7 užteršto organizmo ženklai

Vanduo / Fotolia nuotr.
Vanduo / Fotolia nuotr.
Šaltinis: „Edita“
A
A

Stinga energijos, sutriko virškinimas, vargina galvos skausmai, prasta nuotaika... Visas šias problemas skubate spręsti vaistais? O gal iš tiesų jums reikėtų išsivalyti organizmą?

Kad metas „apkuopti“ savo kūną, apie tai paprastai pirmoji praneša virškinimo sistema: gali sunegaluoti skrandis, suprastėti žarnyno veikla, atsirasti neaiškios kilmės skausmų pilvo srityje. Pavasarį žmones dažniau vargina širdies negalavimai – tai taip pat gali būti dėl užteršto organizmo. Krinta ir bendras energijos lygis – nesijaučiame žvalios, pilnos jėgų, kūrybingos.

 

Gana patikimi požymiai, kad organizmą reikia kuo skubiau švarinti, yra ir šie:

1. Nemalonus burnos, prakaito kvapas.

2. Niežti rankų ir kojų pirštus.

3. Blyški oda, atsiranda įvairių bėrimų.

4. Vargina slogi nuotaika, mieguistumas, energijos stygius.

5. Dažnai tirpsta rankos arba kojos.

6. Suprastėja atmintis.

7. Jaučiamas bendras silpnumas, padidėja antsvoris.

 

Verta žinoti, kad visų šlakų organizmas pats nepašalins, jei jam nepadėsime. Užsilaikę organizme nuodai užteršia ląsteles. Tai gali sukelti ir rimtų ligų. Be to, nepamirškime, kad esame vientisa kūno, proto ir dvasios sistema, tad jei kuri nors dalis visavertiškai nefunkcionuoja, kenčia ir kitos. Paprasčiau tariant, jei prastai jaučiamės fiziškai, tai ir mintys  nebūna skaidrios. Taip patenkame tarsi į užburtą ratą.

 

Nuo ko pradėti?

Taigi, jei nutarėte vasarą pasitikti žvali ir energinga ir pasiryžote valyti organizmą, tikriausiai kyla klausimas, nuo ko gi pradėti? Teorijų šia tema yra pačių įvairiausių. Siūlome jums keletą universalių patarimų, kuriuos jums duos bet kuris organizmo valymo žinovas.

Svarbiausia taisyklė – viską daryti lėtai, ramiai ir neprievartauti savęs.

 

1. Atsisakyti kavos. Jei nepajėgiate, bent jau pasistenkite apsiriboti vienu nedideliu puodeliu. Kavą pakeiskite žolelių arbata, kurių išties didelis pasirinkimas. O dar geriau šiltu vandeniu su citrina ir trupučiu medaus.

2. Būti disciplinuotesnei. Peržiūrėti savo dienotvarkę, visus reikalus sutvarkyti taip, kad liktų laiko poilsiui ir visaverčiam miegui (jis labai svarbus tam, kad sparčiau ir kokybiškiau vyktų atsinaujinimo procesai). Dirbti tiek, kiek pajėgi, tausoti savo jėgas.

3. Nepersivalgyti. O jei tiksliau – valgyti sąmoningai, paisyti savo kūno poreikių. Jis geriau už mus žino, kada ir kokio maisto jam reikia.

4. Labai svarbu sumažinti stresą. Įtampa, nerimas apsunkina valymosi procesus. Tad būtinai raskite laiko atsipalaiduoti, pamedituoti. Raminamai veikia įvairių rūšių masažas, pirtis, SPA procedūros, pasivaikščiojimas gryname ore, relaksacinė muzika. Daugiau būkite su savimi, tyloje.

5. Venkite nereikalingo garso ir triukšmo. Mažiau sėdėkite prie kompiuterio, televizoriaus, telefonu kalbėkite tik tai, kas būtina. Rečiau lankykitės triukšmingose draugijose, jei nėra būtinybės, neikite į parduotuves ar gausaus susibūrimo vietas.

6. Svarbu išmokti taisyklingai kvėpuoti. Kad aktyviau valytųsi organizmas, jis  turi gauti užtektinai deguonies. Įvairių kvėpavimo technikų galima išmokti jogos studijose, tačiau užtektų žinoti, kad kvėpuoti turime diafragma, t. y. įkvėpdama nekelkite pečių į viršų, išpūskite pilvą, iškvėpdama tarsi spauskite jį prie stuburo. Stenkitės, kad nugara būtų tiesi, nesėdėkite sukritusi, susikūprinusi, eidama taip pat pamėginkite save kontroliuoti, kad būtumėte tiesi.

7. Valymosi savaitę kasdien skirkite laiko lengvai fizinei veiklai. Galite sparčiai ar lėčiau (ir kuo daugiau!) pasivaikščioti, padaryti nesudėtingų mankštos pratimų. Judėkite bet kokiu būdu, kad tik būtų malonu tai daryti.

Dėmesio! Valymosi proceso metu gali atsirasti į slogą panašių pojūčių, tačiau jaudintis nereikia, šie požymiai greitai praeina.

 

Kokių rezultatų tikėtis?

Žinoma, po tokios lengvos programos, jūsų organizmas netaps kaip naujas ir visi iki vieno teršalai neišnyks iš jo. Bet viena yra tikra: po savaitės tokio gyvenimo jausitės tikrai daug daug geriau.

Visų pirma turėtumėte pajusti didelį pasitenkinimą savimi, kad susikaupėte, turėjote valios, atsispyrėte pagundoms ir pamėginote gyventi kitaip, sveikiau. Daugelis moterų neapsistoja ties viena savaite, valymosi procedūras tęsia ir toliau. Neilgai trukus pastebi, kad pradeda keistis mitybos įpročiai, kitaip jauti kvapus ir skonį. Pastebi ir malonius kūno pokyčius – pašvelnėja ir paskaistėja oda, sumažėja kūno apimtys, atsiranda daugiau energijos. Per valymosi procesus subalansuojama nervų sistema, tampame ramesnės, sąmoningesnės, pradedame geriau suvokti save ir aplinką, gyvenimas tampa kur kas kokybiškesnis.