10 požymių, rodančių, kad cukraus kiekis kraujyje padidėjęs
Žmonių, kenčiančių dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje, vis daugėja. Kaltininkų, kodėl taip nutinka, toli ieškoti nereikia, – mityboje vyraujantis perdirbtas, „negyvas“ maistas kūnui naudos neteikia. Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje nebūtinai signalizuoja apie beprasidedantį diabetą, vis dėlto sunerimti reikėtų, jei organizmas ima rodyti tam tikrus požymius.
1. Negalite susikaupti
Kai organizmas stokoja insulino, jis nepajėgia pernešti gliukozės iš kraujotakos į ląsteles. Šitai neleidžia kūnui tinkamai funkcionuoti, dėl to jaučiatės pavargę ir negalite tinkamai susikoncentruoti. Dėl padidėjusio cukraus kiekio kraujyje dažniau šlapinatės (nes kūnas stengiasi pašalinti perteklinę gliukozę), todėl galite pajusti dehidratacijos simptomų.
2. Lėtai gyja žaizdos
Jei pastebite, kad žaizdos ar net ir smulkūs įbrėžimai gyja gerokai lėčiau negu anksčiau, susirūpinkite cukraus kiekiu kraujyje. Tai turi įtakos nervų sistemai ir gali sulėtinti kraujo apytaką – kraujui, reikalingam „atkurti“ odą, sunkiau pasiekti pažeistas kūno vietas.
3. Kamuoja skrandžio bėdos
Kai cukraus kiekis kraujyje didelis, gali būti sunkiau iš organizmo pašalinti maistą, todėl vis dažniau ima varginti virškinimo problemos: pučia pilvą, jį skauda, pykina...
4. Jaučiate nuolatinį alkį
Gali būti, kad jūs – žmogus, kuris tiesiog mėgsta valgyti. Vis dėlto tie, kurie įprastai negali pasigirti puikiu apetitu, pasijunta nuolat alkani, nes jiems gali trūkti hormono inkretino. Šis hormonas po sočių pietų lėtina cukraus judėjimą iš kepenų. Jei jūsų organizmui stinga inkretino, maistą suvirškinate greičiau, todėl netrukus po pietų pasijuntate toks pat alkanas, o cukraus kiekis kraujyje padidėja.
5. Oda sausa ir ją niežti
Itin sausa, niežtinti oda signalizuoja apie sutrikusią kraujo apytaką ir padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Dažniausiai niežulys apima čiurnas ir blauzdas.
6. Pastebite odos pokyčių
Jei pastebite odos spalvos pasikeitimų ar ataugėlių, kurių anksčiau nebuvo, susirūpinkite cukraus kiekiu kraujyje. Be to, ant sprando ar rankų gali rastis tamsių dėmelių, odos sustorėjimų.
7. Vargina dilgčiojantis ir tirpstantis kūnas
Jie abu susiję su nervų pažeidimais. Jei šiuos simptomus jaučiate tam tikrose kūno vietose (pavyzdžiui, tirpsta, dilgčioja kojų ir rankų pirštai, lūpos), išsitirkite cukraus kiekį kraujyje. Toks nervų pažeidimas vadinamas neuropatija.
8. Persekioja pasikartojančios infekcijos
Verta atkreipti dėmesį į pasikartojančias organų infekcijas, tarkim, skydliaukės, antinksčių sutrikimus, kasos ligas ir atlikti cukraus kiekio kraujyje tyrimus.
9. Džiūsta burna
Jei nuolat džiūsta burna ir kankina troškulys, tai ne tik vienas diabeto požymių, bet ir signalas, kad cukraus kiekis kraujyje itin didelis.
10. Sutrinka regėjimas
Neskubėkite pirkti akinių: gali būti, kad neryškaus regėjimo priežastis – padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. Dėl jo pabrinksta akių lęšiukai ir imate matyti prasčiau.