10 ryškiausių 2015-ųjų grožio tendencijų: nuo kontūravimo iki vaivorykštinių plaukų

Grožio tendencijos / ©Instagram/missjazminad, belladelune, glamhairartist nuotr.
Grožio tendencijos / ©Instagram/missjazminad, belladelune, glamhairartist nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-12-29 20:36
AA

Yra makiažo būdų ir šukuosenų, kurie, tapę klasika, nesikeičia metai iš metų. Tačiau šiuolaikinėje grožio industrijoje tai greičiau išimtys, o taisykle greičiau tapo itin sparti tendencijų kaita ir idėjos, vieną dieną vertinamos kaip beprotiškos, o kitą jau garbinamos tūkstančių. Dėl kokių grožio tendencijų pasaulis ėjo iš proto besibaigiančiais 2015-aisiais?

1. Ekstremalus veido kontūravimas

2015-aisiais daugelis moterų, nesibaiminančių „sunkaus“ makiažo ir „klouno“ bruožų, išbandė veido kontūravimą, kurio garsiausia advokate tapo įtakingoji Kim Kardashian. Jai pristačius šią neįtikėtinai veido bruožus keičiančią makiažo techniką (ir, pasak kritikų, niveliuojančią visų moterų veidus), didžiosios kosmetikos kompanijos viena po kitos pristatė priemonių rinkinius, skirtus būtent šiam makiažą.

Žibalo į ugnį dar šliūkštelėjo prancūzų kompanijos „Sephora“ vaizdo pamokėlių ciklas, kuriame aiškinama kaip teisingai atlikti šį makiažą. 

2. Blizgios veido odos efektas

Tai nėra nauja, tik šiemet išrasta makiažo technika, tačiau kažkodėl būtent šiemet ne viena „Youtube“ tinklaraštininkė pristatė bent kelis filmukus, demonstruojančius, kaip išgauti ypatingą odos spindesį. Tereikia šviesiais skaistalais ar spindesio suteikiančia pudra paryškinti skruostikaulius ir vietą virš lūpų.

Šios technikos gerbėjos šoka iš džiaugsmo – paprasta, efektinga, nepakartojama! Nemažai blizgių veidų buvo galima išvysti ir ant podiumo, modeliams pristatant ateinančių metų pavasario-vasaros kolekcijas. 

Makiažas / Vida Press nuotr.

3. 100 pudros sluoksnių

Teigiama, jog ši makiažo tendencija perimta iš transvestitų bendruomenės – vyrų, kurie norėdami atrodyti it tobulos moterys, naudoja itin ryškų daugiasluoksnį makiažą. Darant tokio tipo makiažą siekiama pašalinti bet kokį veido odos netobulumą, todėl naudojama daug įvairių grožio priemonių ir nesukama galvos dėl natūralumo.

Veidas atrodo lyg padengtas cementu? Galite kritikuoti ir purkštauti, tačiau tai tikrai nerūpi tiems ir toms, kurie svajoja apie idealų veidą. 

4. Vaivorykštiniai plaukai

Ryškių spalvų plaukai buvo madingi jau pernai, tačiau, panašu, kad 2015-aisiais nebeliko jokių ribų ir santūrumo – didžiausios drąsuolės išbandė ir „saulėlydžio atspalvius“, ir „galaktikos spalvas“.

Teisybės dėlei pastebėsime, kad toks eksperimentavimas spalvomis reikalauja nemažai pastangų, todėl šiai tendencijai ilgesnį laiką lieka ištikimos tik kantriausios madistės.  

5. Putlios lūpos

Už šią tendenciją atsakinga Kylie Jenner: sulaukusi aštuoniolikos ji sukėlė tikrą revoliuciją – pasididino lūpas, o vėliau vos per 30 sekundžių išpardavė tūkstančius vardinių lūpų priežiūros rinkinių. Išpopuliarėjus itin putnioms lūpoms pasigirdo ir neigiamų vertinimų – Kyie kritikuota dėl blogos įtakos paauglėms, o tamsiaodės moterys kaltino, esą ši pasisavino išskirtinį ir natūralų jų veido bruožą... 

6. Kuodas ir palaidi plaukai viename

Daugelis „it“ merginų šiemet puošėsi lengvai suformuojamsa, tačiau stilinga šukuosena: pakaušyje susuktas kuodas, o nugaroje plaukai draikosi laisvai. Priešingai nuo sudėtingų makiažo technikų, tai viena iš paprasčiausių ir lengviausiai pritaikomų tendencijų – žinoma, jei tik jūsų galvos nepuošia berniokiškas kirpimas. 

Makiažas / Vida Press nuotr.

7. Natūralūs plaukai

Dar visa neseniai prieš mados šou modelių plaukams tekdavo patirti ekstremalius išbandymus – tiesinimą, garbanojimą, prilaižymą ir sudėtingiausius sušukavimus. 2015-aisiais mados industrija pagaliau pripažino, jog moterys apdovanotos skirtingais plaukų tipais – nebūtina jų „štampuoti“ pagal vieną šabloną.

Net ir štampų vis dar kupiname šių metų „Vitoria’s Secret“ šou modelis Maria Borger podiumu žengė demonstruodama ne tik apatinius, bet ir trumpus, smulkiai garbanotus ir, svarbiausia, natūralius plaukus!

Makiažas / Vida Press nuotr.

8. Blizgučiai plaukuose (ir barzdose)

Blizgučiais plaukus paprastai puošia mažos mergytės, tačiau šiemet madingos, iššūkių nebijančios moterys (ir vyrai!) pasiryžo „prisijaukinti“ šią tendenciją. Įdomu, ar šis gražinimosi būdas liudijo apie ankstyvą švenčių laukimą, Miley Cirus įtaką ar tiesiog norą praskaidrinti sau nuotaiką? Įvertinsime prasidėjus sausiui!

 9. „Ombré“ lūpos

Lūpų dažymo tendencija, kai vienas atspalvis švelniai pereina į kitą, gana seniai pamėgta Azijos šalyse, tačiau šiemet ji užkariavo „Youtube“ tinklaraštininkes Europoje ir JAV. Norint išgauti idealų „Ombré“ lūpų efektą reikia begalės produktų ir priemonių, ką jau bekalbėti apie laiko sąnaudas, tačiau argi tai svarbu, kai tikiesi užburiančio rezultato? 

10. Didelės, ilgos ir ryškios dirbtinės blakstienos

2015-aisiais žvelgiant į madisčių akis nereikėjo sukti galvos, ar jų blakstienos natūraliai ryškios, o gal švelniai padažytos – „mes dirbtinės ir to visai nesigėdijame!“ rėkte rėkė ilgos, tankios priklijuojamos blakstienos, kurias išbandė daugelis stileivų. 

Vienu populiariausių grožio produktų JAV 2015-aisiais tapo „Huda Beauty“ blakstienos, o jų pirkėjų ir fanių sąraše puikavosi pati Kim Kardashian, kurią jau minėjome šio grožio dešimtuko viršuje.  

TAIP PAT SKAITYKITE: Blakstienos – it vėduoklės. 6 patarimai, kaip pabrėžti jų išraiškingumą