98-erių jogos mokytoja avi aukštakulnius, šoka ir mėgaujasi gyvenimu

Tao Porchon-Lynch / Instagram nuotr.
Tao Porchon-Lynch / Instagram nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-11-29 18:20
AA

Švelnus balsas, charizma, šiltumas, elegancija ir lankstumas – taip būtų galima apibūdinti 98-erių Tao Porchon-Lynch, kuri dirba jogos mokytoja Niujorko valstijoje. Prieš ketverius metus moteris pateko į Guinnesso rekordų knygą kaip vyriausia jogos mokytoja pasaulyje. Apie ją pasakoja NYtimes.com.

Pati Tao idealiai atlieka daugumą pozų, kurių moko kitus. Sunkumų sukelia tik dešinys klubas – jis buvo pakeistas. Triskart. Nepaisant to, aktyvi moteris gyvena visavertį gyvenimą, yra šviesaus proto ir sugeba be pastangų užkariauti gausybės mokinių širdis visame pasaulyje.

Įdomumo dėlei, ši moteris vis dar avi aukštakulnius („tai padeda išlaikyti sąmoningumą“) ir vairuoja – pilką „Smart’ą“.

Negana to, Tao dar ir šoka pramoginius šokius. Kartu su Teresa Kay-Aba Kennedy ir Janie Sykes Kennedy T.Porchon-Lynch yra išleidusi memuarus „Dancing Light: The Spiritual Side of Being Through the Eyes of a Modern Yoga Master.“

Kaip apie savo gyvenimo filosofiją rašo Tao, „nesvarbu, kas įvyko praeityje, aš nubundu ir kas rytą galvoju, kad tai geriausia diena mano gyvenime“.

Joga socialinių tinklų pagalba išgyvena didelį pakilimą, o, kadangi pasaulyje nėra daug vyresnio amžiaus jogos mokytojų ir dar tokių charizmatiškų, šią moterį teisėtai galima vadinti jogos žvaigžde. Anglų kalboje tam net yra terminas – „yogalebrity“ („yoga“ + „celebrity“).

Dėl to Tao buvo pakviesta atstovauti prekių ženklui „Athleta“ ir dalyvauti „Power of She“ kompanijoje, kuri pasirodys ateinančių metų sausį. Kaip apie Tao pasirinkimą būti reklamos veidu teigia prekių ženklo prezidentė Nancy Green, „mes labai stengiamės sugriauti stereotipus apie jaunystę ir sveikatingumą“.

Tao yra aistringa keliautoja, suderinanti aistrą keliauti su darbu. Skirtingose valstijose ji veda jogos užsiėmimus ir tai daro su malonumu.

Moteris taip pat dalyvauja pramoginių šokių varžybose, o pernai sėkmingai pasirodė „America’s Got Talent“ šou, kur šoko kelių Lotynų Amerikos šokių kombinaciją su 71-eriais metais jaunesniu šokių partneriu. Dabartinis jos šokių mokytojas ir partneris Antonas Bilozorovas dar jaunesnis – vos 25-erių. Kaip jis pasakojo NYtimes.com, „aš ją mokau apie šokį, o ji mane – apie gyvenimą“.

Tao mama mirė gimdydama, tad mergaitę užaugino dėdė Indijoje. Su juo Tao keliaudavo po Azijos šalis. Būdama aštuonerių, paplūdimyje ji pamatė jaunus vaikinus, atliekančius juokingas pozas su savo kūnais. Kaip ji sužinojo iš tetos, tai buvo joga, neva nemoteriškas užsiėmimas. Tačiau Tao tai buvo nė motais – ji ėmė praktikuoti jogą.

Vėliau moterį gyvenimas blaškė po Europą, Ameriką ir Aziją. Jogos ji mokėsi Indijoje. O 1963-iaisiais Amerikoje ištekėjo už draudimo brokerio Billo Lyncho. Pora nusprendė neturėti vaikų.

Įdomus faktas, kad kartu su vyru Tao įkūrė Amerikiečių vyno asociaciją, ir iki šių dienų jogos mokytoja geria tik arbatą ir vyną. Tao net nemėgsta gerti vandens, tad jos gera sveikata atrodo dar neįtikėtinesnė.

B.Lynchas žuvo motociklo avarijoje prieš trisdešimt ketverius metus, ir nuo tada moteris pašventė savo gyvenimą jogai. Jogos Tao moko 5 kartus per savaitę. Kaip apie ją atsiliepia mokiniai, Tao mato žmonėse tai, ko jie patys savyje nepastebi.

Mokiniai aktyviai stengiasi skelbti apie jogos mokytoją socialiniuose tinkluose, kad apie Tao sužinotų kuo daugiau žmonių.

Amerikoje moteris atpažįstama gatvėse, ją kviečia į įvairiausius jogos festivalius, renginius – nuo Bosnijos iki Dubajaus. Tao sėkmės paslaptis paprasta, bet ne kiekvienam įgyvendinama: žmonės nori matyti tikrą, atvirą, laisvą mokytoją, kuriai joga yra ne populiarumo vaikymasis, ne darbas, o gyvenimo būdas.