50-metį atšventęs ir su mylimąja susižadėjęs Andrius Bialobžeskis džiaugiasi sėkme ne tik asmeniniame gyvenime

Andrius Bialobžeskis / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Andrius Bialobžeskis / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Panašu, kad televizijos, teatro ir kino aktorius Andrius Bialobžeskis gali džiaugtis sėkme ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir karjeroje. Neseniai 50-metį atšventęs ir su mylimąja susižadėjęs žinomas vyras nusifilmavo ir antrojoje LRT daugiaserijinio istorinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ dalyje „Laisvės kaina. Partizanai“. Čia jis ir toliau atlieka Lietuvos išdaviko, poeto ir visuomenės veikėjo Liudo Giros vaidmenį. Tačiau šįkart jo veikėjas atsiskleidžia tamsiąja savo puse.

Poetas Liudas Gira buvo vienas sovietinės okupacijos šlovintojų. Tokį neigiamą ir emociškai sunkų veikėją A. Bialobžeskiui suvaidinti buvo nelengva. „Tai problematiškas personažas. Jis buvo labai spalvinga asmenybė, įvairių posūkių gyvenime patyrė ir paskutiniai ne patys geriausi. Teko pagalvoti, kaip jį perteikti. Toks suktas, gudrus, po to klastingas išdavikas. Įvairių spalvų reikėjo ieškoti jam“, – pasakoja aktorius.

Vaidybiniame filme „Laisvės kaina. Partizanai“ Liudas Gira, remiantis istoriniais faktais, vaizduojamas kaip Lietuvos išdavikas, bendradarbiavęs su sovietų valdžia ir palaikęs masinius trėmimus. „Pagrindinė žinutė, nešama šio veikėjo yra ta, kad šitaip elgtis negalima. Ne viskas gerai su galva buvo tas tą žmogų“, – tikina A. Bialobžeskis.

„Buvo naudinga kaip žmogui pasikapstyti po tokios istorinės asmenybės gyvenimą. Tais laikais, kai aš augau, jis buvo kaip šviesulys pateikiamas, gatvės jo vardu pavadintos, mokyklos. Niekas į jo tamsiąją pusę nežiūrėjo, todėl buvo labai įdomu įsigilinti į tai, iš kur ji atsirado. Kaip aktoriui nebuvo nieko ypatingai naujo, nes daug neigiamų vaidmenų turiu, bet žmogiškai buvo labai įdomu. Aš niekad nebūčiau prisivertęs šitokio žmogaus biografijos studijuoti, man jis kaip asmenybė visiškai atrodė neįdomus, o pasirodo, kad labai įdomus“, – sako aktorius.

Kalbėdamas apie televizijos serialo siužetinę liniją, kuri primena apie okupacijos ir masinių trėmimų laikus, aktorius žvelgia realistiškai. „Žinoma, kad sunku, tačiau kažkaip reikia tą daryti. Istorija tokia buvo, negalime jos nutylėti, ir labai sveikintina, kad mes tai darome, kad kaip įmanoma stengiamės realistiškiau ją atkurti, kartu atkuriant ir žmones, kurie tada buvo. Sunku, bet tokia ta istorija, nieko nepadarysi, jos nesuklastosi“, – atvirauja A. Bialobžeskis.

Neseniai atšventęs 50-metį ir paskelbęs apie sužadėtuves, aktorius džiaugiasi ne tik pokyčiais savo asmeniniame gyvenime, bet ir patirtimi, kuriant šį filmą. „Labai smagi ir darbšti kūrybinė grupė, man patiko dirbti“, – pripažįsta aktorius.

Prodiuserių kompanijos „Videometra“ sukurtas daugiaserijinis filmas primins apie praėjusio amžiaus viduryje vykusias tris okupacijas ir masinius trėmimus, holokaustą, terorą, bandymą fiziškai ir dvasiškai sugniuždyti Lietuvą. Kartu – ir apie šioje tamsybėje sužydusias gėles: žmones, kurie, nebijodami mirties, vieną ranką ištiesė žydams, o į kitą paėmė ginklą, kad apgintų Lietuvos laisvę.

Filme „Laisvės kaina. Partizanai“ laukia ne tik žiūrovų jau pamėgtų Marcelės Kubiliūtės (akt. Toma Vaškevičiūtė), Prano Kuktos (akt. Marius Repšys), bet ir naujų herojų nuotykiai ir žygdarbiai. Istorinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Partizanai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, rodomas sekmadieniais, 21.00 val. per LRT.