5 priežastys, kodėl verta kasdien gerti žaliąją arbatą

Žalioji arbata / Fotolia nuotr.
Žalioji arbata / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-12-02 09:40
AA

Jazminų, matcha, kombucha – bene populiariausios žaliosios arbatos paskutiniu metu, nors žalioji arbata yra geriama tūkstančius metų ir kiekviena jos rūšis pasižymi naudingomis savybėmis. Kas tas rūšis jungia? Kiekviename puodelyje gausu antioksidantų ir uždegimą slopinančių savybių. Patyrinėkime, dėl kokių priežasčių dar verta gerti žaliąją arbatą?

Nekintanti energija

Žalioji arbata turi kofeino, kuris aktyvina mūsų organizmą ir dėl to jaučiamės energingesni. Skirtumas tas, kad, išgėrus kavos ar gaiviųjų gėrimų, tas energijos pliūpsnis aplanko staiga, bet po kokios valandos jis taip pat staigiai krenta ir skatina mus vėl ieškoti, iš kur gauti energijos. Žaliosios arbatos energija – pastovi, nešokinėjanti.

Atsipalaidavimas

Žaliosios arbatos sudėtyje yra medžiagų, kurios pasižymi raminamosiomis, streso lygį mažinančiomis savybėmis. Dėl to jaučiamės švaresne nuo minčių galva, atsipalaidavę, bet ne mieguisti.

Laisvalaikis / Vida Press nuotr.

Stipresnis imunitetas

Žalioji arbata gausi antioksidantų katechinų, kurie stiprina imunitetą.

Žalioji arbata gausi antioksidantų katechinų, kurie stiprina imunitetą. Siekiant sustiprinti šį efektą, patartina gerti arbatą su citrinos skiltele – citrinoje gausu vitamino C, itin reikalingo mums žiemos metu. Jis taip pat padeda geriau pasisavinti naudingas medžiagas.

Geresnė atmintis

Žalioji arbata gerina tiek trumpalaikę, tiek ilgalaikę atmintį. Norintiems atsiminti svarbius dalykus – darbus, susitikimus, gimtadienius ir pan., rekomenduojama gerti po puodelį ar du kasdien. Toks kiekis pakankamas ir kaip vienas iš demencijos (silpnaprotystės) prevencijos būdų. Niekas iš mūsų neapsaugotas nuo atminties ir apskritai smegenų veiklos sutrikimų senatvėje. Tačiau sumažinti to galimybę gali padėti žalioji arbata, kaip ir apskritai sveikas gyvenimo būdas.

Švaresnė oda

Kaip minėjome įžangoje, žalioji arbata slopina uždegimus. Aknė, odos bėrimas ir sudirgimas ir yra uždegimo pasekmės, tad gerdami arbatą ar dėdami jos kompresus ant odos, su laiku galite tikėtis švaresnės, sveikesnės odos. Žalioji arbata taip pat šiek tiek apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio.