Ar indai virsta iš indaujos, o virtuvėje vos telpa visa šeima? Jei taip, verta pagalvoti apie tai, kaip sukurti daugiau erdvės. Štai keli paprasti patarimai, kuriais gali pasinaudoti kiekvienas.
Pertvarka visada įkvepia
Pertvarkykite jau turimus indus. Užduokite sau klausimą: ar tikrai visų jų reikia? O gal daugelį laikote tik iš įpročio ar dėl to, kad gaila išmesti? Tad pirmiausiai užsiimkite pertvarka: išmeskite tai, kas jums atrodo nereikalinga.
Kitas žingsnis – indus tvarkingai sudėliokite spintelėse. Giliausiai laikykite tuos, kuriuos rečiausiai naudojate, o reikalingiausius dėkite spintelės priekyje. Taip ne tik turėsite daiktų laikymo sistemą, bet ir sutaupysite vietos.
Išmeskite be gailesčio
Sutvarkę virtuvę ir spinteles, tikriausiai radote ir nereikalingų kitų daiktų, kurių nebenaudojate. Net nedvejokite – atiduokite tiems, kuriems jų išties reikia, arba išmeskite. Įsiminkite: kuo daugiau kaupiate, tuo mažiau vietos turite.
TAIP PAT SKAITYKITE 6 priežastys, kodėl dušas geriau už vonią
Daugiau lentynų – daugiau džiaugsmo
Jeigu virtuvės sienos tuščios, drąsiai įsigykite lentynų ir spintelių, į kurias sudėsite indus. Taip išlošite daugiau: ne tik turėsite vietos puodams, bet dar ir atnaujinsite virtuvę, papuošite naujomis spintelėmis ar lentynomis. Mažoje virtuvėje svarbiausia išnaudoti kiekvieną centimetrą.
Įsigykite sulankstomą stalą
Labai dažnai virtuvė būna tokia maža, kad ne visi baldai telpa taip, kaip norėtume, ir ne tokie, apie kokius svajojate. Todėl derėtų apsvarstyti, ar nebūtų geriau įsigyti sulankstomą stalą, kurį galėtumėte išsiskleisti prireikus.
Beje, sulankstomi stalai labai funkcionalūs: įprastomis dienomis gali tarnauti kaip paprastas virtuvės stalas, o prigužėjus svečių, virsti į didelį stalą, prie kurio susės kad ir dešimt žmonių.
Protingai išdėstykite baldus
Dar viena problema – blogai sustatyti baldai užima virtuvės erdvę. Atsiminkite, kad mažoje virtuvėje reikėtų baldus statyti taip, kad jie atliktų kelias funkcijas: būtų ne tik dailūs, bet ir talpūs, kad galėtumėte išnaudoti tiek jų vidų, tiek išorę. Kad būtų daugiau, pavyzdžiui, stalą statykite virtuvės viduryje, o prie sienos.
TAIP PAT SKAITYKITE Klausimai, kurie kyla kiekvienam, norinčiam auginti orchidėjas
Norite didesnių pokyčių? Yra puikių programėlių, kurios padės susikurti kad ir pačios mažiausios virtuvės interjerą. Pavyzdžiui, su programėle „Homestyler“ galite kurti tiek pačius paprasčiausius, tiek įmantriausius interjerus. O dar smagiau – nufotografavę savo virtuvę ir įkėlę nuotrauką į programėlę, galėsite išbandyti, kokie baldai ir dekoracijos tiktų. Be to, yra galimybė matyti ir kitų žmonių kurtus interjerus, tad galimybės – neribotos! Idėjų, kaip planuoti savo mažos virtuvės erdvę, tikrai yra.