6 sportavimo patarimai tinginiukėms

Mergina treniruotėje / Vida Press nuotr.
Mergina treniruotėje / Vida Press nuotr.
2016-02-29 13:00
AA

Tyrimais įrodyta, kad rytinė mankšta, treniruotės sporto klube, apskritai bet koks reguliarus judėjimas didina darbingumą, mažina stresą ir kūno svorį, netgi padeda apsisaugoti nuo depresijos. Tačiau ką daryti toms, kurios tikina visai neturinčios laisvo laiko sportuoti, o greičiausiai yra tinginiukės? Joms padėti gali šie patarimai.

1. Krepšys, kurį nešiojate kasdien, paprastai nebūna toks lengvas. Tik jį ne pasikabinkite ant peties, o laikykite rankoje, sulenktoje 90 laipsnių kampu. Galite keliolika kartų ranką sulenkti ir ištiesti, paskui tą patį pakartoti su kita ranka. Puiki mankšta jūsų bicepsams.

2. Ne visos turime galimybę dirbti stovėdamos. Kad nesuaugtumėte su kėde, mobiliajame telefone nustatykite žadintuvą ir kas valandą pakilkite nuo rašomojo stalo. Pavaikščiokite koridoriumi arba keletą kartų nulipkite laiptais į kitą skyrių, tualetą ar pan.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sauliaus Urbono sukurta 3 minučių mankšta: suteikia energijos ir užkuria organizmą (II dalis)

3. Laukdama autobuso, stovėdama eilėje prekybos centre, perkelkite kūno svorį nuo vienos kojos ant kitos. Tuo metu stenkitės įtempti kojų raumenis. Ir nepamirškite mintyse savęs pagirti, kad treniruojatės tada, kai kiti nieko neveikia!   

4. Sėdint prie darbo stalo niekas nedraudžia mankštinti pilvo presą. Netikite? Bet juk labai paprasta! Įtraukite pilvą tiek, kad jis tarsi priliptų prie stuburo, kiek galite palaikykite ir atpalaiduokite pilvo raumenis. 

5. Šiais laikais daugelis mėgstame reikalus tvarkyti mobiliuoju telefonu, skaipu ir pan. Ir tai puiku, betgi taip kone visą dieną neatsiplėšiame nuo kėdės! Užuot bendravusi virtualiai, nueikite iki kolegos ir tiesiogiai išspręskite kilusį reikalą. Juk tai – treniruotė!

6. Išlipkite viena stotele anksčiau, automobilį palikite tolėliau ir darbovietę pasiekite pėsčiomis. Prekybos centro aikštelėje nesistenkite pastatyti automobilio kuo arčiau durų, atvirkščiai, palikite atokiausiame kampe. Nors ir ne kilometrą, bet nuėjusi pirmyn ir atgal vis daugiau pajudėsite.

Plačiau apie tai, kaip sportuoti namuose, skaitykite 8-ajame „Ji“ žurnalo numeryje!

Žurnalo „Ji“ viršelis (8 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.