14 paprastų būdų, kaip kasdien būti tvirtesniems

Moteris sportine apranga / Vida Press nuotr.
Moteris sportine apranga / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-02 11:51
AA

Nebūtina kasdien po valandą arti sporto salėje, kad jaustumėtės geriau, sveikiau, o kūnas taptų tvirtas ir stangrus. Įtraukite į savo rutiną šiuos dalykus ar bent keletą jų ir be didelių pastangų pajusite ir išvysite rezultatą.

1. Kiekvieną rytą pradėkite išgerdami stiklinę kambario temperatūros vandens. Geriausia – su citrina, nes taip papildomai gausite vitamino C, tačiau net ir be jos medžiagų apykaita pradės savo darbą.

2. Eikite pėsčiomis į darbą, o pavasarį – važiuokite dviračiu. Na o jei darbas toli, raskite laiko pasivaikščioti per pietų pertrauką arba prieš važiuojant į darbą. 15 minučių – tikrai geriau nei nieko.

3. Jei turite ritualą susitikti su draugais, bent retkarčiais pasiūlykite susitikti ne kavinėje, o baseine, šokių aikštelėje ar treniruotėje. Gal sportas ir nebus toks kokybiškas, nes nesusikaupsite taip, kaip tai padarytumėte būdami vieni, bet gera nuotaika garantuota.

4. Žiūrėdami filmą, laidą ar serialą, padarykite trisdešimt pritūpimų, dešimt atsispaudimų, trisdešimt atsilenkimų. Dar pora minučių pabūkite „lentos“ (angl. „plank“) pozicijoje. Tuomet atlikite keletą tempimo pratimų.

Tempimas / Vida Press nuotr.

5. Po vakarienės ne prigulkite ar prisėskite, o pažaiskite su vaikais, išeikite pasivaikščioti ar patvarkykite namus.

6. Jei neturite nugaros problemų, pirkinių maišus neškite patys, o ne vežkite automobiliu. Taip, tai reiškia, kad į šalia namų esančią parduotuvę reikia eiti pėsčiomis, o ne važiuoti.

7. Kai sportuojate, paskutinę minutę sportuokite ar paskutinį pratimą atlikite iš visų jėgų. Tai padaryti nebus sunku, nes žinosite, kad po akimirkos tai baigsis.

8. Atraskite ar prisiminkite, kokia fizinė veikla jums iš tiesų patinka? Vienam bėgti, kitam šokti, trečiam slidinėti, o ketvirtam gal patinka namų ruoša (šansų mažai, bet o ką?).

Tempimas / Vida Press nuotr.

9. Prieš treniruotę valgykite skanų, lengvą, angliavandenių ir baltymų turintį maistą.

10. Pamirškite liftus ir eskalatorius, nebent gyvenate dešimtame aukšte. Bet net ir tokiu atveju kas trečią dieną priimkite iššūkį ir užlipkite ar nusileiskite laiptais. Tai pagerins širdies veiklą ir sudegins papildomų kalorijų.

11. Mylėkite save. Nuoširdžiai. Pasakykite sau kasdien komplimentą, pastebėkite teigiamus pokyčius ir skatinkite savo gerąsias savybes.

12. Kartą per mėnesį išbandykite naują treniruočių rūšį ar bent pratimą – jei neturite abonemento sporto klube, tinka ir namai + vaizdo pamokos internete.

Tempimas / Vida Press nuotr.

13. Eidami į darbą, pasivaikščioti ar į parduotuvę, keiskite įprastą maršrutą. Tai bus ne tik atgaiva akims ir mankštelė smegenims, bet ir kojoms.

14. Gerai išsimiegokite. Juk tik išsimiegojęs žmogus yra laimingas ir turi energijos bei noro kalnus nuversti.