500 Niujorko porų susirinko į bendrą šventę: padarė tai, kam sutrukdė pandemija

500 Niujorko porų po pandemijos susirinko į bendrą šventę / „Scanpix“/AP nuotr.
500 Niujorko porų po pandemijos susirinko į bendrą šventę / „Scanpix“/AP nuotr.
Raimondas Čiuplys
Šaltinis: BNS
2022-07-11 15:43
AA

Maždaug 500 porų sekmadienį po giedru Niujorko dangumi šventė savo ryšį per renginį, organizuotą siekiant užgydyti COVID-19 pandemijos paliktas žaizdas.

Poros, kurių daugelis jau yra susituokusios, su vainikais ant galvų dalyvavo eisenoje ir simbolinėje imamo, rabino ir pastoriaus vadovaujamoje ceremonijoje.

Kai kas vos tramdė ašaras.

500 Niujorko porų po pandemijos susirinko į bendrą šventę / „Scanpix“/AP nuotr.

„Turėjome susižadėti 2020 metų kovo 24 dieną Havajuose, bet pandemija, aišku, viską sustabdė“, – per šventę Damroschų parke naujienų agentūrai AFP sakė Erica Hackman, įsikibusi į ranką vyrui Richardui.

Pora, kuriai netrukus turi gimti vaikas, susituokė 2021-aisiais ant vieno pastato stogo, dalyvaujant tik patiems artimiausiems šeimos nariams.

„Visi dėvėjo kaukes“, – sakė 35 metų Erica.

„Vestuvės buvo labai mažos... Tad dabar atrodo labai didelis dalykas ateiti ir švęsti su kitais tą patį patyrusiais žmonėmis“, – sakė 37 metų Richardas.

„Tiesiog švenčiama meilė“

Niujorką pandemija paveikė labai smarkiai. 2020-aisiais miestas sustojo, ištuštėjusios Taimso aikštės ir laikinų lavoninių vaizdai tapo miestą ištikusios krizės simboliais.

Lincolno centro – garsaus kultūros įstaigų komplekso Manhatano saloje – suorganizuotas renginys buvo vadinamas švente poroms, negalėjusioms iškelti vestuvių.

Tačiau buvo laukiami visi.

500 Niujorko porų po pandemijos susirinko į bendrą šventę / „Scanpix“/AP nuotr.

Kai kurios poros, pavyzdžiui, Esther Friesner Stutzman ir Walteris Stutzmanas, yra susituokusios jau ne vieną dešimtmetį.

„Jis pažadėjo man kelionę į Paryžių“, – šypsodamasi sakė E.F.Stutzman.

Wonderful Lloyd-Kline, kuri savo sutuoktinę Anisą vedė 2008-aisiais Toronte, Kanadoje, džiaugėsi „diena, kai tiesiog švenčiama meilė“.

„Mes tos pačios lyties pora, mums labai svarbu atsiskleisti, švęsti ir kuo labiau rodytis viešai“, – sakė 56 metų W.Lloyd-Kline. Ji taip pat paminėjo JAV Aukščiausiąjį Teismą, neseniai panaikinusį federalinę teisę į abortus ir dabar, kaip nuogąstaujama, galintį panaikinti santuokos lygybę.

59 metų Anne-Marie Colon tarp porų vaikštinėjo su sužadėtinio, profesoriaus iš Bronkso Louiso Steveno, kuris 2020-ųjų balandį mirė nuo COVID-19, nuotrauka.

„Tą savaitę, kai jis mirė, turėjome būti Aruboje ir švęsti vestuves. Tad pamaniau, kad jei ateisiu šiandien, tai bus graži 11 mūsų bendro gyvenimo metų šventė“, – sakė ji.

500 Niujorko porų po pandemijos susirinko į bendrą šventę (14 nuotr.)
+8