Darbas įgriso iki gyvo kaulo? Kaip suprasti, ar tai laikina, ar metas pokyčiams
Atėjo pirmadienis, vėl jaučiatės pavargę, nesinori eiti į darbą, trūksta motyvacijos? Taip jaučiasi daugelis, tačiau vieniems ši savijauta praeina, o kitus ji lydi metų metus. Kaip ir noras viską mesti. Tad kaip žinoti, ar atėjo metas pokyčiams, ar tai tiesiog laikinas etapas?
Ženklai, kad atėjo laikas pokyčiams
1. Bijote eiti į darbą
Ir ne dėl to, kad šiandien – pirmadienis ar kad nepasiruošėte svarbiam susitikimui. Yra žmonių, kuriems vien mintis apie darbą kelia stresą. Vieni turi itin griežtą bosą, kiti patiria smurtą darbe iš kolegų. Deja, patirtis rodo, kad lengviau susirasti kitą darbą, nei nuolat kovoti. Tylėti ir pasiduoti nereikia, tiesiog turėkite omenyje, kad nuolatinė baimė ir stresas, kovinė parengtis labai kenkia jūsų sveikatai. Apgalvokite, kiek tai tęsiasi ir ką įmanoma pakeisti.
2. Turite daugiau kompetencijos už savo vadovą
Nutinka ir taip: jūsų vadovas yra mažiau kvalifikuotas, menkiau išsilavinęs ir turi mažesnę patirtį nei jūs. Ir tai nebūtinai tiesiogiai susiję su amžiumi.
Problema tokiu atveju yra net ne kompetencijų skirtumai, o tai, kad tokios kompanijos ateitis gali būti miglota; kad jūs nuolat abejosite vadovo sprendimais; ir galite nieko nauja neišmokti, juk į vadovą įprasta lygiuotis, laikyti jį autoritetu.
3. Visiškai neturite motyvacijos
Rodos, alga tenkina, vadovas geras, su kolegomis sutariate, tačiau pats darbas jums tiesiog nepatinka. Visiškai neturite motyvacijos dirbti, ir tai tęsiasi ne mėnesį ir ne tris. Esmė yra ta, kad be motyvacijos nepavyks eiti pirmyn. Tad apgalvokite, ar motyvacijos stoka susijusi su jūsų darbo specifika, ar jums tiesiog depresyvus metas ir laikas pasirūpinti savo sveikata, o esamame darbe atrasti naujų – pozityvių spalvų.
4. Alga neatitinka jūsų kompetencijos ir darbo pobūdžio
Tema – labai specifinė, tačiau jei žinote, kad už tokį darbą kaip jūsų turėtų būti mokama gerokai daugiau, jei vadovas patenkintas jūsų darbu, tačiau kelti algos neketina, o darbo tik daugėja, galbūt jūsų įgūdžiai būtų naudingi kitur?
Pirmiausia pakalbėkite apie tai su vadovu, nekelkite ultimatumų ir nereikalaukite – tiesiog išdėstykite faktus ir pasiteiraukite, kokių yra galimybių pakelti algą.
5. Nėra erdvės augimui
Jei nieko nauja neišmoksite, anksčiau ar vėliau pradėsite nemėgti savo darbo, rutina pradės dusinti.
Nors jaunoji karta darbus keičia dažnai, yra ir tokių, kurie labai patogiai jaučiasi savo pozicijoje ir bijo išeiti iš komforto zonos, nors ir jaučia, kad to reikia. Dirbate tą patį per tą patį? Darbe nėra erdvės jūsų, kaip darbuotojo, augimui? Pasiekėte galimas karjeros lubas? Jei nieko nauja neišmoksite, anksčiau ar vėliau pradėsite nemėgti savo darbo, rutina pradės dusinti.
Negana to, tai gali pakenkti jūsų karjerai – jei laikas bėga, o jūs netobulėjate (kai tuo metu tobulėja kiti jūsų profesijos atstovai), susirasti geresnį darbą tampa vis sudėtingiau.
6. Kenčia jūsų sveikata ir asmeninis gyvenimas
Nesvarbu, kokio dydžio algą gaunate ir kokių papildomų privalumų jums suteikia darbas – jei nuolat dirbate viršvalandžius ir patiriate didelį stresą, jei dėl darbo kenčia sveikata ir asmeninis gyvenimas, darbas to nevertas.
To pasekmės – depresija, nemiga, nuolatiniai galvo skausmai, pervargimas ir įvairios lėtinės ligos. O, kalbant apie asmeninį gyvenimą, gresia barniais, skyrybomis ir prarastais draugais.
Nesvarbu, kokį sprendimą priimsite – likti darbe ar jį keisti, jis turi būti gerai apgalvotas. Ir jei vis tik išeisite, padarykite tą gražiai. Juk niekada nežinote, ar jūsų keliai su buvusiais kolegomis ar darbdaviu ateityje nesusikirs.