4 produktai, kurie itin naudingi širdžiai

Maistas širdžiai / Fotolia nuotr.
Maistas širdžiai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-08-21 07:15
AA

Ir, beje, turi daugiau kalio nei bananai! O juk žinote, kad bananams būtent dėl kalio tenka nemažai laurų. Juk šis mikroelementas spartina medžiagų apykaitą ir užtikrina sklandžią širdies veiklą, saugo mus nuo streso, stiprina nervinę sistemą.

Jeigu kalio trūksta, tuomet galite jausti nuovargį, raumenų skausmus, mėšlungį, vidurių užkietėjimą, ir, žinoma, širdies ir kraujagyslių  sistemos sutrikimus. Todėl verta žinoti, kad kalio mes daugiausia netenkame su prakaitu, ir jeigu gyvename itin aktyviai, turėtume nepamiršti į racioną įtraukti tų produktų, kuriuose šio mikroelemento su kaupu.

Avokadai

Itin puikus vaisius, kuris greitai ir ilgam suteikia sotumo jausmą. Pridėkime ir tai, jog 1 puodelis avokado turi net 708 mg kalio. Verta nepamiršti, kad tai kaloringas pasirinkimas, tačiau kaip rašoma žurnale The Nutrition Journal, tyrime dalyvavo 26 antsvorio turintys žmonės. 40 proc. jų prisipažino, kad suvalgę avokado, valgyti nenorėjo 3 valandas, o 28 proc. – net 5 valandas. Tyrėjų manymu, sotumo jausmas – vienas iš veiksnių, padedančių lengviau ištverti dietą. Be to, nustatyta, kad avokadai turi savybę normalizuoti cukraus kiekį kraujyje.

Avokadas / Fotolia nuotr.

Saldžiosios bulvės

Nelabai populiarios saldžiosios bulvės pamažu kelia galvas – jų maistinė vertė viliojanti! Maždaug 12 cm saldžioji bulvė turi 438 mg kalio ir nemažai vitamino A, kuris stiprina imunitetą, padeda ląstelėms atsinaujinti ir yra ypač naudingas regėjimui. Vitaminas A kartu su beta karotenu yra reikalingi geram tinklainės ir ragenos funkcionavimui.

Avokadas / Fotolia nuotr.

Neriebus jogurtas be jokių priedų

Nors pienas ir jo produktai vertinami prieštaringai, dietologai sutaria – rauginti gaminiai kur kas geriau. Na, o jogurtas (maždaug 250 ml) turi 579 mg kalio. Pridėkime ir baltymus, kurie puikiai tinka po treniruotės, sunkaus fizinio krūvio ar tiesiog sveikesnei vakarienei.

Avokadas / Fotolia nuotr.

Kokoso riešutų vanduo

Nusiskynę vieną vaisių, galime gardžiuotis net 300–1000 ml kokosų vandens. Nors ir saldokas, net karščiausią dieną jis puikiai malšina troškulį ir suteikia energijos. Vienoje stiklinėje galima aptikti net 480 mg kalio, todėl gėrimo, be jokio širdgėlos, kad sustorėsite, galite gerti po treniruotės ar tiesiog norėdami atsigaivinti.

Avokadas / Fotolia nuotr.