5 paprasti būdai gyventi pagal „hygge“ filosofiją

„Hygge“ / Vida Press nuotr.
„Hygge“ / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Apie „hygge“ jau esame rašę. Ši daniška gyvenimo koncepcija išgyvena pakilimą visame pasaulyje. Tai tendencija, kelianti jaukumo kūrimo, šilumos, gerumo, neskubėjimo, saugumo, mėgavimosi, atidumo sau asociacijas. Ir nors ją sutalpinti į keletą pastraipų nėra paprasta, pamėginkime bent šiek tiek prisijaukinti jaukumą ir mes.

„Hygge“ esmė – mėgautis akimirka, aplinka, kuri jus supa, sulėtinti tempą ir jaustis gerai. Tai jausmas, akimirkos nuotaika, kasdienis malonumas. Kiekviena diena, įvykis ir minutė vertinami kaip svarbūs. Kartu tai ir interjero dizaino koncepcija – jaukių namų kūrimas.

Danai sukūrė „hygge“, nes reikėjo kažkaip išgyventi tą tamsą, šaltį, nuobodulį ir monotoniją. Kai tiek daug tamsių ir šaltų dienų (neslėpkime, mums tai irgi labai aktualu...), žvakių liepsna valgant namie ruoštą vakarienę kartu su artimaisiais yra tai, ko mums visiems reikia.

Trumpai ir be pastangų – kaip mėgautis ir įgyvendinti „hygge“.

1. Susikurkite jaukumą

„Hygge“ yra ne tik apie patiriamas emocijas, bet ir apie estetiką. Tad pasinaudokite tuo ir paprastais būdais susikurkite jaukumą savo aplinkoje. Pavyzdžiui, užsidekite keletą kvapių žvakių (geriau – natūralių), žvakių skleidžiama liepsna pasižymi raminamuoju poveikiu. Pasitieskite minkštą pledą ant sofos. Įsigykite naujų gražių pagalvėlių užvalkalų. Pamerkite gėlių.

2. Atraskite savo ritualų

„Hygge“ – tai ir kasdienių ritualų kūrimas, ir mėgavimasis jais be pastangų. Danai mielai ritualus įtraukia tiek į asmeninį, tiek į darbinį ar socialinį gyvenimą. Kiekvienas iš mūsų turi savų ritualų, kurie daro gyvenimą mielesnį, tik apie tai ne visada susimąstome. Juk gali užtekti skanios kavos puodelio ir dešimties minučių tylos, pabuvimo su savimi; popietės su gera knyga; ar arbatos iš gražių puodelių gėrimo su draugėmis, kad pajustume kūną užliejančią ramybę ir palaimą.

Poilsis
Poilsis / Vida Press nuotr.

3. Apsilankykite saunoje

Žiemą taip norisi šilumos, tad kaip karštos vonios alternatyva gali būti sauna arba burbuliuojanti džiakuzi. O jei tai infraraudonųjų spindulių sauna, ne tik sušilsite, bet ir kūnas apsivalys nuo toksinų. Tokia sauna ne per karšta, prakaituojama nedaug, jaučiamasi maloniai ir jaukiai. Būtent to ir siekiama, praktikuojant „hygge“.

4. Kvėpuokite, atsipalaiduokite

„Hygge“ filosifija labai gera ir dėl to, kad skatina koncentruoti dėmesį į išgyvenamą akimirką. Vertinti tai, ką turite, kas jus supa. Tai padaryti padeda gilus ritmingas kvėpavimas, atsipalaidavimas, o dar geriau – sąmoningumo meditacija. Būkite čia ir dabar, dažniau galvokite apie dabartį.

5. Gyvenkite lėčiau

Net – ar ypač, jei galvoje ir gyvenime vyrauja chaosas, nuolat turite neatidėliotinų darbų, jums reikia išmokti gyventi lėčiau. Tikriausiai esate pervargę, o nuovargis kenkia produktyvumui. Tuos pačius darbus atliekate ilgiau, jaučiate įtampą kakle, galvos skausmą, nuotaikų svyravimą. Liaukitės skubėję, pasaulis dėl to nesustos.

Poilsis
Poilsis / Vida Press nuotr.