7 didžiausios skalbimo klaidos
Atrodo, tik nusipirkote naują drabužį, išskalbėte, o jis atrodo taip, tarsi būtų nešiotas ne vienerius metus: apibrizgęs, praradęs spalvą, išsitampęs... Visi žinome, kad reikia atidžiai skaityti etiketes, kuriose nurodytos skalbimo taisyklės, tačiau tai ne visada padeda. Kokias klaidas darome dažniausiai?
Netaisyklingai išskirstote skalbinius
Pavyzdžiui, maišote baltus su juodais ar spalvotais, purvinus su vos vos suteptais, kietesnio audinio drabužius su itin švelniais ir plonais... Taip, suprantama, kad kartais tingisi ir norisi viską sumesti vienon krūvon, tačiau gerai pamąstykite, ypač, jeigu trokštate, kad rūbai kuo ilgiau atrodytų gražesni, nenublukę, geresnės kokybės. Tai paprastas, tačiau iš tiesų labai veiksmingas patarimas.
Taip pat skaitykite: Kavos tirščiai – ir trąša, ir šveitiklis
Nepilkite skalbiklio tiesiai ant sausų drabužių
Viskas labai paprasta – šiuo atveju kur kas geriau drabužius išplausite, jeigu pirmiausia juos pamirkysite. Be to, kai kurios skalbiamosios priemonės, dėmių valikliai ir balikliai yra didelės koncentracijos ir gali ne tik išnaikinti dėmes, bet ir išblukinti spalvą. Na, o kaip tai atrodo, greičiausiai esate susidūrę realybėje, ar ne?
Džiovyklė: už ar prieš?
Kai neturite kur džiauti skalbinių – ji tikras išsigelbėjimas, tačiau jeigu galite, tuomet skalbinius visuomet džiovinkite gryname ore. Taip ne tik sutaupote elektros energijos. Specialistai tikina, kad taip mūsų drabužiams kur kas „sveikiau“ – įprastas džiūvimas yra švelnesnis būdas, be to, padeda rūbams išlaikyti formą.
Taip pat patariama jokiu būdu neperkrauti džviovyklės ir ją iškrauti iškart, kai tik skalbiniai tampa sausi – taip išvengsite susiglamžiusių audinių. Beje, ši taisyklė galioja ir skalbyklei – kuo ilgiau joje laikote drėgnus drabužius, tuo greičiau jie praranda formą, o džiūdami dar labiau susilamdo.
Nemaišykite kojinių, apatinių drabužių ir kitų drabužių
Geriausia apatinius drabužius, rankšluosčius ir patalynę, kojines bei kitus smulkius skalbinius skalbti atskirai. Taip ne tik higieniškiau, bet ir paprasčiau. Kitu atveju visi drabužiai susimaišo, o apie dingusias kojines galima parašyti ne vieną istoriją... Beje, liemenėles geriausia skalbti specialiame dėkle, kad jos išlaikytų formą.
Nepalikite neužtrauktų užtrauktukų
Toks paprastas dalykas, kaip pamirštas užtrauktukas, gali pridaryti nemalonių bėdų, pavyzdžiui, pažeisti ar sudraskyti drabužius, įsivelti į ploną audinį, subraižyti skalbyklės dureles.
Taip pat skaitykite: Apatinio trikotažo spalva ir jūsų asmenybė
Atsargiai – raudona!
Tarp baltų skalbinių įsimaišęs raudonas gali sugadinti nuotaiką ilgam. Taigi, kaip išsiaiškinti, ar tokie dažo kitus audinius? Patarimas paprastas: galite sušlapinti raudoną drabužį ir tuomet patrinti jį baltu audiniu. Pastarasis pakeitė spalvą? Vadinasi, skalbkite atsargiai!
Kitas būdas – įmeskite į skalbyklę seną baltą kojinę su raudonais drabužiais ir tuomet lengvai išsiaiškinsite, ar tikimybė baltiems skalbiniams pakeisti spalvą į švelniai rožinę išties egzistuoja.
Pamirštate išvalyti skalbyklę
Prižiūrėkite: nepamirškite pašalinti kalkių nuosėdų (tam tinka paprasčiausia citrinų rūgštis), išvalyti, pašalinti viduje susikaupusių nešvarumų, palikti praviras dureles, kad skalbyklė galėtų džiūti ir joje nesikauptų pelėsis ir t. t. Šie paprasti patarimai ne tik padės jums išlaikyti savo skalbinius kuo ilgiau naujesnius, bet ir neužims daug laiko.