Dažna mūsų prisimena, kad iki santuokos kur kas lengviau tilpdavo į tą raudoną suknelę... O dabar? Tenka susiimti už galvos! Kodėl kilogramai po vedybų lipte limpa?
1. Valgote kartu su vyru
Kai dar nebuvote ištekėjusi, lengvos morkų ir obuolių salotos puikiai galėjo pakeisti sočią vakarienę. Mažai tikėtina, kad grįžęs iš darbo vyras pasisotintų tokiu maistu. Jei kasdien gaminate mėsiškus patiekalus, garnyrus ir mišraines, sunku sukontroliuoti kiekvieną kasnį. Be to, psichologai teigia, kad mes nesąmoningai prisitaikome prie partnerio mitybos įpročių ir pradedame valgyti daugiau.
Kokia išeitis? Sumažinkite paprastų angliavandenių kiekį (bulvių, makaronų, ryžių). Vartokite daugiau šviežių arba virtų daržovių.
2. Jūs neturite laiko gaminti sveikus patiekalus
Nėštumo ir žindymo metu moterys priauga maždaug nuo 2 iki 10 kg. Dauguma moterų negali numesti tų papildomų kilogramų net tada, kai vaikas jau eina į mokyklą. Manoma, kad šeimos, kuriose yra vaikų, sunaudoja apie 35 g daugiau riebalų negu bevaikės šeimos. Taip yra dėl to, jog tėvai dažnai neturi laiko ilgai suktis virtuvėje ir gaminti sveiką maistą. Šaldytuve, o vėliau ir ant stalo atsiranda įvairių pusgaminių: dešrelių, koldūnų, blynelių.
Taip pat skaitykite: 5 minučių intensyvi treniruotė padės suformuoti tobulą užpakaliuką
Stenkitės, kad šaldytuve visada būtų naudingų ir lengvai paruošiamų produktų: šaldytų daržovių, vištienos filė, kiaušinių, varškės.
3. Valgote už vaikus
Keli šaukštai košės, šiek tiek sriubos, gabaliukas sausainio, pusė banano – tai mes dedame į burną ir net nesusimąstome, kad tai irgi maistas. Šie vaikų nesuvalgyti gabaliukai, kuriuos mes surenkame per visą dieną, gali siekti iki 300–400 papildomų kilokalorijų.
Taip pat skaitykite: Pakeitę 6 valgymo įpročius, nereikalingų kilogramų atsikratysite lengviau
Jeigu nenorite priaugti svorio, be jokio gailesčio meskite lauk tuos kelis šaukštus nesuvalgytos košės, riestainius ir sausainius palikite tėvui, o iš atlikusių vaisių pasidarykite salotų ir suvalgykite priešpiečiams.
4. Ilsitės ant sofos
Kai visi namų ruošos darbai jau padaryti, taip gera prigulti ant sofos, atsipalaiduoti bei ramiai išgerti puodelį kavos arba arbatos. Bėda ta, kad prie kavos ar arbatos dažnai pasiimame sausainių, saldainių ar kitų saldumynų.
Pamėginkite kitų atsipalaidavimo būdų, užsiimkite joga arba meditacija. Tai nereikalauja didelių fizinių pastangų ir puikiai atpalaiduoja. Stebėkite save – niekada nevalgykite prieš televizorių ar su knyga rankose.
Taip pat skaitykite: Ką daryti, kad vaikai valgytų daržoves
5. Jūs neturite laiko sau
Šeimos ir darbo reikalai dažnai nepalieka laiko reguliariam sportui. Išeitis – ieškoti būdų, kaip užsiimti fizine veika nenukrypstant nuo įprasto dienos režimo. Nemanykite, kad jeigu nesportuojate tris kartus per savaitę sporto klube, apie gražią figūrą galite tik pasvajoti. Tikrai ne. Atsisakykite lifto ir lipkite laiptais, eikite pėsčiomis vieną autobusų stotelę ryte ir vakare – štai jau susidaro apie 20 minučių fizinės apkrovos.
Taip pat skaitykite: Santuokinio sekso privalumai ir galimi pavojai
Patarimai, kaip išspręsti šią problemą
Daugiau judėkite
• Lankykite mamų ir vaikų kursus. Pavyzdžiui, ten jūs išmoksite šokti kartu su atžala, užsiimti joga, plaukioti arba imsitės kitos fizinės veiklos, kurioje galės dalyvauti ir jūsų vaikas. Rezultatas: vaikas vystosi greičiau, o mama gauna reikiamą fizinį krūvį.
Taip pat skaitykite: Treneris Ignas Bakėjus: 20 proc. rezultato duoda sportas, 80 proc. – mityba
• Planuokite treniruotes savaitę į priekį. Šeštadienį jūs labai norėjote paplaukioti baiseine, bet kiekvieną kartą atsiranda svarbesnių reikalų? Iš anksto susitarkite su vyru, kad kiekvienas iš jūsų savaitgaliais turėtų galimybę paplaukioti baseine ar nueiti į sporto salę. Treniruočių grafiką galite susidaryti ir mėnesiui į priekį.
• Įtraukite ir vaikus. Mokyklinio amžiaus vaiko galima paprašyti, kad jis stebėtų jūsų sportinę veiklą lygiai taip pat, kaip jūs stebite, ar jis paruošė pamokas. Žinokite, kontroliuoti tėvus vaikams labai patinka. Kai jūsų 10 metų dukra rimta veido išraiška pareikš: „Mama, trauk kompaktinį aerobikos diską ir pradėk judėti“, atsisakyti bus labai nepatogu.
• Įsigykite šokių kilimėlį, kuris jungiasi prie TV ar kompiuterio. Šokite kartu su vaikais ir organizuokite, pavyzdžiui, šokių konkursus. Tai bus ir linksma, ir kūnui naudinga veikla.
• Nusipirkite žingsniamatį arba atsisiųkite specialią programėlę į telefoną. Stenkitės, kad kiekvieną dieną nužingsniuotumėte 5 km. Neikite miegoti, kol neįvykdysite normos. Pasivaikščiokite prieš miegą. Pirma, pakvėpuosite grynu oru, antra, galbūt praleisite vakarienę, trečia, daug geriau miegosite.
Taip pat skaitykite: 5 mitai apie seksą, kuriais nereikėtų tikėti
Valgykite mažiau
• Rašykite mitybos dienoraštį. Kruopščiai rašykite viską, ką dedate į burną, net pusę banano, kurio nesuvalgė vaikas. Mes klaidingai manome, kad nesuvalgome nieko nereikalingo, o svoris auga dėl lėtos medžiagų apykaitos. Bet iš tikrųjų mes nesuvokiame ir nepastebime, kiek suvalgome per visą dieną. Neapgaudinėkite savęs: suvalgėte pusę sausainio – užsirašykite.
• Pirkite mažesnes pakuotes. Dažnai daugiau suvalgome dėl to, jog neįvertiname pakuotės dydžio. Jums atrodo, kad į lėkštę įdėjote 100 g varškės, bet iš tikrųjų jos ten yra 150 ar net 200 g. Atidžiai nagrinėkite ne tik maisto pakuotės svorį, bet ir sudėtį.
• Žinokite savo silpnąsias puses. Jeigu negalite užmigti, nes žinote, kad šaldytuve dar yra šokoladinių ledų, nelaikykite jų ten ir, tuo labiau, nepirkite didelių „šeimos“ pakuočių.
• Suplanuokite valgiaraštį visai dienai. Kai esame alkani, dažniausiai užkandame kokio nors nesveiko maisto, pavyzdžiui, bulvių traškučių, mėsainių, bulvyčių ir pan. Ryte gerai apgalvokite, ką valgysite pusryčiams, pietums ir vakarienei. Suplanuokite kelis užkandžius: šviežius ar džiovintus vaisius, daržoves, šiek tiek riešutų. Viską suplanuokite ir neleiskite sau ko nors papildomo. Šis metodas padės kontroliuoti suvartojamų kalorijų skaičių.
Taip pat skaitykite: Pasitikrinkite, ar jūsų organizmas reikalauja detoksikacijos
• Rūpinkitės savimi. Dauguma mamų teigia, kad neturi laiko gaminti atskirai sau, ir dėl to tenka valgyti tą patį, ką mėgsta vaikai ir vyras. Rinkitės tokius patiekalus, kurie be didelių papildomų pastangų suteiktų galimybę turėti du pasirinkimo variantus. Pavyzdžiui, gaminate troškinį indeliuose su mėsa ir bulvėmis? Padarykite sau atskirą indelį su vištienos krūtinėle, cukinija ir šparaginėmis pupelėmis.