3 dalykai, į kuriuos turėtume atkreipti dėmesį pirkdami kilimą

Kilimai / Shutterstock nuotr.
Kilimai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-21 12:00
AA

Įrengdami namus ar juos atnaujindami trokštame, kad viskas juose būtų nepriekaištinga. Daug dėmesio skiriame kiekvienai interjero detalei. Ne išimtis ir kilimas, galintis net niekuo neišsiskiriantį kambarį paversti jaukiu. Deja, bet ne kiekvienam, siekiančiam tobulo efekto, pavyksta iš gausybės kilimų rūšių išsirinkti patį tinkamiausią.

Jei jūsų svetainė didelė, o baldai sustatyti kambario centre, derėtų rinktis kuo didesnį kilimą.

Kad nuo kilimų įvairovės neapsisuktų galva, svarbiausia žinoti, kur naująjį pirkinį patiesite. Nuo to priklausys visos kilimo ypatybės.

Dydis ir forma

Jei nusprendėte pirkti kilimėlį prie durų, šis turėtų būti ne mažesnio negu jūsų paradinių durų pločio. Ar tai bus apvalus kilimas, ar stačiakampis, o gal kiliminis takelis, spręsti jums. Tuo metu prieškambaryje tiesiant kilimą, svarbu, kad kiliminis takelis nebūtų per didelis. Kitaip tariant, visų prieškambaryje stovinčių baldų kojos nestovėtų ant kilimo.

Kambario forma ir baldų išdėstymas jame taip pat turi įtakos kilimo dydžiui. Jei jūsų svetainė didelė, o baldai sustatyti kambario centre, derėtų rinktis kuo didesnį kilimą. Tokiu atveju visi baldai stovės ant kilimo, o kambarys neatrodys ankštas. Jei svetainėje yra baldų, stovinčių prie sienos, kilimas turėtų būti tokio dydžio, kad priekinės baldų kojos stovėtų ant jo. Taip sukursite darnumo įspūdį. Mažai svetainei užteks kilimo po kavos staleliu. Jis padės erdvę paversti vizualiai didesne.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjeras, kuris gydo: ką reikia žinoti, norint namie jaustis gerai

Vaza su šakomis svetainėje / Shutterstock nuotr.

Nykščio taisyklė. Norėdami nustatyti tinkamą kilimo dydį miegamajam, vadovaukitės nykščio taisykle. Pagal ją reikia palikti 45–60 cm kilimo nuo lovos krašto, jei norite, kad priekinės arba visos lovos kojos stovėtų ant kilimo. Kilimėliai iš lovos šonų – ne ką prastesnis pasirinkimas. Klojant kilimą valgomajame, galioja paprasta taisyklė – kilimą rinkitės pagal stalo formą. Palikite bent 60 cm kilimo nuo kiekvienos stalo pusės tam, kad atitraukus kėdę visos jos kojos liktų ant kilimo.

Spalva ir raštai

Norėdami paversti kambarį jaukesniu, rinkitės tamsios spalvos kilimą, didesniu, atviresniu – šviesios. Šaltos spalvos – žali, mėlyni atspalviai – sukurs raminančią nuotaiką. Šiltos spalvos – raudoni, auksiniai atspalviai – dideles erdves pavers jaukesnėmis.

O jei norite išvengti dėmių, tinkamiausias tamsus kilimas arba tas, kuriame subtiliai dera dvi spalvos. Neutralios spalvos kilimą rinkitės tik tuomet, kai norite, kad šis pasitarnautų kaip fonas, o visas dėmesys būtų skiriamas likusioms interjero detalėms. Smulkaus rašto kilimas tinkamiausias erdvėms, kuriose daug vaikštoma. Subtilaus – erdvėms, kurių tapetai ar baldų apmušalai yra įmantrių raštų.

Kilimai interjere (23 nuotr.)
+17

Koks pluoštas tinkamiausias?

Renkantis kilimą, svarbu atkreipti dėmesį ir į pluoštą, iš kurio jis pagamintas.

  • Iš vilnos pagamintas kilimas yra patvarus ir švelnus, atsparus dėmėms ir lengvai prižiūrimas. Jis tiks svetainėje, valgomajame ar erdvėse, kur daug vaikštoma.
  • Medvilnės pluošto kilimas yra švelnesnis negu vilnos, bet ne toks patvarus. Jį lengva valyti. Toks kilimas dažniausiai klojamas virtuvėje, vaikų kambaryje, erdvėse, kur nėra daug vaikštoma.
  • Nailoninis kilimas pranoksta kitus savo ilgaamžiškumu, atsparumu judėjimo poveikiui, todėl tiks namuose, kuriuose auginami vaikai ir/ar augintiniai.
  • Iš polipropileno pagamintas kilimas yra patvarus, ilgai neišblunka. Priešingai negu iš nailono pagamintas kilimas, polipropileninis kilimas nėra švelnus, ant jo nemalonu vaikščioti basomis. Dėl šios priežasties, jis netinkamas miegamajame.
  • Sintetinio ar natūralaus kailio kilimas yra ir minkštas, ir patvarus. Jį paprasta valyti. Tokio pluošto kilimas puikiai tiks biure, miegamajame, ar ten, kur nėra daug vaikščiojama.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjeras pagal Zodiako ženklą