6 dalykai, kurie labai motyvuoja dirbti

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-31 14:19
AA

Kas jus labiausiai motyvuoja dirbti? Į šį klausimą dažnai atsakoma „didesnė alga“, tačiau paklausus dar kartą, galima išgirsti daug platesnį atsakymą. Kaip teigia „INK Agency“ vidinės komunikacijos projektų vadovė Giedrė Simanauskaitė, šiandien tokie dalykai kaip saviugda, tobulėjimas, įdomios užduotys, geri santykiai tarp kolegų, lemia ne mažiau nei trokštamas atlyginimas.

„Pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai populiarėja darbuotojų motyvavimo priemonės, kurias sieja vienas bendras bruožas – jos dažnai išeina už tradicinių „darbdavio-darbuotojo“ santykių ribų ir į darbuotoją žiūrima kaip į žmogų, o ne kaip į darbinių funkcijų vykdymo mašiną“, – sako G. Simanauskaitė ir atskleidžia, kokie šeši dalykai labai motyvuoja dirbti.

Tai žinoti naudinga tiek darbdaviams, tiek patiems darbuotojams, besidairantiems naujo darbo ar pristigusiems motyvacijos senajame.

1. Lankstus darbo grafikas

Fabrikų laikai baigėsi – čia žmones keičia robotai, todėl vis daugiau darbo vietų kuriama paslaugų ir kūrybinėse industrijose. Daug svarbiau tampa ne operacijų seka ar procesas, o rezultatas. Kaip jį pasiekti – paliekama spręsti darbuotojui. Vienas iš tokių būdų – lankstus darbo grafikas, kuomet darbuotojams suteikiama pasirinkimo laisvė spręsti – dirbti iš namų ar iš biuro; pradėti darbą 8 ar 10 valandą ir t. t.

2. Kūrybiškumo skatinimas

„Google“ yra subūrusi vienas stipriausių intelektualinių pajėgų ir skatina žmones bendrauti ir kurti idėjas.

Nors startavusi 2004 metais, „Google“ darbo kultūra vadinama „ateities“ – bendrovė dažnai linksniuojama dėl baseinų, kėglių, sporto klubų ir nemokamo maisto, tačiau pagrindinė stiprybė slypi ne čia. „Google“ yra subūrusi vienas stipriausių intelektualinių pajėgų ir skatina žmones bendrauti ir kurti idėjas. Kūrybiškumas yra paverstas šios bendrovės šerdimi – darbuotojai penktadalį darbo laiko gali skirti savo pasirinktai sričiai, burtis į grupeles ir spręsti įvairiais užduotis, kurios nebūtinai susijusios su tiesioginiu jų darbu.

3. Bendros veiklos

Kas yra didžiausias trukdis darbe? Susvetimėjęs kolektyvas ir bendrų tikslų nebuvimas. Bendros veiklos padeda pažinti žmones, suprasti jų stiprybes, atrasti bendrų sąlyčio taškų ir interesų. Organizuokite su kolegomis bendrus pietus naujose vietose, baidarių žygį ar nueikite kartu į sporto klubą. Sukurkite tarsi mini socialinį tinklą. Nauda akivaizdi – bendradarbių draugystė pasitenkinimą darbu padidina net 50 proc.

Sportas

4. Rūpinimasis žmogumi

Suprasdamos švietimo naudą, bendrovės organizuoja mokymus, siunčia į kursus ar finansuoja mokslus. Tačiau jaunesnėms kartoms svarbu tobulėti ne tik kaip darbuotojams, bet ir kaip asmenybėms – jos darbovietę sieja su saviugda, o ne tik su darbinėmis funkcijomis. Ketvirtadienio pavakarė su įdomiu lektoriumi, pasakojančiu apie vaikų auklėjimą, keliones ar darbuotojų tipus ir kaip su jais bendrauti, atgaivins susidomėjimą darbu ir darboviete.

5. Daugiau gerų žodžių

Metų pradžia įmonėse prasideda tikslais, tik visus metus labai sunku lėkti to tikslo link be jokio paskatinimo – motyvacija kas mėnesį smarkiai smunka. Žmogus turi būti vertinamas, jaustis organizacijos dalimi, o jo rezultatai turi būti pastebimi nuolat. Ką gali padaryti pats žmogus? Suteikti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį, padėkoti bendradarbiui už pagalbą ar naują idėją.

Sportas

6. Skaidrumas

Ekonomistai juokauja, kad įmonės kraujas – tai pinigai. Darbuotojai pasakytų, kad įmonės kraujas – tai informacija. Pasitikėjimą skatina dalijimasis informacija. Taip kyla mažiau apkalbų, skatinamas vieningumas. Vis daugiau bendrovių savo veikloje taiko skaidrumo kriterijus ir savo darbuotojams pateikia informaciją apie veiklą, tikslus ir rezultatus.