskambina. Tikrai nemanykite, kad jei įkyriai skambinsite dar kelis kartus iš eilės, jums atsakys. Tai tik parodys jūsų nekantrumą. Rezultatas, kurį pasieksite, gali jums nepatikti: žmogus susierzins, jausis spaudžiamas, o tada pokalbis tikrai nebus malonus.

Jei esate renginyje. Jei nutiko taip, kad vėluojate, pavyzdžiui, į spektaklį, kreipkitės į darbuotoją, kuris suras jums tuščią vietą, o savąją susirasite per pertrauką. Jokiu būdu nesibraukite per visas eiles ir neverskite atsistoti visų žmonių. Kitaip sakant, reikėtų atsisėsti taip, tarsi jūsų nė nebūtų. Beje, reikėtų eiti veidu, o ne nugara į žmogų, kuris sėdi.

Tabu temos. Lengvi pašnekesiai apie politiką, religiją, sveikatą, pinigus kartais gali pridaryti problemų. Todėl atminkite, kad geriau neklausti, kiek kainavo, jūsų manymu, tokia puiki suknelė, o jei sulaukėte tokio klausimo, atsakykite, kad tai – dovana. Jei matote, kad kalbos pakrypo jums nemalonia tema, nepastebimai pakeiskite temą.

Familiarumas tarp žmonių, kuriuos menkai pažįstate, draudžiamas. Su kitais elkitės taip, kaip norite, kad jie su jumis elgtųsi. Net jei gerai pažįstate asmenį, oficialioje aplinkoje turėtumėte elgtis taip, lyg būtumėte svetimi. Tačiau tai visai nereiškia, kad turi elgtis taip, tarsi žmogaus nematote.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko nedaro sąmoningai tėvai? 5 dalykai, į kuriuos turite atkreipti dėmesį

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!