„8 Kambario“ premjera – daina „Platūs džinsai“: šis drabužis vienam nariui turi didelę reikšmę

„8 Kambarys“  / Tomo Juškevičiaus nuotr.
„8 Kambarys“ / Tomo Juškevičiaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-24 10:41
AA

Atsiradę JAV 19 amžiuje kaip darbo žmonių rūbas, vėliau užėmę pozicijas pasiturinčios klasės žmonių garderobe, į Lietuvą iš pradžių siunčiami kaip deficitinė prekė – džinsai šiandien yra tapę neatsiejama kasdienės mados ir aprangos dalimi. Tamsiai mėlyni, balinti, plėšyti. Džinsai, kaip ne kuris kitas drabužis, itin plačiai paplitę kiekvieno spintoje. Taip plačiai, kad grupė „8 Kambarys“ kartu su popso, r&b ir hip-hopo atlikėju „taddtheartist“ nusprendė išleisti kūrinį-laisvės manifestą apie vyraujančią madą „Platūs džinsai“.

„Kūrinys yra ir apie madą, ir apie gyvenimo būdą, o svarbiausia, apie jausmą. Mūsų dainoje džinsai nėra tik rūbas. Tai yra metafora laisvei ir simbolis, kuriuo apibūdiname savo savijautą. Savo apranga siunčiame žinutę kitiems apie tai, kaip tą dieną jaučiamės. O apsivilkę savo mėgiamus džinsus, galime ne tik jaustis gerai, bet ir suprasti tai kaip laisvės išraišką“, – teigia grupės narys Karolis Talutis.

Pasak kito grupės nario, Deivido Alejūno, džinsai jam yra vienas pagrindinių kasdienės aprangos pasirinkimų. „Dažniausiai juos derinu su juodais marškinėliais, grandinėle ir baltais kedais. Mėgstu patogumą“, – sako jis.

„8 Kambarys“ / Tomo Juškevičiaus nuotr.

O Talaz tuo metu prisimena pirmuosius savo labai „plačius džinsus“: „Kai pradėjau domėtis hip-hopo kultūra, vienas pagrindinių jos elementų buvo platūs džinsai. Savo mieste niekur tokių neradau. Tačiau vieną dieną dėvėtų drabužių parduotuvėje pavyko tokius rasti su žinomu prekės ženklu. Jie man taip patiko, kad tapo neatsiejama mano stiliaus detale. Todėl paprašiau savo tetos, kuri yra siuvėja, kad pagal juos pasiūtų keletą tokių pačių modelių. O jie buvo labai platūs. Ten galėjo tilpti visa šeima (juokiasi). Dabar net juokinga prisiminus, kiek man juos reikėdavo susijuosti diržu, kad nenukristų. Bet atrodė jie labai gerai (šypsosi).“

Pasak abiejų grupės narių, mada į jų gyvenimą ateina natūraliai, specialiai ir aklai trumpalaikės mados tendencijų jie nebando vaikytis.

„Manau, kad gyvenimas susideda iš pokyčių. Todėl gražu, kad viskas sukasi ratu. Eina laikas, mados keičiasi, o praėjus kuriam laikui tos pačios vėl sugrįžta, tik jau evoliucionavusios. Žinoma, neįmanoma praleisti tendencijų, jos anksčiau ar vėliau atranda kelią į mūsų garderobą. Tačiau pasiimame tik tuos dalykus, medžiagas, spalvas ir modelius, kurie mums patinka ir su kuriais jaučiamės patogiai. Manau, apie tai ir yra mada – kad kiekvienas galime kurti savas versijas. O savitumas visada buvo mūsų pirmenybė“, – pasakoja Talaz.

Grupės stilių ir įvaizdį šiuo metu kuria stilistė Simona Senkauskaitė.

„8 Kambarys“ / Luko Griciaus nuotr.

„Simona yra visiška profesionalė. Atiduodame save į jos rankas pasitikėdami 100%. Ji puikiai žino, kas mums patinka, ir kiekvieną kartą mus aprengia puikiai. Kol neturėjome stilistės, kiekvieną kartą atrodydavome skirtingai, priklausomai nuo nuotaikos. Dabar atrodome konceptualiai, netgi būtų galima sakyti, kad mūsų stiliaus nesupainiosi su niekieno kito. Labai mėgstam didelį kiekį aksesuarų, mums patinka kokybė ir užtarnautas vardas“, – sako Corsalis.

Dainos bendraautoriui, švelniu balsu ir tembru bei giliomis dainų tekstų prasmėmis pasižyminčiam, bet dar mažai kam žinomam atlikėjui „taddtheartist“, komentatorių lyginamam su dainininku „The Weeknd“, mados tema itin aktuali – jei ne muzika, kūrėjas būtų pasukęs stiliaus ir mados krypčių link. „Mada yra neatsiejama mano gyvenimo dalis“, – sako pirmą kartą profesionalios muzikos pasaulyje 2018 m. su kūriniais „Magic Plant“ ir „All eyes on us“ pasirodęs kūrėjas.

„8 Kambarys“ ir „taddtheartist“ – „Platūs džinsai“:

Atlikėjo „taddtheartist“ kuriama muzika savo žanru, jausmais ir emocijomis labai artima grupės „8 Kambarys“ kūrybai. „Atradome jį ir jo kūrybą tiesiog naršydami socialiniame tinkle. Negalėjau patikėti, kad tuo metu klausytos dainos autorius yra lietuvis. Po kurio laiko mūsų vadybininkas-prodiuseris pasidalino su mumis „taddtheartist“ sukurta pradine kūrinio „Platūs džinsai“ versija. Mums patiko skambesys, emocija, todėl nusprendėme pasiūlyti įrašyti dainą kartu. Jam patiko ši idėja ir jau kitą dieną turėjome naują instrumentinę dalį, kurią sukūrė Kasparas Barisas. Apskritai, „taddtheartist“ turi puikų skonį, todėl man keista, kaip klausytojai apie jį dar nežino. Manau, kad tik laiko klausimas, kada šis atlikėjas praplės savo klausytojų ratą“, – mintimis dalinasi Talaz.

Pasiklausykite naujausio „8 Kambarys“ ir „taddtheartist“ kūrinio „Platūs džinsai“, kurį gyvai atliekamą galėsite išgirsti gruodžio 9 d. Vilniuje, koncerto Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO metu.

Fotogalerija:

Grupė „8 Kambarys“ (14 nuotr.)
+8