A.Chošnau išdavystę paviešinęs A.Vėberis dėkoja už palaikymą: „Užuojautos man tikrai nereikia“

Alanas Chošnau ir Aras Vėberis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Alanas Chošnau ir Aras Vėberis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-26 11:26
AA

Išsiskyrus legendinės grupės „Naktinės personos“ keliams, gerbėjai svarstė, kokia katė perbėgo tarp muzikantų Aro Vėberio ir Alano Chošnau. Po daugelio metų Aras nusprendė atvirai papasakoti apie tai, kaip, jo nuomone, jį apgavo buvęs kolega. Jo pasakojimas apie buvusio bendražygio išdavystę sulaukė daugybės atgarsių.

Praėjusią savaitę laidoje „Nuo...iki...“ Aras Vėberis prabilo apie laikus, kai bankrutavo leidybinė įmonė, kuriai priklausė „Naktinių personų“ autorinės teisės.

Būtent tada atsiradus galimybei susigrąžinti ir valdyti autorines teises patiems ir įvyko konfliktas tarp dviejų muzikantų. 2014-aisiais Aras pasiūlė teisininkę, tačiau Alanas įnirtingai siūlė savąją. Galiausiai, 2016-aisiais A.Vėberis atsitiktinai sužinojo, kad visas teises perėmė Alanas ir jo žmona.

Jis atskleidė, kad jam priklauso 25 proc. grupės dainų autorinių teisių. Taip pat Alanui priklauso 25 proc., o jo žmonai Valdai – net 50 proc.

Laidoje papasakota istorija sulaukė daug atgarsių, o pats Aras Vėberis – kolegų, draugų ir gerbėjų palaikymo, apie kurį pasisakė socialiniuose tinkluose. Savo „Facebook“ įrašu muzikantas sutiko pasidalinti su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

„Nors visą savaitę nebuvau Lietuvoje, kai pradėjo tiesiog plaukti žinutės ir skambučiai, supratau, kad LNK televizija jau parodė „Nuo...Iki“ laidą. VISIEMS nuoširdus AČIŪ: ir muzikantams, ir draugams, ir kolegoms, ir renginių organizatoriams, ir nepažįstamiems žmonėms. Toks kosminis palaikymas rodo, kad jūs patys jau turite savo nuomonę apie tą „draugą“. Iš jūsų pasakojimų aš ir pats dar daugiau sužinojau „įdomių“ dalykų apie jį.

Užuojautos man tikrai nereikia (geriau nukreipkite ją Ukrainai), tik norėjau, kad visi sužinotų tiesą.

Gyvenimas nenuspėjamas, tuom jis ir įdomus!

Pačios TV laidos aš dar nemačiau, bet nekantrauju pažiūrėti, nes pats interviu truko apie tris valandas, tai laidos kūrėjai turėjo parodyti aukščiausią profesionalumo pilotažą montuodami laidą. Ačiū jiems!

Tuo pačiu sveikinu su Naktinės Personos 30-mečiu!“, – rašė A.Vėberis.

„Naktinės Personos“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Žmonės.lt primena, kad laidoje muzikantas tvirtino – jam gėda už svetimą poelgį ir išdavystę.

„Ypač kai to nesitiki ir net baisiausiam košmare negalėjai šito įsivaizduoti. Kai draugui, kolegai, bendražygiui suteiki begalinį pasitikėjimą, o jis tuo pasinaudodamas, tau meluodamas, už nugaros viską slėpdamas tave apvagia ir išduoda“, – pasakojo A.Vėberis.

Kalbėdamas laidoje Aras neslėpė didžiulio nusivylimo tokia bendražygio išdavyste ir prisiminė vieną iš jų susitikimų.

„Niekada nepamiršiu mūsų susitikimo 2018 metais. Žiūrėdamas į akis ir šypsodamasis man pasakė: dabar visos dainos yra mano ir ką tu man padarysi? Negalėjau patikėti, kur dingo mano draugas, bendražygis, dėl kurio tiek aukojausi...“, – kalbėjo Aras.

Aras Vėberis ir Alanas Chošnau / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Muzikantas patikino, kad iki šiol negali ramiai klausytis jo paties kurtų „Naktinių personų“ dainų: „Kai mašinoje dabar išgirstu mūsų dainas, nebegaliu jų klausyti. Įsivaizduojat, koks atstumo jausmas, kai nebegaliu pats klausytis savo dainų“.

„Jis ne tik man spjovė į veidą, spjovė į grupę, kuria turėtų didžiuotis. Be jos jis būtų niekas. Jis spjovė į klausytojus, net į dvi kartas, kurios mūsų klausėsi“, – laidoje „Nuo...iki“ kalbėjo A.Vėberis.

Alanas Chošnau su žmona Valda / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po A.Vėberio interviu portalas Žmonės.lt bandė susisiekti su Alanu Chošnau, tačiau telefonu jis neatsiliepė.

Susisiekus su A.Chošnau žmona Valda, ji atskleidė, kad šiuo metu su vyru yra išvykusi.

„Šiuo metu esame pakeliui į susitikimus, tad nieko pakomentuoti negalime“, – portalui Žmonės.lt patikino atlikėjo žmona, tačiau pažadėjo komenatarą suteikti šią savaitę.