81-erių Danutė padaro špagatą ir stovi ant rankų: sporto pagalba „išvaro“ visus skausmus

Larisa Kalpokaitė ir Danutė Skeberdienė
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

81 metų Danutė Skeberdienė iš Garliavos įrodo, kad turiningam ir aktyviam gyvenimui amžius yra ne riba. Su sportu dar jaunystėje gyvenimą susiejusi moteris iki šiol dalyvauja gimnastikos klubo veikloje ir savo gebėjimus demonstruoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Ką duoda sportas vyresniame amžiuje, Danutė pasakojo laidos „Amžius – ne riba“ filmavime.

D.Skeberdienė sportuoja kone visą gyvenimą. Dar devintoje klasėje pradėjo lankyti gimnastiką, vėliau baigė gimnastikos studijas. Daugiau nei 35 metus dirbo vieno iš Kauno universitetų Kūno kultūros katedros dėstytoja. O 2006 metais išėjusi į pensiją ir pajutusi veiklos trūkumą, ji įsiliejo į Kauno gimnastikos senjorų klubo gretas. Iš pradžių klubas vienijo gimnastikos veteranus, vėliau prie jo ėmė jungtis ir šios sporto šakos mėgėjai.

Larisa Kalpokaitė ir Danutė Skeberdienė

Gimnastikos senjorų klubo nariai drauge sportuoja, treniruojasi, ruošia pasirodymus ir dalyvauja įvairiuose sporto renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

„Per 15 metų su šiuo kolektyvu jau apkeliavome nemažai šalių: lankėmės Graikijoje, Italijoje, Škotijoje, Anglijoje, Pietų Korėjoje, Amerikoje ir kitose“, – laidoje vardino Danutė.

Tarp įsimintiniausių renginių – Pietų Korėjos senjorų ir netradicinių sporto šakų olimpiada bei Amerikos lietuvių krepšinio turnyro atidarymas, kurio metu gimnastės surengė pasirodymą su akrobatikos elementais.

Danutė Skeberdienė

Danutė, gebanti padaryti špagatą, stovėti ant rankų ir atlikti kitus specialaus pasirengimo reikalaujančius pratimus, teigia sulaukianti įvairių reakcijų: vieni negali patikėti, kad jai 81-eri, kiti emocingai reaguoja į pasirodymų metu jos atliekamus akrobatikos elementus. Dėmesį aktyvi senjorė traukė ir 2018 metais Palangos kurorto šventės metu, kai kartu su dideliu būriu jaunimo siekė ilgiausio špagato rekordo. Tąkart nuo Palangos tilto J.Basanavičiaus gatve nusidriekė net 639 metrų ilgio špagatų eilė.

„Aš be sporto negaliu“, – šypsosi senjorė, paklausta, kuo jai svarbi ši veikla. Aktyvi moteris rodo pavyzdį jaunesniems ir ne vieną yra atvedusi į sporto ir sveikatingumo kelią.

 

Larisa Kalpokaitė ir Danutė Skeberdienė

D.Skeberdienė įsitikinusi mankštos galia, todėl ja pradeda kiekvieną dieną. Jos teigimu, tai geras būdas atsikratyti skausmų: „Jeigu kokiai draugei ką nors paskausta, liepiu daryti mankštą ir taip išvaryti skausmus.“

Žvelgiant į Danutę, akivaizdu, kad aktyvus gyvenimo būdas ne tik leidžia gerai jaustis fiziškai, bet ir padeda palaikyti psichologinę pusiausvyrą, gerą nuotaiką. Linksma, guvi, energinga moteris ragina ir kitus senjorus ieškoti mielos veiklos, burtis į bendraminčių bendruomenes. Anot jos, veiklos galimybių yra, tik noro reikia. 

Laida „Amžius ne riba“ – šeštadienį 9 val. ryto per TV3.

Skaitykite daugiau