12 kg atsikračiusi Simona Burbaitė išvardijo 6 taisykles, kurios padės numesti svorio
Tobula figūra galinti pasigirti gražuolė, modelis Simona Burbaitė dabar sveria 53 kg. Klysta manantys, jog dailiomis kūno linijomis ji džiaugiasi be jokių pastangų – pati 12 kg svorio neseniai atsikračiusi manekenė dalijasi patarimais, kaip sveiką gyvenimo būdą paversti įpročiu, o greta to ir džiaugtis gražėjančia išvaizda.
Savo tinklaraštyje simonaburbaite.com modelis S.Burbaitė pasidalijo fotografijų koliažu: kairėje – nuotrauka, užfiksuota kai ji svėrė 65 kg, dešinėje – atsikračius nereikalingo svorio.
Tinklaraščio skaitytojams S.Burbaitė išvardijo šešias taisykles, kurių laikantis jai pavyko ženkliai išgražėti bei pakeisti gyvenimo būdą.
Savo mintimis modelis dalijasi ir su Žmonės.lt skaitytojais:
Pirmiausia noriu pasakyti, kad kiekvienas turime teisę atrodyti taip, kaip norime. Valgyti, ką ir kaip norime. Svajoti, apie ką norime ir tas svajones pildyti.
Todėl aš ta teise pasinaudojau ir naudojuosi iki šiol – ŠIANDIEN ATRODAU TAIP, KAIP VISĄ GYVENIMĄ NORĖJAU ATRODYTI. VALGAU TAI, KĄ NORIU VALGYTI. IR PILDAU SAVO SVAJONES. Tik tas kelias iki „šiandien“ nebuvo toks lengvas.
Iki 14 metų buvau guvus ir savimi pasitikintis vaikas. Kaip ir visi – valgydavau, kas skanu ir kas patinka. Kaip ir visus, tėvai ir seneliai labai lepino ir mylėjo. Man visada patiko dėmesys, turėjau paaugliškų, bet didelių svajonių tapti modeliu, aktore, dainininke, dalyvauti „mis“ konkursuose. Tik tada staiga kažkas nutiko ir aš ėmiau greit stambėti. Suprask, tuo metu man, paauglei, tai buvo žiauri realybė, su kuria nežinojau, kaip kovoti. Ir visoms svajonėms turėjau pasakyti „viso gero“.
Aš niekada nesvėriau 120 kg (manau, niekada tiek ir nesversiu). Ir nesakau, kad buvau stora ar negraži. Bet jaučiausi labai blogai (ne kiek fiziškai – labiausiai dvasiškai). Tiesa žiauri – mylime akimis. Bet ne dėl akių nusprendžiau keistis, o dėl savęs. Tik dėl žinių trūkumo mano pokyčių kelias prasidėjo alinančiomis dietomis, tada sekė badavimai, tada persivalgymai, tada JOJO efektai, tada vėl badavimai, tada vėl persivalgymai, tada depresijos ir taip NON STOP užburtas ratas… Iki kol supratau, kad reikia atskirti, ką valgome ir kas „valgo“ mus. Esu įsitikinusi – kaip valgome, taip ir gyvename bei jaučiamės. Ir tuo labiau atrodome!
Tik dabar, po daugelio metų (beveik po 9 metų), aš suprantu, kad tos alinančios, drastiškos dietos, badavimai ir juodžiausios dienos – irgi yra mano gyvenimo dovana. Nes tai man leido suprasti, kokias klaidas dariau maitindamasi, kodėl augo svoris, kodėl blogėjo sveikata. Ir tik tai mane atvedė iki sveikos mitybos, geros savijautos, to kas esu šiandien ir davė supratimą bei pakankamai žinių, kad tik sveika mityba leis gyventi pilnavertį gyvenimą. Aš niekada netikėjau jokiomis stebuklingomis tabletėmis, kremais ar diržais… Nors meluoju, kai buvo 15 metų dar ir kaip tikėjau!
Ir man reikėjo nemažai laiko, kad suprasčiau, jog sveika mityba yra gyvenimo būdas, o ne trumpalaikė dieta. Matyt, didžiausia klaida, kurią dariau iki 20-ties metų – tai turėjau didžiulį norą prarasti nereikalingus kilogramus per trumpiausią laiką (manau, kad tai daugelio klaida). Ir man tik po to atėjo supratimas, kad valgome ne tik, kad gražiai atrodytume, bet svarbiausia – kad būtume sveiki. Tada sugrįžo ir galimybė įgyvendinti senas svajones – tapti modeliu, sudalyvauti 3 grožio konkursuose ir net atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Mis Visata 2013“ konkurse. Vadinasi, viskas įmanoma!
Esu įsitikinusi, kad daugeliu gyvenimo atvejų mes privalome būti patys sau gydytojai ir patarėjai. Turime taip išmanyti savo organizmo funkcijas, kad sugebėtume patys pašalinti ligų ir negalavimų priežastis. Kiekvienas turi jausti, ko reikia jo organizmui ir kūnui. Kiekvienas turi pats atsirinkti – kas tinka, o kas ne. Todėl tiesiog dalinuosi savo itin paprastais 6 patarimais, kuriais pradėjau vadovautis tada, kai supratau, kad tikrai turiu kažką daryti ir pradėti gyventi, o ne badauti, save smerkti ir drebėti iš šalčio.
PATARIMAS NR.1: FOTOGRAFUOK, KĄ VALGAI
Ko gero, tai buvo mano pirmoji priemonė, kuri padėjo kontroliuoti ir sekti, ką ir kiek valgau. Apie tai kaip tik visai neseniai rašiau. Maisto fotografavimas yra sena mano aistra. Dar tada, kai tik pradėjau taikyti šitą metodą, daug kam tai atrodė labai juokinga ir beprasmiška. Tačiau su laiku aplinkiniai įprato, kad Burbaitė nepradės valgyti, kol nenufotografuos to, kas yra lėkštėje. Dabar maistą fotografuoju tik savo malonumui.
PATARIMAS NR.2: VALGYK LĖTAI
Taip. Maistu reikia mėgautis. Valgant negalima sau trukdyti! Negalima žiūrėti TV (garantuoju, kad dauguma valgydami žiūri)! Nes smegenys nebežino, ką daryti – ar apdoroti informaciją, kuri yra TV, ar reguliuoti virškinimą. O tada nepajaučiam kiek suvalgom ir privalgom daugiau, nei derėtų. Visai kas kita yra valgymas ir šnekučiavimasis. Kalbėtis valgant leidžiu.
PATARIMAS NR.3: VALGYK IŠ MAŽESNIŲ LĖKŠČIŲ
Tai senas geras triukas, kuris padeda mažinti ir kontroliuoti įprastai suvalgomos porcijos dydį. Visų pirma, į mažą lėkštę tiesiog netelpa didelis maisto kiekis. Antra, mažesnėje lėkštėje psichologiškai atrodys, kad maisto yra daug, tad ir suvalgom mažiau. Garantuoju, kad kiekvienas svajojame apie tobulą ABS. Bet žinokite, kad būtent virtuvėje, o ne sporto salėje mes jį galime suformuoti. Tiesa tokia – lieknėjant 70% rezultato sudaro mityba, o tik 30% sportas.
PATARIMAS NR.4: JUDĖK
Net jei sportas prie rezultato prisideda tik 30%, fizinis aktyvumas yra labai svarbus! Aktyvus gyvenimo būdas ne tik padeda išlaikyti dailias kūno linijas, saugo sveikatą, bet ir padeda atsikratyti daugelio ligų. Judėjimas – lyg „maistas“ mūsų raumenims, smegenims, visiems organams. Suprask, tai „maistas“ – be kurio mūsų organizmas silpsta, serga ir dar sensta. Tik jokiu būdu nereikėtų persistengti – manau visur turėtume jausti saiką, o svarbiausia pasirinkti mėgstamą sporto šaką. Sportas turi būti malonumas.
PATARIMAS NR.5: MAISTĄ GAMINK NAMUOSE
Aišku, kiek tai įmanoma. Ir kiek leidžia galimybės. Bet jau ne kartą sakiau, kad bent jau aš valgau 4 – 5 kartus per dieną, todėl turiu būti tikra, kad visada turėsi po ranką sveiką užkandį, kai ateis laikas valgyti – pietų krepšelis beveik visada ir visur keliauja su manim. O be to, gaminimas namuose garantuoja, kad valgysite tikrai sveiką ir kokybišką maistą. Manau šaunu žinoti, kas yra Tavo lėkštėje.
PATARIMAS NR.6: JAUSK SAIKĄ
Visur ir visada! Kiekvienas tiesiog privalome išsiugdyti saiko jausmą. Tiek gerdamas, tiek valgydamas, tiek imdamasis fizinio krūvio ir panašiai. Nebūkime godūs! Tikrai nereikia prisidėti maisto į lėkštę tiek, kad kristų per kraštus.
Vadovaudamasi šitomis taisyklėmis aš per metus laiko (stabiliai) numečiau 12 kg. Be jokių sveikatos sutrikimų, badavimų, dietų ar alkio pojūčio. Tik žinokite, kad egzistuoja glaudus ryšys tarp to, ką valgome, su tuo, kaip rūpinamės savo kūnu ir psichika. Maistas lemia ne tik mūsų sveikatos būklę, bet ir gyvenimo trukmę. O gyvenimas duotas tik vienas. Todėl aš labai gerbiu, myliu savo kūną ir jam noriu duoti tik tai kas geriausia.
Sveikata ir kokybiškas gyvenimas – mūsų pačių rankose. Niekas nepasirūpins Jumis geriau, nei Jūs pats.