8 būdai, kaip rūpintis savimi ir atgauti ramybę
Kad ir kaip vasarą norėtųsi atsipalaiduoti, atostogauti ir daugiau ilsėtis, kai kurie dalykai – tiek galbūt netvirta šeimos ekonominė padėtis, tiek ir asmeninių santykių bėdos, neleidžia tinkamai pailsėti, nepavyksta sutelkti dėmesio, kankina nemiga ir neapleidžia nuolatinis nerimo jausmas. Kitaip tariant, gyvename ant ugnikalnio – ir niekada nežinome, kada jis išsiverš.
Rasti laiko pasirūpinti savimi būtina – ir tai žinome visos. Suprantame dar ir tai, kad kartais lengviau pasakyti, nei padaryti. Vis dėlto, anot psichologų, jei tam nerasime laiko, ilgainiui jausimės vis prasčiau, – išgaruos ir paskutiniai energijos likučiai. Taigi, verta kasdien skirti kelias akimirkas vien sau. Štai 8 patarimai, kaip galite sau padėti.
Kontroliuokite išmaniąsias technologijas
Kasdien kurį laiką būkite nepasiekiamos. Pasistenkite, kad telefonas nepertrauktų svarbaus pokalbio ar tiesiog minčių srauto – lėktuvo režimas išmaniajame telefone yra puikus dalykas. Ir kas penkias minutes netikrinkite „Facebook“ naujienų srauto – tai, kas išties svarbu, pasieks jus bet kuriuo atveju.
Nepamirškite kvėpuoti
Patarimas nėra naujas, bet labai aktualus. Štai paprastas, bet efektyvus kvėpavimo pratimas, trunkantis vos kelias minutes: liežuvio galiuką priglauskite prie viršutinių dantų galinės pusės ir, skaičiuodamos iki keturių, įkvėpkite pro nosį. Toliau, skaičiuodamos iki aštuonių, iškvėpkite. Kartokite keturis kartus. Šis pratimas padeda užmigti, tad praktikuokite jį prieš guldamosi miegoti arba tiesiog norėdamos papildyti kūną deguonimi. Paprasta, bet (daugumai) veiksminga.
Grįžkite į gamtą
Jeigu vienintelis jūsų susidūrimas su „gamta“ – penkios minutės kasdien nuo automobilio iki namų, susimąstykite.
Jeigu vienintelis jūsų susidūrimas su „gamta“ – penkios minutės kasdien nuo automobilio iki namų, susimąstykite. Nuvairuokite į paplūdimį ar prie upės, pasivaikščiokite parke išjungusios telefoną ar važiuokite grybauti – tinka viskas, svarbu, kad būtų daroma gryname ore. Geriausia – kasdien.
Moksliškai įrodyta, kad laikas, leidžiamas gamtoje, teigiamai veikia žmonių emocinę sveikatą.
Keiskitės atsakingai...
Rūpinimusi savimi gali būti vadinamas ir toks paprastas procesas, kaip kūno tepimas kremu: pakanka įkvėpti jo kvapo, jausti švelnią odą, kad galėtumei atrasti grožį smulkmenose. Jessa Blades, natūralaus grožio ekspertė, sako, kad tik tinkami produktai leidžia jaustis gerai. Ji pataria rinktis socialiai atsakingus ir linkusius saugoti gamtą gamintojus – nemažai tokių kompanijų yra įkūrusios moterys. Jei norite keistis ir keisti, pirkite atsakingai.
...ir prisiminkite natūralumą
Vartotojiškumas ne visada išeitis. Kai kurių grožio produktų galima pasigaminti ir namuose – iš žiupsnelio cukraus ir šlakelio alyvuogių aliejaus susimaišyti kūno šveitiklį ar gauti kaukę veidui sumaišius šiek tiek medaus su natūraliu jogurtu. Puikaus masažo aliejaus turėsite pašildžiusios sezamų, alyvuogių ar kokosų aliejaus. Jeigu norite pagelbėti nervų sistemai, tiesiog praverkite virtuvės spintelę ar šaldytuvą.
Valgykite protingai
Kartais susidaro įspūdis, kad visokių „detokso“ dietų ir organizmo valymo planų yra tiesiog per daug – ir nė neverta su jais prasidėti. Vis dėlto nesiūlome valgyti vien sūrio fondiu ar šokoladinių pyragų – galvokite apie tai, kas jums skanu ir bent šiek tiek naudinga organizmui. Gal galite (ir norite) maistą gaminti su draugais? O gal, užuot galvojusios apie maistą, verčiau aplankykite meno parodą? Į šaldytuvą lendama ne tik tada, kai užklumpa fizinis alkis. Stresas ar emocinės bėdos taip pat jį gali paskatinti.
Atraskite aromaterapiją
Pats laikas „susipažinti“ su eteriniais aliejais. Jie gali pakeisti jūsų nuotaiką, sumažinti skausmą, pažadinti ar, atvirkščiai, padėti užmigti. Jie naikina virusus, tad galite šiais aliejais purkšti gyvenamųjų patalpų orą. Pasirinkite vieną ar kelis, kurių kvapai patinka labiausiai ir padeda atsipalaiduoti, pavyzdžiui, levandų, kvapiųjų šalavijų, apelsinmedžių. Įsigykite buteliuką su purkštuku, įpilkite distiliuoto vandens, įlašinkite porą pasirinkto eterinio aliejaus lašų ir turėsite pagalbininką, mažinantį stresą kelionėje ar kasdien.
Atsikratykite kaltės jausmo ir imkite džiaugtis
Pasitaiko, kad greta džiaugsmo netikėtai atsiranda kaltės jausmas. Kodėl taip nutinka? Kodėl, per gimtadienį suvalgiusios gabalėlį pyrago ir išgėrusios taurę vyno, pasijuntate kaltos? Atsipalaiduoti ir galima, ir reikia. Susitikite su draugėmis ir iš širdies pasijuokite – kad ir iš savęs.