14 tūkst. km motociklu įveikęs K.Mieliauskas – apie kelionę su ginkluota apsauga ir darbą su BBC

Karolis Mieliauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Keliautoją Karolį Mieliauską pažįsta lietuviai, bet ir platus pasaulis. Įspūdingos kelionės, tokios kaip važiavimas motociklu į šalčiausią pasaulio gyvenama vietą – Oimyakono kaimą Rusijoje arba kelionė motociklu per Baikalą patraukė naujienų gigantės BBC dėmesį – ne vienerius metus Karolio sukurta dokumentika periodiškai pasirodo BBC kanale.

Neseniai Karolis Mieliauskas grįžo iš dar vienos įspūdingos kelionės, 49 dienas motociklu važiavo į piečiausią Indijos tašką kirsdamas tokias šalis kaip Iranas, Pakistanas ir patirdamas labiausiai šokiruojančius Indijos vaizdus.

Karolis Mieliauskas / Asmeninio albumo nuotr.

„Pamačiau degančius laužus po tokiais dideliais gartraukiais, jeigu taip galima pavadinti, viename kieme, gal kokie 6-8 ar net daugiau laužų buvo. Tada supratau, kad tai yra lauko krematoriumas po atviru dangum. Čia sudeginami kūnai, o pelenai paleidžiami pasroviui į šalia tekančią Jamūnos upę“, – LNK laidoje „Bus visko“ pasakoja keliautojas Karolis Mieliauskas.

Jis tęsia: „To kvapo negali sumaišyti su jokiu dūmų kvapu. Ten nebuvo raudančių žmonių, bet jautėsi tam tikra rimtis ir atmosferos tirštumas... Nežinau, kaip kitaip pasakyti, bet jeigu ateitum į šermenis ir nematytum, to, dėl ko visi susirinko, vis tiek suprastum, kad tai yra šermenys. Ore tvyro atmosfera, kurioje jauti gyvenimo pasibaigimą“.

Karolis Mieliauskas / Asmeninio albumo nuotr.
K.Mieliauskas nuvažiavo 14 tūks. kilometrų ir atsidūrė piečiausiame Indijos taške / Asm. alb. nuotr.

Tai tik mažas fragmentas to, ką Karolis turi savo kelionių bagaže. Tokių stiprių vaizdų ir patirčių – begalės. Savo pirmųjų išvykų metu vyras jas fiksuodavo kamera pats, dabar su juo keliauja profesionali komanda, kurios nufilmuotus vaizdus mato visas pasaulis. Prabilus apie tai, ką reiškia priklausyti BBC, Karolis sako: raudonais kilimais nevaikštau ir dangus negriūva dėl to, tačiau pamatyti, kaip veikia tokio lygio organizacija – be galo įdomi patirtis.

Važiuodamas 14 tūkstančių kilometrų ir kirsdamas skirtingas šalis, jis atsidūrė įvykiuose, apie kuriuos tuomet kalbėjo visas pasaulis. Vienas iš jų – riaušės Irane dėl moterų teisių. „Iki tol riaušes buvau matęs tik televizijos ekrane. Moterys priekyje, jos visos nusiėmę savo skaras, burkas. Mačiau skriejančius akmenis, dūžtančius stiklus, degamus laužus, o priešingoje pusėje – policijos automobilius riaušėms malšinti“.

Keliautojas pasakoja, kad dėl riaušių susidūrė su absurdiška situacija. Irane dėl neramumų buvo ribojamas internetas, todėl visos sistemos lūžinėjo, o ambasada negalėjo patvirtinti dokumentų. Įvažiuoti į Pakistaną vyras negalėjo. O grįžti į Iraną taip pat, nes turėjo vienkartinę vizą. Tačiau Karolis sako: tai ilgų kelionių dalis, per dešimtis tūkstančių kilometrų kažkas visada atsitinka. Atvykus į Pakistaną kelionė taip pat nebuvo įprasta, mat Karolis privalėjo keliauti su ginkluota apsauga.

K.Mieliauskas nuvažiavo 14 tūks. kilometrų ir atsidūrė piečiausiame Indijos taške / Asm. alb. nuotr.

Dabar Karolis jau Lietuvoje, ir nors didžiosios dalies žmonių akimis stebint jo kelionės atrodo itin ekstremalios ir pavojingos, vyras dalinasi puikia mintimi.

„Baimė dažnu atveju yra tik iškreiptas vaizduotės vaizdas, prisigalvojimai virsta baime, dažnai tai niekaip nesusiję su realybe. Tai ne drąsa, bet pasitikėjimas, toks meilės nuotykis su nežinomybe. Dabar nėra problemų, problemos yra praeity arba ateity. Dabar vyksta gyvenimas“, - sako jis.

„Bus visko“ – antradieniais, 20 val. per LNK.

Fotogalerijos:

Ten, kur baigiasi žemė: Karolio Mieliausko kelionė per mėnulišką Kurdistaną (34 nuotr.)
+28
Karolis Mieliauskas Irane (48 nuotr.)
+42
Karolio Mieliausko kelionė per Pakistaną su apsauga (40 nuotr.)
+34
K.Mieliauskas nuvažiavo 14 tūkst. kilometrų ir atsidūrė piečiausiame Indijos taške (44 nuotr.)
+38

Skaitykite daugiau