12 garderobo svarbiausių žaidėjų, kuriuos turėdamos išvengsite stiliaus užtemimo (I)

Esminiai garderobo elementai / Vida Press nuotr.
Esminiai garderobo elementai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-08 14:39
AA

Mūsų spintos kantriai priima savo minkštan glėbin visokius madingus naujokus ir naujokes – vieni lieka, kiti iškeliauja. Tačiau yra senbuvių, kurie spintos nepalieka – tai esminiai „basic“ drabužiai ir aksesuarai, dešimtmečius neužleidžiantys savo kertinių pozicijų. Šie drabužiai dera su visa įmanoma avalyne: konversais ir stiletais, espadrilėmis ir auksinėmis vakarinėmis basutėmis, sportiniais bateliais ir oksfordais, įsispiriamomis basutėmis ir aulinukais.

Dažnai manoma, kad esminis garderobas neblogai pliaukšteli per piniginę. Įmanoma, tačiau tokio garderobo nuostabus privalumas tas, kad šių daiktų visada rasite vintažiniuose butikuose ir dėvėtų drabužių parduotuvėse. Tad jei pirmą kartą planuojate solidų garderobo pamatą ar tiesiog norite atnaujinti jau turimą, štai jos, pamatinės kaladėlės.

1. Džinsai

Ilgą laiką nejudinami buvo tamsiai mėlyni, pora centimetrų žemiau bambos („mid-rise“) ir tiesūs nuo blauzdų. Geras modelis ir daug kam tinka, gal kiek atgyvenęs. Vėliau buvo „skinny“, kurie, be to, kad yra tamprių patogumo, nekaip atrodo po ilgesnio dėvėjimo ir dažną ne modelio proporcijų figūrą tiesiog storina, pabrėždami kiekvieną pageidaujamą ir nepageidaujamą vingį.

Pastaraisiais metais mada grįžo prie tikro – 100 proc medvilnės „raw“ denimo. Jo rasite ir visiškai neapdoroto, tamsios indigo spalvos, ir jau minkštesnio, be poliesterio ir spandekso, aukštu juosmeniu arba „mid-rise“. Tikrojo denimo privalumų – ilgas sąrašas: jie susigyvena su figūromis ir lieka joms ištikimi; kuo ilgiau dėvimi, tuo geriau atrodo, o vaizdo iš nugaros pavydite pati sau.

2. Trikotažiniai marškinėliai

Nieko nėra labiau klasikinio nei balti marškinėliai. Minkštos medvilnės, tarsi dėvėtos visą gyvenimą – maloniausi. Tokie būna „pima cotton“, viskozės ir modalo, viskozės ir lino ar medvilnės pluoštai. Draugiški visiems – džinsams, kelnėms ir net žvyneliuotiems sijonams. Jei perkate baltus, iš karto imkite ir šviesiai pilkus, dryžuotus bei juodus – jie labai palengvins stiliaus kančias.

3. Marškiniai

Klasikinio vyriško dizaino, balti, melsvi ar dryžuoti, medvilniniai (venkite 100 proc. poliesterio. Esminis garderobas yra paprastas, todėl audiniai ir pluoštai yra svarbiausia) marškiniai. Pakankamai laisvi, kad atrodytų skoningai virš pieštuko silueto kelnių, be ne per daug – turi tilpti į džinsus.

4. Megztinis / kardiganas

Dažnai manoma, kad jis turi būti kašmyrinis, tačiau merinosų, vilnos ir šilko ir kitų minkštų, natūralių lygaus paviršiaus pluoštų megztiniai niekuo nenusileis kašmyrui. „V“ iškirptė ir laisvesnis modelis suteikia daugiau galimybių sluoksniuoti, tai reiškia – būti universalesniu drabužiu. Angoriniai ir moheriniai megztiniai nepapuola į esminių sąrašą, nes šie yra pūkuoti ir vizualiai didina.

5. Kostiumas

Nepriekaištingai sukonstruoto, puikaus audinio vyriško stiliaus švarko ir kelnių kostiumas sukurs begalybę derinių – kartu ar atskirai su kitais esminiais (švarkas su džinsais ar sijonu; kelnės su marškiniais, marškinėliais ar šilkine palaidine ir pan.) ir net ypač madingais daiktais. Ieškokite neutralių spalvų kostiumo – juodo, balto, pilko, tamsiai mėlyno, alyvuogių, smėlinio. Vizualiai turtingai atrodo klasikinių raštų audiniai: plonyčiai dryželiai, eglutės ar „druskos ir pipirų“ tvidas, langeliai. Bet jei skaisčiai raudonas kostiumas tiesiog šaukia jūsų vardą – imkite jį. Spalva nesensta.

6. Odinis motošvarkas

Jis yra esminio garderobo lyg ir naujokas, iš gatvės stiliaus įsibrovęs tarp „basic“ senbuvių ir labai greitai įrodęs savo nepakeičiamumą. Nuo plevenančių romantiškų suknelių, klasikinių kelnių su trikotažiniais marškinėliais iki juodos mažos suknelės – motošvarkas yra lengviausiai derinamas viršutinis drabužis. Mažiausiai galvos sopulio keliantys yra natūralių odos spalvų – rudi, juodi, smėliniai.

Antrąją straipsnio dalį rasite čia.