12 išvaizdos pokyčių, kurie signalizuoja apie sveikatos sutrikimus
Kartais nė nepastebime arba atidžiau nepažvelgiame į savo veidą, kuriame atsispindi mūsų gyvenimo būdas: kiek laiko skiriame miegui, ką valgome, geriame, kokių žalingų įpročių turime.
Specialistai sako, kad mūsų išvaizdos pokyčiai gali atskleisti ir sveikatos sutrikimus. Sužinokime kokius.
Geltonos akys
Pagelsti akys gali dėl įvairiausių priežasčių, tačiau į tai neverta žvelgti pro pirštus. Dermatologas Soheilas Simzaras sako, kad geltonos akys atskleidžia, jog žmogus turi problemų su kepenimis, t. y. kad jos nefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Kepenys – biocheminė organizmo laboratorija, kuri dalyvauja kraujo apytakoje, gamina tulžį ir „sandėliuoja“ A, D, K ir B grupės vitaminus, geležį ir energijos šaltinį glikogeną, todėl būtinai atkreipkite į tai dėmesį.
Patinę paakiai ir veidas
Jeigu jūsų mityboje gausu sūrių produktų, druskos beriate ne žiupsneliais, bet saujomis, tuomet vanduo kaupiasi visame jūsų kūne, ypač tai pastebima akių srityje.
Įžymybių gydytoja Roshini Raj tikina, kad tai ne vienintelė bėda – paslaptis gali slypėti ir chroniškose alergijose, dėl kurių išsiplečia kraujagyslės, taip sukurdamos patinimus ir nudažydamos paakius tamsiai violetine spalva.
Pamėlusi oda
Įvairiose kūno vietose pamėlusi oda, pavyzdžiui, ant blauzdų ar dantenų, pasak gydytojos, gali būti reakcija į medikamentus. Tačiau bet kuriuo atveju verta sunerimti ir kreiptis į gydytoją, kuris pakonsultuos tokios bėdos. Jeigu oda tampa melsvai pilka, tai gali būti susiję su produktais, kuriuose yra švino.
Pigmentacija ir pakitusi odos spalva
Dėl kalta ne tik saulė. Didelės, rudos, pilkšvos dėmės ant odos, ypač kaklo, pažastų, kirkšnių srityje gali būti diabeto ženklas, sako gydytoja Roshini Raj.
Pilkšva oda
Tokia ji gali būti dėl begalės priežasčių, pavyzdžiui, dėl to, kad deguonis nepatenka į jūsų kraują – tai emfizemos požymis, sako Kim Laudati. Taip pat tai gali būti susiję su širdies sveikata (pavyzdžiui, pranešti apie širdies smūgio riziką), tuberkulioze, pneumonija, vėžiu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip išvengti nagų grybelio
Sausa oda ir trapūs nagai
Jeigu jūsų oda išsausėjo, o nagai pradėjo lūžinėti, tuomet tai gali būti susiję su sutrikusia skydliaukės veikla. Dermatologai sako, kad greičiausiai dar ir trūksta vitaminų bei mineralų, reikalingų odai – vitamino A, cinko, omega-3 riebalų rūgščių.
Oda tapo itin jautri saulei
Jeigu jūsų oda negali pakęsti saulės spindulių, kreipkitės į dermatologą. Toks požymis būdingas autoimuninėms ligoms, pavyzdžiui, vilkligei, sako dermatologė Dina D. Strachan.
Niežtintis ir pūslėtas bėrimas
Tai gali būti herpetiforminis dermatitas, kuris dažnai būna autoimuninės ligos celiakijos požymis. Bėrimai gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai pastebimi ant kelių, alkūnių, skalpo, nugaros, sėdmenų.
Oranžinis odos atspalvis
Oranžinis odos atspalvis gali būti ženklas, kad jūs vartojate itin daug daržovių, kurios gausų karoteno, pavyzdžiui, morkų, moliūgų ir pan.
Patamsėjusi oda
Bronzinis atspalvis, jeigu neleidote laiko šiltuose kraštuose po palmėmis, nebūtinai reiškia, kad staiga tapote tamsaus gymio. Pasak gydytojų, tai gali būti susiję su hemochromatoze.
TAIP PAT SKAITYKITE: 7 įdomūs faktai apie meilę ir įsimylėjimą
Padidėjęs veido plaukuotumas
Jeigu staiga ant viršutinės lūpos, smakro, žandikaulio linijos pradėjo augti tamsūs plaukai, tai gali būti policistinių kiaušidžių sindromo ženklas, kai sutrinka hormonų pusiausvyra.
Sutrūkinėjusios lūpos
Labai dažnai lūpos trūkinėja tada, kai trūksta vitamino B grupės vitaminų, – niacino, riboflavino, B6. Ką valgyti? Skanaukite tuną, špinatus, avinžirnius – juose šių vitaminų yra su kaupu.