Garsūs žmonės istorijoje palieka ryškų ar mažiau pastebimą pėdsaką, tačiau kaip ir visi mirtingieji visuomenės akiratyje išbūna tik ribotą laiką. Tiesa, kai kuriems nusišypso laimė ar atsakomybė tą dėmesio naštą ant savo pečių nešti iki pat dienų galo. Jūsų dėmesiui – 6 nuotraukos ir šių sustabdytų akimirkų istorijos. Tai puikus būdas prisiminti, kaip jaunystėje atrodė ne tik mūsų legendos, bet ir jų populiarumo pradžią ar patį žydėjimą liudijęs laikmetis.
1977
Peliūkštis iš meilės dramos
„Peliūkštis – tai legenda. Kaip ir pats filmas „Riešutų duona“. Su malonumu prisimenu ir režisierių Arūną Žebriūną, ir visą filmavimo komandą“, – sako šio vaidmens atlikėjas aktorius Kostas Smoriginas. Sunku su juo nesutikti: pagal Sauliaus Šaltenio apysaką sukurtas filmas, visais laikais mėgtas žiūrovų, iki šiol nepraradęs žavesio. Nes jo tema – amžina kaip Romeo ir Džuljetos istorija, tik lietuviškoje dramoje pirmąją meilę išgyvena kaimynų Kaminskų ir Šatų atžalos Liuka ir Andrius. Peliūkštis, netikras Liukos brolis, – vienas iš daugelio kitų spalvingų istorijos personažų.
XX a. pr.
Šeimos namai
Grafai Antanina Sofija Tiškevičienė (1870–1953) ir Feliksas Tiškevičius (1869–1933) su vienu iš dešimties savo vaikų įsiamžino naujųjų Palangos rūmų vestibiulyje. Iš pradžių jaunieji Tiškevičiai gyveno sename mediniame dvare (paskui jo vietoje iškilo kino teatras „Naglis“), bet jiems reikėjo erdvesnės šeimos rezidencijos.