4 priežastys, kodėl žiemą verta dažniau pasilepinti veido kauke

Veido kaukė / Vida Press nuotr.
Veido kaukė / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Vos spustelėjus stipresniam šalčiui, tai netrunka pajusti ne tik šąlantys pirštų galiukai, bet ir oda. Net jei lauke praleidžiate vos kelias akimirkas per dieną, to pakanka, kad susidurtumėte su dažniausiai žiemos metamais grožio iššūkiais – išsausėjusia, sudirgusia ir žvalumo netekusia veido oda. Tiesa, yra veiksmingas sprendimas – dažniau palepinti odą veido kaukėmis.

Deimantė Jankauskienė
Deimantė Jankauskienė

Apie tai, kodėl ypač žiemą ši veido puoselėjimo priemonė tampa itin svarbi, pasakoja kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ odos priežiūros ekspertė Deimantė Jankauskienė

Atkuriamas odos apsauginis sluoksnis

Visai kaip imunitetas saugo mus nuo peršalimo ligų, odos apsauginis sluoksnis saugo ją nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Epidermio paviršiuje besiformuojanti hidrolipidinė plėvelė, sudaryta iš natūraliai odos išskiriamos drėgmės ir riebalų, sukuria tarsi apsauginį barjerą, kuris neleidžia bakterijoms ir nešvarumams patekti į gilesnius odos sluoksnius, šiai išsausėti. 

Veikiama šalčio, vėjo ir temperatūrų kaitos,  žiemą ši natūrali odos apsauga nusilpsta. Ilgainiui ji ne tik tampa sausa ir jautri, bet ir kyla pavojus rimtai pažeisti gilesnius odos sluoksnius. Plika akimi to nepastebime, tačiau išsausėjusioje odoje atsiranda daugybė mikroskopinių įtrūkimų, kurie atveria kelią nešvarumams ir bakterijoms. 

Dėl to ypač žiemą veido odą reikėtų reguliariai palepinti odos apsauginę funkciją atkuriančia kauke. Tam puikiai tinka rinktis produktus, kurių sudėtyje yra natūralių arganų ir saulėgrąžų aliejų, taip pat raminančiai veikiančių pantenolio bei alantoino. 

Užtikrinamas reikiamas vitaminų kiekis

Vitaminai – ypač svarbūs visam organizmui. Jie ne tik padeda palaikyti gerą bendrą savijautą ir sveikatą, bet ir yra vienas svarbiausių grožio elementų. Tiesa, žiemą, natūraliai sumažėjus suvartojamų šviežių daržovių ir vaisių kiekiui, organizmas jų neretai pristinga. Bene pirmiausia tai pajunta oda. Ji papilkėja, netenka natūralaus švytėjimo, praranda elastingumą. 

Dėl to šaltuoju metų laiku labai svarbu užtikrinti pakankamą kiekį odai svarbių vitaminų. Ypač vitamino C ir E.  Vitaminas C veikia kaip stiprus antioksidantas, be to dalyvauja energijos perdavimo procesuose, todėl yra ypač rekomenduojamas nuvargusiai odai atgaivinti. Tuo tarpu vitaminas E turi stiprių kenksmingas medžiagas neutralizuojančių savybių, padeda atsinaujinti odos ląstelėms. 

Deimantė Jankauskienė
Deimantė Jankauskienė

Šių vitaminu gausu natūraliose augalinėse medžiagose – tokiose kaip bio celiuliozė. Tai viena iš priežasčių, kodėl bio-celiuliozės kaukės šiuo metu taip mėgstamos visame pasaulyje. Dėl unikalios vitaminų gausios sudėties ir orui pralaidžių savybių šios kaukės padeda įsisavinti maksimalų veikliųjų medžiagų kiekį, drauge nekeldamos jokio sudirgimo. 

Skatinamas odos atsinaujinimas

Nors odos senėjimas natūralus ir neišvengiamas procesas, kenksmingas aplinkos poveikis ir įtemptas gyvenimo būdas šį procesą kaip reikiant paspartina. Tiesa, skubėti griebtis brandžios odos priežiūros priemonių vos perkopus 20 tikrai nereikėtų. Pakankamas drėkinimas ir tinkama odos priežiūra padeda palaikyti natūralų odos atsinaujinimą. 

Palepinti oda veiksminga kauke rekomenduojama bent kartą per savaitę.

Vienas iš būdų tai padaryti – reguliariai, ypač šaltuoju metų laiku, naudoti odos regeneracijai būtinų medžiagų turinčią veido kaukę. Tai ne tik laisvųjų radikalų gaudyklėmis vadinami jau minėti vitaminai C ir E, bet ir tokios veikliosios medžiagos kaip hialuronas, kokosų, arnikų, kviečių ekstraktai, arganų aliejus. Palepinti oda veiksminga kauke rekomenduojama bent kartą per savaitę. Idealu, jei pavyksta tai padaryti ir dažniau. 

Deimantė Jankauskienė
Deimantė Jankauskienė

Užtikrinama drėgmės pusiausvyra

Vienas pavojingiausių žiemos priešų – sausas šildomų patalpų oras, kuris gerokai paspartina odos išsausėjimą. Dėl to šia problema šaltuoju metų sezonu ima skųstis ne tik natūraliai sausos, bet ir normalios ar mišrios odos savininkės. 

Didžiąją dalį dienos praleidžiant sausose šildomose patalpose svarbu pasirūpinti, kad odai nepristigtų gyvybiškai svarbios drėgmės. Tiesa, su drėkinančiomis kaukėmis atvėsus orams reikia būti atsargioms. 

Įprastose drėkinamosiose kaukėse gausu vandens, tačiau maža riebesnių maitinančių medžiagų. Dėl to, jos idealiai tinka vasarai. Žiemą, tokias kaukes reikėtų rinktis kaip papildomą odos priežiūros priemonę, naudoti vakare prieš miegą, kad drėgmė spėtų susigerti į gilesnius odos sluoksnius. 

Deimantė Jankauskienė
Deimantė Jankauskienė

„Douglas“ odos priežiūros ekspertė pataria, kaip taisyklingai naudoti veido kaukes:  

  • Visų pirma, odą reikia kruopščiai nuvalyti, kad jos paviršiuje neliktų makiažo likučių ar kitų nešvarumų. Tai padaryti galima tiek įprastu prausikliu, tiek naudojant efektyvesnius odos valymo aparatus. 
  • Kitaip nei prausiant veidą rankomis, elektroniniai odos valymo prietaisai ne tik geriau išvalo porose susikaupusius nešvarumus, bet ir padeda pašalinti odos paviršiuje susikaupusias nebegyvas ląsteles, suaktyvina odos kraujotaką. Taigi, ši geriau įsisavina ir veikliąsias kaukės ar serumo bei drėkinamojo kremo medžiagas. Jos paviršius tampa skaistesnis, tolygesnis. 
  • Pasirinkus norimo poveikio veido kaukę, reikėtų atidžiai įsiskaityti į šios naudojimo instrukcijas. Priklausomai nuo gamintojo, skiriasi kaukės naudojimo laikas, vienas reikia nuplauti, kitų likutį įmasažuoti į odą. 
  • Dažniausiai kaukės ant odos laikomos apie 10-15 minučių, vėliau neįsisavintas likutis nuplaunamas. Kaip ir visas organizmas, oda linkusi sugerti būtent tiek drėgmės ir maistinių medžiagų, kiek jai tuo metu reikia, todėl jų perteklių belieka nuvalyti. 
  • Vyrauja įsitikinimas, jog panaudojus veido kaukę, daugiau odos priežiūros priemonių tądien naudoti nebereikia. Iš tiesų, nuplovus ar nuvalius kaukės likučius, odą reikėtų kaip įprasta sudrėkinti toniku bei patepti drėkinamuoju kremu. Tik taip gaunamas visapusis ir pastebimai efektyvus rezultatas.