5 mitai apie santuoką, į kuriuos galite nekreipti dėmesio

Pora / Fotolia nuotr.
Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Pasaulyje sklando pačių įvairiausių mitų apie santuoką ir vedybinį gyvenimą. Prisiklausius jų, vieni pradeda dvejoti, ar iš viso verta ryžtis vedyboms, kitiems net nesinori apie jas pagalvoti. Ne visi mitai yra pagrįsti faktais. Pateikiame keletą, į kuriuos tikrai galite nekreipti dėmesio.

Viltis, kad antroji pusė pasikeis, atsisakys jus erzinančių įpročių vien dėl to, kad jus myli, neturi nieko bendro su meile.

Laimingos poros nesiginčija

Pamirškite mitą, jog kiekviena santuokos diena yra tarsi palaima, be rūpesčių ar kivirčų. Ginčų ir nesutarimų pasitaiko kiekvienoje santuokoje. Su poromis dirbanti psichoterapeautė Jazmin Moral teigia, kad nesusikalbėjimas tarp parterių yra natūrali praktika. Mat, kiekvienas, pradėdamas vedybinį gyvenimą, turime skirtingus lūkesčius, poreikius ir baimes bei iš šeimos ar buvusių santykių sukauptą patirtį.

Anot psichologės ir santykių specialistės Monikos O‘Neal, jei pora nėra nė karto susiginčijusi, tai reiškia, kad partneriai nėra nuoširdūs ir atviri vienas kitam. Tokiu būdu pamažu mažėja pasitikėjimas, pradedama jausti panieka. Tad geriau nuoširdžiai išsakykite partnerio nuomonei prieštaringą požiūrį – be jokių įžeidinėjimų, verkšlenimų ir užsispyrimo įrodyti savo tiesą. Tokiu būdu ne pakenksite santuokai, o ją sustiprinsite.

Sutuoktiniai supranta vienas kitą be žodžių

Dažnai manoma, kad tarp vyro ir žmonos esantis stiprus ryšys leidžia jiems bendrauti be žodžių. Neverbaline kalba (žvilgsniu, gestais, tam tikru elgesiu, bet ne žodžiais) pasiųstos užuominos yra pakankamos, norint suprasti vienas kitą. Deja, žmonės dar neišmoko skaityti vienas kito minčių. Tad tokios užuominos, užuot padėsiančios perduoti žinutę, vieną partnerių gali privers jaustis nieko nesuprantančiam, o kitą – susierzinti. Tam, kad gyventumėte laimingoje santuokoje, turite aiškiai bendrauti su partneriu, nuolatos kalbėtis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko bijo vyrai, bendraudami su moterimis?

Pora geria kavą
Pora geria kavą / Fotolia nuotr.

Jei iš tiesų myli, pasikeis

Viltis, kad antroji pusė pasikeis, atsisakys jus erzinančių įpročių vien dėl to, kad jus myli, neturi nieko bendro su meile.

Tai labiau susiję su manipuliavimu. Tiesa, gyvenant santuokoje, partneriams būdingi nedideli elgesio pokyčiai, pavyzdžiui, išmokti nešvarias kojines sumesti į skalbinių dėžę. Nepaisant to, erzinančių įpročių atsisakymas neturėtų virsti tapatybės praradimu. Prisiminkite, kad jūsų užduotis yra ne bandyti pakeisti sutuoktinį, o jį mylėti.

Vaikai sustiprins jūsų ryšį

Pradėti šeimą, susilaukti vaikų – gražu ir reikšminga, bet tai nebūtinai leis jums ir jūsų parteriui pasijusti artimesniems. Nors vaikai ir gali padėti sustiprinti tarpusavio supratimą, jis taip pat gali vedybinį gyvenimą pavesti nemaloniu. Mat, susilaukus atžalų išryškėja naujos sutuoktinių ydos, kyla nenumatytų problemų ir nesutarimų. Poros dažnai nesutaria dėl auklėjimo principų. Sutuoktiniai taip pat gali pradėti pavydėti vienas kitam vaiko jiems skiriamo dėmesio. Vaikai suartins jus su parteriu tik tuomet, kai abu praplėsite savo požiūrį ir, mokydamiesi iš kitų, išmoksite kovoti su spaudimu atsiradusiu tapus tėvais.

Aistra išblės

Nors Holivudo filmai dažnai perša mintį, kad tik vieniši žmonės gali džiaugtis aistringu seksualiniu gyvenimu, tyrimai rodo visai ką kita. Įvairių tyrimų duomenimis susituokusios poros ne tik dažniau užsiima seksu, bet ir yra labiau juo patenkintos tiek fiziškai, tiek emociškai. Tam įtakos turi emocinis artumas, bendra seksualinė patirtis, bei neverbalinių (nežodinių) užuominų supratimas. Emocinis atvirumas ir gebėjimas išreikšti meilę yra glaudžiai susijęs su fiziniu malonumu lovoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko nebeturėtų būti jūsų vestuvėse