7 prancūziško interjero taisyklės
Visada svajojote apie tokius namus, į kuriuos įžengusiems draugams atviptų žandikauliai? Prancūzai žino, kaip svajones paversti tikrove. Ir ne, jums tikrai neprireiks apvalaus kapitalo – tik kiek daugiau fantazijos ir kelių patarimų iš pačių prancūzų lūpų.
1. Imkite pavyzdį iš prancūziškos mados
Prancūzų namai niekada nebūna pernelyg sutvarkyti ir tobuli. „Pagrindinė prancūziškų namų taisyklė – niekada nepersistengti! Prancūzams nesvetimas vienodai atsainus požiūris į interjerą ir stilių, – teigia tinklaraštį apie prancūzišką gyvenimo būdą ir interjero dizainą rašanti Marissa Cox. – Išlaikykite paprastumą, derinkite vintažą su modernaus dizaino elementais ir leiskite prisiminimams ir jaukioms smulkmenoms, parsivežtoms iš kelionių, formuoti jūsų aplinką.“
2. Gerbkite istoriją
Prabangiuose Paryžiaus rajonuose kiekvienas namas turi savo istoriją ir ją verta išsaugoti. Tinkamas ir apgalvotas interjero dizainas turi derinti būsto charakterį ir eleganciją su praktiška prabanga. Tarkim, jei klasikiniuose Haussmanno laikotarpio apartamentuose yra įstabūs lubų liejiniai, reikia vengti paslėptos šviesos šaltinių – verčiau rinktis patalpą galinčius dramatiškai apšviesti grindų šviestuvus.
3. Rinkitės „antidekorą“
Eklektika nėra lengvas žaidimas, interjeras negali būti pernelyg nuglaistytas ir atrodyti, lyg viskas iš anksto apgalvota.
Dirbdamas su klientu, turinčiu itin paryžietišką skonį, dizaineris Jeanas-Louis Deniot turėjo gerokai pasistengti, kad įtikintų jį neatmesti eklektikos: „Eklektika nėra lengvas žaidimas, interjeras negali būti pernelyg nuglaistytas ir atrodyti, lyg viskas iš anksto apgalvota. Stengiausi išdėstyti dekoro elementus taip, kad susidarytų vaizdas, jog jie nedera vienas prie kito.“
Tarkime, portretai, esantys miegamajame, buvo parinkti nuo XVI a. iki septintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio. Odinis kilimas kurtas Serge'o Lesage'o, o kambario kampe pastatytas neoegiptietiškas trečiojo dešimtmečio krėslas užklotas moderniu užklotu.
„Pagrindinė tokio interjero kūrimo mintis – kad svečiams atrodytų, jog tai, ką jie mato, – namų šeimininko rankų ir išmonės darbas. Interjeras atrodo natūraliai – ir tai yra labai prancūziška.“
4. Primirškite neutralias spalvas
Visiems laikams jų pamiršti neverta – tiesiog primirškite. Nors prancūzai ir dievina baltas sienas, spalvos yra lyg tiltai, padedantys jiems sujungti seną su nauju. Kaip sako prancūzai, pagrindinė spalvų taisyklė yra... jokios taisyklės. Jie mėgsta jas maišyti ir derinti: „Mums patinka šeštojo dešimtmečio baldai – juos deriname su šiuolaikiniais, – teigia tinklaraščio apie šiuolaikinį prancūzišką dizainą „Wink Deco“ įkūrėjai Emmanuelis ir Thomas. – Mėgindami susieti skirtingų laikotarpių stilistiką, kambariuose naudojame kelias ryškesnes spalvas.“ Štai praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio būste jie sujungė skandinavišką dizainą, vintažo elementus ir elegantišką prancūzišką stilių, sukurdami unikalų vonios kambarį, skirtą prabangiam poilsiui.
5. Atraskite vintažą
„Pagrindinė vieta, kurioje lankausi dekoruodama namus, – naudotų daiktų parduotuvės ir sendaikčių turgūs, – sako prancūzė iliustratorė Alice Wietzel. – Man svarbus ekologiškas menas, todėl senų detalių panaudojimas ar jų perkūrimas – pagrindinis mano dėmesio objektas.“
Ji derina savo darbus su kaimynų atiduota spintele ir vazomis iš sendaikčių turgaus.
6. Gerbkite praeitį
Politika, mados, dekoras keičiasi, bet pagrindas išlieka nepakitęs – lyg į žemę tvirtai įaugęs šimtametis ąžuolas. Jeigu gyvenate paveldėtuose namuose, kuriuose gyveno jau ne viena karta, pridėkite prie jūsų savo ranką, tačiau išsaugokite jų pagrindą. Gerbkite, ką paliko praėjusios kartos. Taip namai bus gyvi.
7. Susipažinkite su prancūzišku gyvenimo būdu
Prancūziškų būstų dizainas atspindi šeimininkų gyvenimo būdą. Atrodo, kad viskas sukurta neįdedant daug pastangų: yra nuošalių kampelių, skirtų poilsiui, kūrybiškai pritaikytų daiktų laikymo vietų, skirtų prisiminimams saugoti. Dizainerė Evane Haziza sako, kad geras prancūziškas dizainas gali egzistuoti tik tada, kai „būsto erdvės išplanavimas yra gerai apgalvotas“. Nuo baldų iki estetikos – viskas turi turėti savo funkciją: „Dekoras privalo atspindėti žmogaus asmenybę ir gyvenimo būdą. Lai kambariuose verčiau bus mažiau, bet kokybiškų detalių, tokių kaip vintažo elementai ar rankų darbo kūriniai.“