9 gyvenimo būdo patarimai, siekiant išsaugoti jaunystę
Gražesnei odai turėti, pigmentinėms dėmėms ar raukšlėms mažinti prikurta įvairiausių grožio produktų. Kai kurie iš jų veiksmingi, kai kurie – ne, tačiau kas tikrai veiksminga, tai gyvenimo būdo pakeitimas, kuris gali ištrinti bent penkerius metus nuo jūsų veido ar kūno. Arba padėti išvengti per ankstyvo senėjimo, kurį skatina žalingi įpročiai.
1. Daugiau antioksidantų
Antioksidantai, kurių gausu vaisiuose ir ypač daržovėse, kovoja su odos senėjimu. Jie apsaugo odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio – pastarieji pažeidžia odos ląsteles.
Kur gausu antioksidantų? Avinžirniuose, saulėgrąžų sėklose, įvairiose daržovėse ir vaisiuose, migdoluose, žuvyje ir t. t.
2. Kam tas šiaudelis?
Tos, kurios nori baltesnių dantų, žino patarimą, kad tam tikrus gėrimus, kurie gali dažyti dantis (burokėlių ar morkų sultys, kola, kokteiliai ir pan.), geriau gerti per šiaudelį. Tai atrodo kaip nekaltas, netgi žavus įprotis, tačiau su laiku dėl jo atsiranda raukšlelių aplink burną.
Gėrimų siurbimas per šiaudelį skatina tam tikrus veido raumenis smarkiau dirbti, ir tose vietose gali atsirasti raukšlyčių.
3. Rūkymui – ne!
Rūkymas skatina odos senėjimą, raukšlių susidarymą, kenkia dantų spalvai ir būklei.
Skamba kaip agitacija? Bet tiesa yra tokia: rūkymas ne tik smarkiai padidina riziką susirgti plaučių vėžiu ar širdies ligomis, bet ir daro neigiamą įtaką mūsų išvaizdai. Rūkymas skatina odos senėjimą, raukšlių susidarymą, kenkia dantų spalvai ir būklei. Reguliariai rūkant, ypač padaugėja raukšlių aplink burną.
4. Vartokite daugiau baltymų
Baltymai reikalingi raumenų masei palaikyti, kuri su amžiumi pradeda nykti, o kūnas – glebti. Baltymai taip pat stiprina plaukų šaknis – tai reiškia, kad plaukai auga stipresni ir sveikesni, labiau žvilga.
Baltymų gausu ne tik mėsoje, bet ir pieno produktuose, kiaušiniuose, riešutuose, sėklose ir t. t.
5. Prauskite veidą prieš miegą
Tai veiksmas, kurį kartais tiesiog pamirštame atlikti. Žinovų teigimu, veido nenuprausimas vakare – tai praleista galimybė leisti odai regeneruoti miego metu. Oda pati atsinaujina naktį, tačiau kad ji tai galėtų padaryti, turi būti švariai nuvalyta, o ne su užsikimšusiomis poromis.
6. Pažabokite stresą
Tyrimai rodo, kad depresija sergančių žmonių ląstelės sensta daug greičiau.
Nors daug kam atrodo, kad stresas turi įtakos tik psichinei žmogaus sveikatai, taip nėra – streso hormonai sendina. Yra tyrimų, kurie įrodė, kad depresija sergančių žmonių ląstelės sensta daug greičiau.
Stresą pažaboti galima užsiimant džiuginančia veikla, skiriant daugiau dėmesio miegui ir apskritai poilsiui, praktikuojant jogą ar meditaciją, vaikštant gryname ore, ypač, kur daug žalumos, taip pat vartojant mažiau kavos ir cukraus.
7. Pakankamai vandens
Nuolatinis vandens trūkumas organizme irgi turi pasekmių – tiek sveikatai, tiek išvaizdai. Minimalus kasdien išgeriamo vandens kiekis turėtų būti 8 stiklinės. Vyrams, nėščiosioms ar aktyviai sportuojantiems žmonėms reikėtų išgerti dar daugiau. Taip pat jei išgeriate daugiau nei puodelį kavos per dieną, prie kiekvieno kavos puodelio pridėkite papildomą vandens stiklinę. Kava varo skysčius, todėl reikia atstatyti jų pusiausvyrą.
8. Nepamirškite saulės apsaugos
Apsauga nuo UVA ir UVB spindulių reikalinga ne tik tam, kad sumažintume riziką nusvilti ar susirgti melanoma. Saulė labai skatina odos senėjimą (jos išsausėjimą, raukšlių formavimąsi, pigmentinių dėmesių atsiradimą), tad saulės losjonas ar kremas – puikus „anti-aging“ produktas. Ir jį naudoti reikia ne tik einant į paplūdimį, bet ir kasdien – bent jau veido kremą su SPF.
9. Šiek tiek kitoks drėkinimas
Visi odos priežiūros produktai ir serumai veikia geriau, jei oda yra švari ir drėgna. Tad nusipraususios po dušu, iškart pasitepkite drėkinamuoju veido kremu. Drėgna oda jį geriau pasisavins.
Beje, turinčios riebesnę odą kartais mano, kad vasarą galima nenaudoti drėkinamojo kremo, nes oda ir taip riebi, – tai klaida. Nepriklausomai nuo jūsų odos tipo, odai reikia drėgmės.