3 argumentai, kodėl šiemet turite pradėti šokti

Šokis / Fotolia nuotr.
Šokis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-01-23 09:00
AA

Naujųjų metų išvakarėse prisižadėjote sau daugiau sportuoti, tačiau vis dar išsisukinėjate pradėti? Juk reikia pripažinti – kai kurie žmonės tiesiog nėra sutverti bėgioti ar lankytis sporto salėje.

Žinoma Lietuvos šokėja, šokių trenerė bei „Samsung Gear Fit2“ ambasadorė Sandra Saikauskaitė teigia, kad gera alternatyva sportui yra šokiai ir pateikia tris argumentus, kodėl turėtumėte juos išbandyti.

1. Mikliai degina kalorijas

Sandros Saikauskaitės teigimu, aktyviai šokant, kalorijos deginamos ne lėčiau nei užsiimant kitokiu sportu. „Manęs dažnai klausdavo, ar aš nesilaikau dietos ir kur dingsta mano kilogramai. Atvirai sakau, kad niekada jokių dietų nesilaikiau. Per vidutinio intensyvumo dieną šokdama aš sudeginu iki 2000 kalorijų!“, – pasakoja šokėja.

Anot S. Saikauskaitės, sudegintų kalorijų skaičius, be abejo, priklauso nuo to, kiek valandų šokama ir koks tai šokio stilius. „Aš asmeniškai esu salsos gerbėja. Tai yra didelio intensyvumo šokis. Pradedantiesiems dvi vienos valandos trukmės salsos treniruotės per savaitę yra pakankama. Tokios pamokos atstoja kardio treniruotes, o siekiant dar geresnio rezultato, rekomenduočiau jas suderinti su tempimo ar raumenų stiprinimo pratimais.

2. Tobulinamas ne vien kūnas

Vienas didžiausių privalumų, kad šokant paprastai nesusikoncentruojama į vieną raumenų grupę, o lavinamas visas kūnas. Tūpiama, pašokama, lenkiamasi, verčiamasi. Tuo įsitikinti nesunku pažiūrėjus į šiuolaikinio šokio arba baleto atstovus – šiems šokant dirba visi jų raumenys. „Tai tarsi ir bėgimas, ir atsispaudimai, ir atsilenkimai, ir dar daug kitų pratimų vienu metu“, – pasakoja S. Saikauskaitė.

Tačiau, šokis ypatingas ir tuo, kad įdarbina ne tik kūną. „Nuo kasdienių užduočių pailsi smegenys, kurios tuo pat metu vis tiek lavinamos, nes reikia galvoti apie žingsnelius. Taip pat pasitelkiama koordinacija, kūrybiškumas, muzikalumas. Galiausiai, priklausomai nuo šokio stiliaus, stiprinami porinio arba komandinio darbo įgūdžiai“, – vardina profesionalė.

3. Tai lyg „laimės piliulė“

Anot profesionalės, šokis yra tarsi „laimės piliulė“ ir tai galėtų būti didžiausias motyvuojantis veiksnys pradėti šokti. „Žmonės patys nustemba, kiek ši veikla atneša džiaugsmo. Ji padeda atsiriboti nuo savęs, tampa tikra meditacijos forma. Šokantis žmogus tiesiog dažniau jaučiasi laimingas ir prie to greitai įpranta“, – įsitikinusi S. Saikauskaitė.

Žmonėms, abejojantiems, ar yra tam gabūs, pašnekovė pataria nedelsti ir tiesiog pamėginti. Anot jos, ypatingo talento pradėti šokti nereikia. Net ritmas ar muzikalumas yra išlavinami. O tam, kad pradėti šokti ir išsiugdyti įprotį būtų lengviau, trenerė rekomenduoja pasitelkti naujausias technologijas. „Pavyzdžiui, aš šiuo metu dėviu išmaniąją apyrankę, kuri fiksuoja mano aktyvumą, skaičiuoja išdegintas kalorijas, leidžia pasitikrinti pulsą – tai gali būti naudinga ir pradedantiesiems, siekiantiems geriau suprasti, kas vyksta su jų kūnu, pradėjus aktyviau gyventi. O geriausia yra tai, kad tokių rezultatų fiksavimas motyvuoja siekti dar daugiau, todėl kils mažiau pagundų praleisti šokių treniruotę“, – juokiasi pašnekovė.